הכירו את השעון החכם המודולרי והמדליק שמסיים קמפיין גיוס מוצלח במיוחד

3 תגובות

שעון ה-Blocks הצליח לגייס כ-1.5 מיליון דולר בפלטפורמת הקיקסטארטר בעזרת קונספט מדליק, שמאפשר לרצועת השעון עצמה להוסיף יכולות למכשיר

זוכרים את שעון ה-Blocks עליו סיפרנו לכם לפני כשנתיים, אשר נולד תוך כדי הבטחה למודולריות ברוחו של פרוייקט Ara של גוגל (עבור סמארטפונים)? ובכן, מסתבר שהוא עדיין חי וקיים – ואפילו בועט, במסגרת קמפיין גיוס קיקסטארטר מצליח בהחלט.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-Blocks של 2013 הבטיח מודולריות אפילו בגוף השעון עצמו (עם יכול בחירה של גוף עגול, מלבני וכדומה, והשפעה על החומרה הבסיסית שבפנים), אך מאז כבר עברו הרבה מים בנהר, והדגם העכשווי מציע קונפסט די שונה אך עדיין מעניין למדי.

גוף השעון הוא עגול ויהיה בעל צורה ומפרט קבועים ואף סטנדרטיים למדי לשוק הזה, עם 400 מרובע ליבות, מסך LCD בקוטר 1.34 אינץ', נפח אחסון מובנה של 4GB, זכרון של 1GB, מיקרופון עבור פקודות קוליות, חיישן תאוצה, קישוריות חסכונית, מנוע למחוות רטט וגם סוללת 400mAh שאמורה לספק כיום וחצי של עבודה בין טעינה לטעינה.

הייחוד הגדול מגיע דווקא מרצועת השעון, אשר בדומה לרצועות שעון מסורתיות תהיה מורכבת ממספר אלמנטים בצורה ומימדים קבועים – אם כי כאן כל אלמנט שכזה יכלול תוספת יישומית כלשהי עבור ה-Blocks, שתעניק לו את המודולריות המדוברת והמבטיחה שלו. היצע המודולים הראשוני יורכב ממודול שמוסיף סוללה נוספת עבור המכשיר (ככל הנראה בקיבולת של בין 80mAh ל-100mAh), מודול יחיד GPS, מודול , מודול עם חיישני גובה, לחץ אטמוספרי וטמפרטורה לחובבי הטיולים למינים ומודול אשר מודד את קצב פעימות הלב.

bls2

כל שעון Blocks יוכל לכלול שלושה או ארבעה מודולים בכל רגע נתון בתלות בהיקף פרק היד עליו יימצא, כאשר היתרון הגדול הוא היכולת להחליף בין המודולים השונים במהירות ובקלות יחסית, בהתאם למה שנדרש ספציפית באותו הרגע.

מודולים עתידיים שאותם מתכננים אנשי החברה כוללים אלמנט לקישוריות , אלמנט עם סריקת טביעות אצבע, אלמנט עם פנס לד מובנה, אלמנט , אלמנט שימדוד את איכות האוויר, אלמנט עם , אלמנט שיוסיף נפח למכשיר ועוד.

bls

באופן מפתיע, ב-Blocks בחרו לפתח גירסת (לוליפופ) ייעודית משלהם עבור השעון החכם, במקום להסתמך על מערכת האנדרואיד Wear שלטענתם מגבילה במצבה הנוכחי את החזון המודולרי שלהם – יהיה מעניין כיצד מהלך זה ישפיע על הביצועים וחיי הסוללה שצפויים לנו

קמפיין גיוס הכספים של שעון ה-Blocks הצליח לשכנע לא מעט משתמשים בממשיותו, כך נראה, עם גיוס נאה בהחלט של יותר מ-1.5 מיליון דולר, שהם פי 6 מהסכום הראשוני הנדרש. נכון לעכשיו מוצע שעון Blocks יחד עם ארבעה אלמנטים לרצועה שלו בעבור מחיר סביר יחסית של 285 דולר, עם צפי הגעה במאי 2016 (מעוניינים? מהרו, כי הקמפיין נגמר בעוד כיממה).

אין לנו מושג האם השוק והטכנולוגיה הזמינה כרגע מוכנים לשעון חכם מודולרי – אך אנחנו מברכים על כך שיש חבר'ה אמיצים שינסו לבדוק את האפשרות הזאת, ושמחים על כך שאת התשובות לתהיות שלנו אנחנו אמורים קבל כבר בעוד כחצי שנה. האם לדעתכם ה-Blocks הוא העתיד, או עוד קונספט יפה שיחווה כישלון קולוסאלי? נשמח לשמוע את דעתכם בתגובות.

bls1