המחירים האירופאים של מכשירי ה-Xperia Z5 מאשרים: זול זה לא יהיה • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

המחירים האירופאים של מכשירי ה-Xperia Z5 מאשרים: זול זה לא יהיה

קיוויתם שדגם ה-Premium החדש יביא לתמחור נמוך יותר עבור ה- Z5 וה- Z5 Compact? לפי המידע העדכני המגמה היא הפוכה, למעשה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שילוש הסמארטפונים החדש של סוני ממשיך ליצור אצלנו רגשות מעורבים – מצד אחד הם נראים טוב מאוד וכוללים מאפיינים שלא תמצאו אצל רוב המתחרים כמו הגנה גבוהה מפני אבק ומים וחריץ microSD להרחבה (שלא לדבר על מסך ה- בדגם ה-Premium), אך במקביל הם גם מספר מאפיינים שלא השתנו מהדור הקודם ומרגישים קצת "ישנים" במכשיר דגל טרי.

עתה, האתר gsmarena מפרסם (בהתבסס על מידע שנאסף באתר ה--blog) מידע מורחב אודות המחירים הצפויים לנו עבור הסמארטפונים האלו – והמידע הזה לא בדיוק מסייע להגברת מפלס העניין שלנו.

לפי המחירים המוצגים כבר עתה באתרים הרשמיים של בבריטניה, גרמניה, צרפת, איטליה, הולנד וספרד, וגם מחירים מגורמי צד ג' בבריטניה, גרמניה ופינלנד, נראה כי המחירים בדור הנוכחי יהיו גבוהים מאלו שראינו בדור הקודם של .

xprr

ה- Z5 מתומחר ב-700 יורו בכל המיקומים האירופאים כרגע (וגם 600 פאונד בריטי יקרים עוד יותר בבריטניה), לעומת תמחור של 650 יורו שהיה הנפוץ ביותר בעת השקתו של ה- Z3 לפני כשנה. בארצות הברית ראינו את ה-Z3 מוצע במחיר יחסי זהה של 650 דולר, ועל כן נראה כי ניתן להניח שה-Z5 יקבל גם הוא התייקרות קלה ויתומחר ב-700 דולר ומעלה בארצות הברית. ראוי לציין כי הדגם החדש מגיע עם נפח אחסון מובנה של 32GB, לעומת 16GB בלבד בגירסת הבסיס של ה- Z3.

התייקרות כואבת עוד יותר מסתמנת עבור ה- Z5 Compact, שמחירו כרגע עומד על בין 550 יורו ל-600 יורו – זאת לעומת תג מחיר של כ-400 יורו בלבד איתו היה זמין לרכישה מוקדמת ה- Z3 Compact. בהתחשב בכך ששני המכשירים חולקים גודל ורזולוציית מסך, עיצוב, נפח זכרון והגנה בפני מים ואבק – מדובר בתג מחיר שקשה להסביר אותו. נקווה שעם התקרבותה של ההשקה הרשמית בחודש הבא נראה הוזלה כלשהי בעלויות.

לקינוח, ה-Xperia Z5 Premium בעל מסך ה-4K הסופר מתקדם מתומחר נכון לעכשיו בתג מחיר מאסיבי של 800 יורו, שככל הנראה יתורגם ל-800 עד 850 דולר בארצו של הדוד סם אשר יהפכו אותו למתחרה עבור דגמי ה-64GB של האייפון 6 פלוס (או האייפון 6S פלוס, ליתר דיוק), ה- Note 5 וה- S6 Edge Plus. עם זאת, דווקא במקרה הזה אנחנו מאמינים כי לסוני יש הזדמנות טובה להצליח – לפחות בקרב נישת הצרכנים בעלי האמצעים שמחפשים את הסמארטפון בעל המסך המתקדם ביותר שכסף יכול לרכוש.

מה דעתכם על תגי המחיר האלו? נשמח לשמוע אתכם בתגובות.

מספיק איכותיים וחדשניים בכדי להצדיק את המחירים הגבוהים?
מספיק איכותיים וחדשניים בכדי להצדיק את המחירים הגבוהים?

קישורים נוספים


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close