המאבק האמריקאי ב-Huawei מחריף

אחרי דרישה גורפת להפסיק שימוש במוצרי היצרנית הסינית בקרב גורמי ממשל בארצות הברית ואפילו אצל בעלות בריתה השונות – אחת מהדמויות החזקות בחברה נעצרה בקנדה בחשד להפרת הסנקציות שהוטלו על איראן

סיפורה של חברת Huawei הוא מדהים בהחלט, כאשר מצד אחד היקפי מכירותיה במזרח ובאירופה מאפשרים לה לאיים על במקום השני בשוק הסמארטפונים העולמי – ומנגד בארצות הברית מתנהלת מלחמה אמיתית נגד החברה ושימוש במוצריה, שנתפסים בתור זרוע ריגול מתוחכמת ומסוכנת של גורמי ממשל סיניים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אנחנו לא יודעים להגיד איפה נמצאת האמת המוחלטת כאן, אך אין ספק כי מדובר במאבק מסקרן מאוד אשר מתקדם כעת במהירות אל עבר פיצוץ מחודש.

המתיחות הכלכלית בין שתי המעצמות נמצאת בשיא – ונראה כי הופכת לשחקנית מרכזית בהצגה

Huawei אינה רק יצרנית מצליחה של מכשירי קצה סלולריים, אלא גם נחשבת ליצרנית הגדולה בעולם של ציוד תקשורת מסחרי לרשתות הסלולריות השונות, עם נוכחות בתשתיות של מדינות רבות ברחבי העולם – וביניהן גם איראן, אשר ניצבת במרכזה של פרשה חדשה במסגרתה נעצרה בקנדה מנג וונז׳ו, סמנכ"לית הכספים ובתו של מייסד של החברה הסינית הגדולה, עם הסגרה צפויה לארצות הברית השכנה באשמת הפרות הסנקציות הכלכליות המחמירות שהוטלו על משטר האייתולות לאחרונה.

הבכירה של , בימים טובים קצת יותר שלה

הנחיות צנזורה מקשות על קבלת מידע נוסף אודות המעצר, שהתבצע ב-1 בדצמבר ונחשף רק כעת, אך הסיפור כולו בהחלט מזכיר את אשר קרה ליצרנית טלקום סינית גדולה אחרת, ZTE, שהואשמה בסיוע אסור לאיראן לפני מספר שנים ו"זכתה" לחרם מחברות אמריקאיות שהוכתב בידי הממשל ואשר לא איפשר לה להמשיך ולפעול הלכה למעשה. החרם נגמר לאחר מספר חודשים וקבלת הסכם פשרה חדש בין לארצות הברית, אך פגיעה בשווי מיליארדי דולרים נותרה, ואיתה גם הנחיה אמריקאית רשמית לאיסור שימוש במוצרים וציוד של (או של Huawei) בצבא ובממשלה האמריקאים.

עסקים אסורים באיראן, האשמות בריגול עבור סין – ומנגד הצלחה כלכלית גדולה ומהירות של מאות מיליוני דגמים מדי שנה

האם אנחנו עשויים לראות כאן החרמה ופגיעה אנושה דומה ב-Huawei (שעושה מאמצים להתבסס על הרבה עצמי של תוכנה וחומרה)? נמשיך לעקוב אחר העניין ולעדכן אתכם.