הסמארטפון היקר ביותר של סוני

היתכן שסמארטפון ה-4K החדש של היצרנית היפנית יהיה האחרון שזמין רשמית בישראל?

שלושה חודשים אחרי ההצגה הראשונית שלו, הסמארטפון המשוכלל ביותר של חברת סוני מקבל תאריך השקה וגם מחיר – אשר מתחיל בארבע ספרות בארצו של הדוד סם.

ה-Xperia XZ2 Premium ממשיך את הבלעדיות של צמד קודמיו עם מסך IPS בגודל 5.8 אינץ׳ והרזולוציית 4K אדירה, עם תמיכה בתכני HDR – יחד עם שבב Snapdragon 845, זכרון RAM בנפח 6GB, נפח אחסון מובנה של 64GB שניתן להרחיב, מערכת אנדרואיד אוריאו, רמקולים סטריאופוניים קדמיים, מערך מצלמות ראשי כפול עם יחידת 19 מגה-פיקסל ראשית ויחידת 12 מגה-פיקסל משנית בגווני אפור, סוללת 3,540mAh מובנית וגם הגנת IP68 מפני מים ואבק.

HDR, רזולוציית 4K, השבב המוביל של קוואלקום והעיצוב העדכני והבלתי רגיל של סוני – כולם במקום אחד, מוכנים להשקה הרשמית

למרות שנפח האחסון הפנימי של הדגם הטרי עשוי להיחשב ממוצע בלבד, או אפילו קטן מדי, בשוק האולטרה-פרימיום המודרני – בסוני החליטו ללכת על כל הקופה ולשווק אותו במחיר מומלץ של 1,000 דולר, לא כולל מסים, לגרסה פתוחה וחופשית לשימוש בכלל המפעילות הסלולריות.

ה-XZ2 Premium הוא גם אחד הסמארטפונים המאסיביים ביותר בשוק כרגע, עם עובי שמגיע ל-12 מילימטרים בנקודה העבה ביותר – וגם משקל שעומד על לא פחות מ-236 גרם

ה-XZ2 Premium יהיה זמין בגוון כסוף או שחור, החל מה-30 ביולי בצפון אמריקה, וכנראה במועדים סמוכים לכך גם באירופה ובשווקים נוספים – גם כאן בישראל. עם זאת, ראוי לציין את הדיווחים לפיהם סוני בוחנת באופן ממשי יציאה מלאה מעולם הסלולר בכל רחבי המזרח התיכון ואפריקה בשל ביצועים מסחריים שאינם עומדים בציפיות. החלטה שכזו, אם תתקבל, כנראה לא תשפיע על המכשיר היוקרתי העדכני – אך בהחלט עשויה להשפיע על הסיכויים לראות סמארטפונים עתידיים של החברה בחנויות המקומיות.

עם מחירו של דגם הפרימיום החדש, קצת קשה לראות כיצד הצלחתו תוכל להשפיע על ההחלטה המתגבשת, אבל היי – טוב לראות שיש יצרנית אחת אשר ממשיכה לדחוף לרזולוציות-על בעולם המובייל, למרות הכל.