המירוץ כבר לוהט: LG משקיעה סכום עתק במסכי OLED גמישים • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטאבלטים

המירוץ כבר לוהט: LG משקיעה סכום עתק במסכי OLED גמישים

האם בשנים הקרובות באמת נראה מסכים גמישים ומתקפלים הופכים למציאות מסחרית?

בשבועות האחרונים התחילו להתרבות הדיווחים על כך ששנת 2017 עשויה להביא עימה מכשירים חכמים ראשונים עם מסכים גמישים או אפילו מתקפלים – אם כי לנו היה קצת קשה להתרשם מכך, אם לקחת בחשבון את העובדה ששמועות דומות נשמעות בעולם הטכנולוגי עוד משנת 2011 הרחוקה, כאשר דגמי ה-Edge וה-G Flex שקיבלנו עד כה די רחוקים מהחזון החדשני שהובטח לנו.

עם זאת, הכרזה עדכנית מצידה של חטיבת אמצעי התצוגה של LG, אשר מדברת על השקעה עצומה של 1.76 מיליארד דולר (!) בפתיחת קו ייצור חדש בנפח גדול עבור מסכי OLED גמישים – מצביעה על כך שעכשיו יש כוונה אמיתית לעבור משלב הקונספט לשלב היישום המסחרי.

השקעה חסרת תקדים בהיקפה מצביעה על רצון עז של LG להתקדם לכיוון השוק המסחרי - אולי משום שהכנסות עסקי התצוגה העכשוויים שלה צנחו ב-90 אחוזים לעומת שנה שעברה
השקעה חסרת תקדים בהיקפה מצביעה על רצון עז של LG להתקדם לכיוון השוק המסחרי – אולי משום שהכנסות עסקי התצוגה העכשוויים שלה צנחו ב-90 אחוזים לעומת שנה שעברה

קו הייצור החדש של LG יהיה מיועד באופן ספציפי למסכים גמישים עבור מכשירים קומפקטיים כגון וטאבלטים, ולמרות שכניסתו לייצור המוני צפויה רק במהלך שנת 2018 – ליצרנית הקוריאנית יש כבר שני קווים פעילים לייצור מסכי גמישים, כך שיש סיכוי לא רע לכך שנראה מוצרים ראשונים אשר יביאו את הבשורה הגדולה כבר ב-2017.

lgol2
השקיעה בעבר כ-400 מיליון דולר בקווים לייצור מסכי גמישים – מה שמדגיש כי ההשקעה הנוכחית היא מאסיבית במיוחד ונועדה "לשנות סדרי עולם" בשוק

ההשקעה הזאת של LG ללא ספק נועדה להוות צעד שישמור עליה בתחרות אל מול , יצרנית מסכי ה- הקטנים הבכירה (באמצעות דגמי ה-Super הנודעים שלה), בשוק שלפי כל התחזיות אמור להתפוצץ עם היקף מכירות של פי 10 מזה של היום עוד לפני סוף העשור הנוכחי.

מי תהיה היצרנית הראשונה שתספק לנו מכשיר גמיש באמת?
מי תהיה היצרנית הראשונה שתספק לנו מכשיר גמיש באמת?

אנחנו מברכים על תחרות בכל התחומים, ועל כן שמחים גם על כך ש- לא מתכננת לפרוש מהתחום התחרותי הזה. כל שנותר עכשיו הוא לקוות ששנת 2017 תהיה המפנה הגדול, שיכניס מאפיינים חדשניים לעולם המכשירים החכמים שלנו.

תגיות
Back to top button
Close
Close