ה-Moto X Play הוא סמארטפון ביניים עם לב גדול, וסוללה גדולה עוד יותר

לא הכי דק, לא הכי עוצמתי ולא הכי יוקרתי, אבל לסמארטפון החדש של שיכנס בין ה- G ל- X יש הרבה אופי. האם זה יספיק בשביל לשכנע את הצרכנים?

בתקופה הנוכחית, מבחר המכשירים האיכותיים והתחרותיים בשוק שיעלו לכם פחות מ-400 דולר הוא מרשים במיוחד, עם הצעות מ-Huawei, LG, , Meizu וגם OnePlus כמובן. אל כל אלו מצטרף עתה חבר חדש – ה-Moto X Play, שיגשר על הפער שבין מכשיר הדגל החדש של לבין מכשיר הביניים המובהק החדש שלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כפי שניתן להבין כבר מהשם, ה-Moto X החדש דומה יותר למכשיר המוביל של מאשר ל-Moto G החדש: תמצאו כאן מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 1,080×1,920 פיקסלים עם חיפוי Gorilla Glass 3, נפח אחסון מובנה של 16GB או 32GB בתוספת חריץ microSD להרחבה בעד 128GB נוספים, זכרון RAM בנפח 2GB וגם ראשית מבוססת חיישן 21 מגה-פיקסל של מסוג IMX230 עם מבזק לד כפול, ומצלמת 5 מגה פיקסל משנית.

mtxpl4mtxpl3

הסמארטפון אמור להיות קומפקטי יותר ממרבית מכשירי ה-5.5 אינץ' האחרים בשוק, תודות למסך אשר מכסה כ-74.4 אחוזים משטח הפנים

לצד כל אלו, תמצאו ב-Moto X Play 615 מתומן ליבות צנוע יחסית, שגם אינו תומך בתקן ה-802.11ac עבור , לצערנו, אך גם 'בונוסים' ייחודיים בדמות הגנת IP52 בפני אבק וטיפות מים סוררות (אך ורק בפני טיפות וזרזיפי מים קלים – שימו לב שאין כאן את החסינות של ה- G החדש), תמיכה במערכת ההתאמה העצמית Maker עם לא פחות מ-196 וריאציות שונות עבור המראה החיצוני, וגם סוללת 3,630mAh נדיבה עד מאוד עם תמיכה בטעינת טורבו מהירה, שאמורה לספק כ-48 שעות פעילות בעומס משולב קל (ושני ימי עבודה מלאים במסגרת שימוש קצת יותר כבד, אנחנו מקווים).

mtxpl5

תג המחיר הוא הנעלם הגדול ביותר במסגרת ה-X Play. במוטורולה לא חשפו מחיר רשמי, אלא רק ציינו שהוא יעלה בטווח שבין 300 ל-400 דולר. הטווח עצמו אומנם לא גדול מדי על פניו, אל המשמעויות בפועל עשויות להיות גדולות – אם המכשיר יעלה 300 דולר בלבד הוא יהווה מכשיר ביניים מדליק שזול יותר מרוב מתחריו הבולטים (באופן שיצדיק לכאורה את היעדר הגוף המתכתי או השבב הבינוני שבפנים), אך מצד שני במידה ויתומחר ב-400 דולר או קרוב לכך, ימצא את עצמו יקר יותר מה- 2 הטרי בגירסתו המתקדמת, מה שיקשה מאוד להצדיק את המפרט הצנוע יחסית בבסיסו.

אם לסכם את כל בליל הפרטים הטכניים הזה, נראה כי ה-Moto X Play הוא נישתי בהחלט. לא תהיה בעיה למצוא מכשיר בעל חומרה עוצמתית יותר בתג מחיר דומה, אך מנגד מי שיהיו מעוניינים במכשיר ביניים הכולל מצלמה מעולה (לכאורה), סוללה נאה ומראה חיצוני בלתי רגיל – יתקשו לחשוב על מועמד טוב יותר מהסמארטפון החדש של .

mtxplmtxpl1

התמונות האלו, שצולמו עם ה- X Play, נראות מבטיחות בהחלט (לחצו על התמונה לצפייה בגודל המקורי)
מקור: dpreview.com

כעת נותר לנו רק להמתין בסבלנות (המכשיר עתיד להיות מושק בחודש הבא, ברחבי העולם – אך לא בארצות הברית) ולראות כמה צרכנים יהיו מוכנים ללכת נגד הזרם בפועל.

קישורים נוספים