הכירו את ה-Zenfone Max: אסוס מצטרפת אל מירוץ סוללות הענק

הסמארטפון החדש בסדרת ה-Zenfone של היצרנית הטאיוואנית מתיימר לספק חיי סוללה אדירים בעזרת קיבולת של 5,000mAh ומפרט שפוי

סמארטפונים עם סוללות בקיבולת שנחשבה דמיונית עד לפני כשנה הופכים למראה די שכיח בשוק, ומי שעולה על עגלת הטרנד כעת היא אסוס, שתנסה להוסיף עוד קצת פלפל לקו מוצרי ה-Zenfone שלה עם מכשיר שיגרום לכם לשכוח מטעינה יומיומית. אולי.

הדגם החדש והמסקרן הוא ה-Zenfone Max. מדובר במכשיר ביניים מובהק, עם מסך 5.5 אינץ' מבוסס פאנל IPS ברזולוציית 720p (בתוספת חיפוי Gorilla Glass 4), שבב Snapdragon 410 מרובע ליבות, נפח אחסון מובנה של 16GB עם חריץ microSD להרחבה נוספת, זכרון RAM בנפח 2GB, מערכת אנדרואיד לוליפופ, מצלמת 13 מגה פיקסל ראשית ומצלמת 5 מגה פיקסל משנית וגם גוף פלסטיקי בעיצוב המוכר של אסוס.

znfm2

מעבר לכל אלו, הייחוד הגדול של ה-Max הוא בסוללה בעלת קיבולת מרשימה של 5,000 מיליאמפאר-שעה. לא מדובר בקיבולת הגדולה ביותר שראינו עד היום (למעשה, סמארטפון עם קיבולת סוללה כפולה נמצא בהכנות בימים אלו ממש), אך כן מדובר בפעם הראשונה בה אנחנו רואים קיבולת שכזו מחברה בינלאומית מוכרת יחסית, ולא מחברה סינית צעירה שמנסה לבדל את עצמה מהתחרות הרבה.

יהיה מעניין מאוד לראות כיצד הנסיון המשמעותי יותר (לכאורה) של אסוס משפיע בחיוב על חיי הסוללה בפועל, אם בכלל. יעבור עוד זמן עד שנוכל לבדוק זאת, אך אם לוקחים בחשבון את החומרה החסכונית שבפנים, נראה כי כבר עתה אפשר להעריך שה-Zenfone Max ידע לספק חיי סוללה טובים מאוד, עם לפחות יומיים-שלושה בין טעינה לטעינה גם בעת שימוש תכוף.

טרם ידוע כמה יעלה ה-Zenfone Max, שיושק בחודש אוקטובר, אך בהתבסס על מחיריו של ה-Zenfone 2 המתקדם הרבה יותר (בדגמי ה-ZE551ML שלו), אנחנו יכולים רק לקוות שיהיה מדובר גם כאן בתג מחיר תחרותי של לא יותר מ-200 דולר.

znfm1znfm

באסוס העדיפו שלא לפרט על כך, אך אם לוקחים בחשבון את העובדה שגם ה-Zenfone 2 הרגיל היה מכשיר שמנמן ודי כבד – מגיעים למסקנה הבלתי נמנעת שה-Zenfone Max יהיה סמארטפון מאסיבי עד מאוד. האם זה יהיה שווה את התוספת בחיי הסוללה?

קישורים נוספים