הכירו את המסך שיהפוך את הסמארטפונים לקומפקטיים ומעניינים יותר

שארפ חושפת את טיפוס למכשיר חכם בעל מסך שאינו מרובע, וללא שוליים כלל משלושה כיוונים

בזמן שאנחנו ממשיכים להמתין בקוצר רוח ובציפייה גדולה למסכים גמישים באמת שיוכלו לסייע לנו לקבל מכשירים חכמים בצורות ובגדלים שלא ראינו מעולם, הפתרון הטוב ביותר שקיים בשוק ליצירתם של מוצרים קומפקטיים ומיוחדים יותר הוא המסכים הגמישים למחצה בהן משתמשות חברות כמו סמסונג ו-LG בחלק ממוצריהן – וכעת יתכן שנראה גם את חברת שארפ (Sharp) מצטרפת לקבוצה היוקרתית הזו.

החברה היפנית שעתידה להפוך בקרוב לחטיבה תחת הענקית הסינית פוקסקון הציגה בתערוכת ה-CEATEC ביפן (שנחשבת למקבילה של המדינה ל-CES האמריקאית) מכשיר קונספט בשם Corner R, אשר מבוסס על מסכי ה-Free-Form המרשימים שכבר הוצגו בעבר עבור תעשיית הרכב, שאינם מוגבלים רק לצורה מלבנית או מעוגלת ויכולים לפעול למעשה בכל צורה באשר היא, כפי ששמם מרמז.

נראה מוזר, או נהדר?
נראה מוזר, או נהדר?

ה-Corner R כולל מסך בגודל 5.2 אינץ', ברזולוציית 1080p ובטכנולוגיית ה-IGZO הנודעת של שארפ – ומציע חלק עליון מעוגל בקצוותיו, עם שוליים מינימליים במיוחד הן מצדדיו והן מצד אותו חלק עליון. קצת קשה להסביר זאת מילולית, אך התיעוד להלן מבהיר שזה אחד מהעיצובים הכי ייחודיים שראינו בתחום הסמארטפונים בשנים האחרונות.

סביר להניח שה-Corner R לא יהפוך למוצר מסחרי בעצמו, אך באותה הנשימה אנחנו בהחלט מאמינים ומקווים שהטכנולוגיה עצמה תמצא את דרכה לסמארטפונים וטאבלטים בהקדם – עם פוטנציאל ממשי לספק לנו מוצרים שהמסך תופס מעל ל-90 אחוזים ממימדיהם החזיתיים, כך שמכשירים עם גודל מסך אלכסוני של 5.5 אינץ' יוכלו להיכנס לגוף שדומה יותר למכשירי 5.2 אינץ', מכשירי 5 אינץ' יוכלו לקבל מימדים שמאפיינים מכשירי 4.7 אינץ' סטנדרטיים וכדומה.

cr3

ראוי לציין כי אב הטיפוס של שארפ מעלה מספר תהיות משמעותיות, משום שנראה כי הוא מוותר על המצלמה הקדמית ואפילו על אפרכסת (שהכרחית לשמיעה בעת דיבור במכשיר) על מנת להגיע לצורה הייחודית שלו – אין ספק שאלו יהיו אתגרים שאיתם יזדקקו להתמודד כל היצרניות שיבקרו להשתמש בטכנולוגיה המסקרנת.

האם אתם צופים עתיד ממשי ליצירות כמו ה-Corner R, או שמדובר בעוד גימיק טכנולוגי חביב אבל לא ממש מועיל? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות.

cr cr4

כבר פגשנו בעבר בכמה מכשירים חכמים שניסו לבטל את השוליים משלושת צדדיו של אמצעי התצוגה – אך אלו היו מסכים מרובעים "סטנדרטיים", ולא מסך שמאמץ את צורתו הספציפית של גוף המכשיר, כמו במקרה של ה-Corner R, שהופך לקומפקטי אפילו יותר