המכשיר שמסרב להיעלם: גירסאות חדשות ל-Shield TV של NVIDIA • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoTכתבות נבחרות

המכשיר שמסרב להיעלם: גירסאות חדשות ל-Shield TV של NVIDIA

מחשב האנדרואיד הסלוני הפופולרי של מפתחת השבבים ממשיך ליהנות מתמיכה תוכנתית איכותית גם ארבע שנים אחרי ההשקה הראשונית שלו – ובקרוב מאוד ניתן יהיה לרכישה בצמד תצורות עוצמתיות ויעילות יותר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


NVIDIA היא לא חברה שנוהגת להציע הרבה מוצרי צריכה לצרכנים הביתיים בכוחות עצמה, ומתמקדת ברוב המקרים בלהיות זו שעובדת מול מוסדות וארגונים או מספקת אמצעים שבבים ואמצעים עבור שותפות שיווק שיהיו אלו שיעסקו בהיבטי הלוגיסטיקה והשיווק – אך כשהיא כן מציעה מוצרים שלמים לצרכן שבקצה היא בהחלט יכולה ללמד לא מעט יצרניות אחרות איך עושים את זה נכון.

דוגמה טובה לאמירה זו היא משפחת מוצרי Shield TV שלה, מחשבים סלוניים קטנים מבוססי אנדרואיד שנועדו להוכיח את כוחם של שבבי ה-Tegra X1 כאשר הושקו לראשונה בשנת 2015 – וממשיכים לקבל עדכונים תכופים (כולל עבור מערכת אנדרואיד פאי) גם היום, ולמרות שב- וויתרו למעשה על המשך הפיתוח האקטיבי של שבבים בארכיטקטורת אשר מיועדים למוצרים ביתיים ועברו להתמקד בפיתוח ייעודי עבור תעשיית הרכבים החכמים.

סביר להניח כי שבב ה- X1 Plus הוא אותה חומרה של ה- X1 בתהליך ייצור מעודכן אשר מאפשר להגדיל את תדרי העבודה – ולהציע זינוק בלתי מבוטל בביצועים

כעת, נראה כי אנחנו עומדים לקבל לא פחות משני מכשירי Shield TV חדשים – עם גרסה מעודכנת של אותו שבב X1 עוצמתי ומוכר היטב, אשר מהווה את הבסיס גם לקונסולות ה-Switch של נינטנדו כידוע, ונהנה מרלוונטיות מחודשת בשוק אשר זיכתה אותו גם בעדכון לתהליך ייצור של 16 ננומטר. מכשיר Shield TV Pro אחד ישמור על התצורה המוכרת של גרסאות Shield TV מהעבר, אך יהנה משלט רחוק מוגדל ומשופר עם שלל אפשרויות שליטה חדשה וגם משבב X1 Plus שמבטיח שיפור ביצועים של כ-25 אחוזים ביחס ל- X1 המקורי.

שלט רחוק חדש עם AAA סטנדרטיות במקום CR2032 אקזוטיות יותר – האם יהיה גם בקר משחק חדש?

בנוסף, מכשיר Shield TV חדש שני יציע תצורת גליל קומפקטית וייחודית בקוטר 4 סנטימטרים ואורך של 16 סנטימטרים, עם מבחר חיבורים חיצוניים מופחת ונפח אחסון מובנה בסיסי מאוד (8GB, כך נראה), אך עם אותו שבב X1 Plus שמבטיח תמיכה בתצוגת עם בתקן ה-Dolby Vision ובנוסף אודיו היקפי בטכנולוגיות Atmos ו-Digital Plus של Dolby.

תמיכה ב-HDR מבית דולבי היא תוספת יוקרתית – שכנראה אין לאף סטרימר אחר בסביבה

שני הדגמים הללו הופיעו בחנויות ברשת עוד לפני ההכרזה הרשמית והוסרו בתוך זמן קצר, אך נראה כי ההצגה הרשמית תגיע עוד לפני סוף החודש – במחיר שיעמוד לכאורה על 200 דולר עבור כל אחד מהם, בחבילה יחד עם השלט הרחוק העדכני.

מכשיר ה-Shield TV הגלילי והקומפקטי יוכל להפוך ללהיט החדש, או שהיעדר חיבורי USB ונפח פנימי זערורי לא יאפשרו לו לצבור תאוצה?

עם המידע החדש שנחשף בפנינו, נראה כי משתמשים בדגמי ה-Shield TV הקודמים יוכלו לקוות ולצפות להמשך התמיכה התוכנתית של בעתיד הנראה לעין, בזמן שגל חדש של משתמשים יוכל לבחור באחד ממכשירי ה-Android TV העוצמתיים והמתקדמים ביותר בסביבה – ולנו לא נותר אלא לתהות האם יש סיכוי שנראה בהמשך גם את שבב ה- X2, או כל שבב מודרני אחר ממותג ה-, מגיע אל השוק הביתי ומציע המשכיות להצלחה המאוחרת הזו.

סביר להעריך כי ה- X1 Plus הוא אותו בדיוק שנמצא בתוך מכשירי ה-Switch V2 וה-Switch Lite של נינטנדו – אך עם תדרי עבודה מוגדלים תודות לתצורתו הנייחת שאינה תלויה בחיי הסוללה המתקבלים. אז אולי יש סיכוי לקבל תמיכה ברזולוציות גם בקונסולה המצליחה של היצרנית היפנית, ביום מן הימים?


תגיות

2 תגובות

  1. איזה משחקי אנדרואיד יש ששווה לרכוש בשבילם מכשיר כזה?

  2. מצד שני ניתן לשחק את אותם משחקי אנדרואיד בעזרת אימולטור על מחשב🤔

    ואפשר לחסוך עם רכישה של Mi Box או Mi Box S שכוללים גם תמיכה רשמית אבל מה שבטוח ממש לא אותה רמת ביצועים כמו הNvidia Shield😕

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close