הכי דק, הכי חזק? סמסונג מכריזה מלחמה על האייפד, שוב

לסמסונג יש זוג טאבלטים חדשים שמתיימרים לנצל את נקודות החוזק של ה-Galaxy S6 וה-Galaxy Note 4 בכדי לקרוא תיגר על האייפד והאייפד מיני בפעם המי יודע כמה

אוהבים את הקווים הכלליים של הגלקסי S6, אבל הייתי רוצים לקבל את זה באריזה (הרבה) יותר גדולה ובמחיר נמוך יותר? מהיום יש לסמסונג בדיוק את מה שאתם מחפשים, תודות לזוג טאבלטים חדשים ומתקדמים שעונים לשמות Galaxy Tab S2 9.7 ו-Galaxy Tab S2 8.0.

שני הטאבלטים החדשים מציעים שבב Exynos 5433 מתומן ליבות מתקדם (אבל לא ה-Exynos 7420 הכי מתקדם, לצערנו), מסך Super AMOLED ברזולוציה נדיבה של 1,536×2,048 פיקסלים (כן, מדובר ביחס "מרובע" של 4:3, ממש כמו אצל אפל), זכרון RAM בנפח 3GB, מערכת אנדרואיד לוליפופ 5.0 עם הממשק המוכר של החברה, נפח אחסון של 32GB או 64GB בתוספת חריץ microSD, חיישן טביעת אצבע מובנה וגם דקיקות מרשימה מאוד של 5.6 מילימטר לכל אחד – שגוזלת מה-Galaxy A8 את תואר המכשיר הדק ביותר של סמסונג, שבוע בלבד אחרי ההכתרה החגיגית שעשינו לו.

gtbst2

ההבדל המרכזי בין זוג הטאבלטים החדשים לבין הגלקסי S6, פרט לשבב שמגיע היישר מהגלקסי נוט 4, היא המעטפת – שבמקרה הזה עשויה רק פלסטיק דמוי מתכת עם מעטפת מתכתית, ולא מתכת של ממש. עם זאת, יש לבחירה הזאת גם יתרונות בדמות חריץ להרחבת נפח האחסון, ומשקלים נמוכים מאוד של 265 גרם בלבד לדגם ה-8 אינץ' ו-389 גרם לדגם ה-9.7 אינץ'.

gtbst1gtbst

ה-Galaxy Tab S2 8.0 בלבן, וה-Galaxy Tab S2 9.7 בשחור

במידה מסויימת, ה-Galaxy Tab S2 8.0 הוא מספיק קומפקטי ומספיק קל בכדי להיחשב כסמארטפון ממש, ממש גדול במסגרת גירסת קישוריות ה-LTE שלו. כי מי קבע ש-7 אינץ' לסמארטפון זה תקין ו-8 אינץ' זה כבר לא?

הסמארטפון הכי גדול בעולם?    מקור: sammobile.com

טאבלטי ה-Galaxy Tab S2 החדשים יגיעו אל החנויות בחודש הבא, כאשר בסמסונג טרם חשפו את מחיריהם הרשמיים, אך בהתחשב בדמיון הבלתי מבוטל לכל מה שמציעים לנו האייפד אייר והאייפד מיני העכשוויים – הרשו לנו לזרוק ניחוש מושכל של 500 דולר עבור גירסת ה-Wi-Fi של הטאבלט הגדול, ו-400 דולר לגירסת ה-Wi-Fi של טאבלט ה-8 אינץ'. גם מחירים כאלו יעמידו את סמסונג ביתרון יחסי, אגב, תודות לנפח האחסון הבסיסי הכפול, וכן "הבונוס" בדמות חריצי ה-microSD.

כן, לסמסונג יש הרבה טאבלטים שונים מקור: geeknewsblog.com
כן, לסמסונג יש הרבה טאבלטים שונים
מקור: geeknewsblog.com

האם הפעם יש לסמסונג סיכוי לספק תחרות ממשית לטאבלטים הבלתי מנוצחים של אפל? בכלל לא בטוח, אך יתכן מאוד שזה הנסיון הטוב ביותר של הענקית הקוריאנית לכך עד כה.

קישורים נוספים: