היכונו: סמארטפון עם תשע מצלמות נמצא בפיתוח

זה היה רק עניין של זמן: חברת ההזנק שהשיקה חדשנית עם 16 חיישני תמונה פועלת להביא את הטכנולוגיה שלה גם למכשירי הכיס החכמים שלנו

אחרי שראינו את הולכת על כל הקופה ומשלבת לראשונה שלושה חיישני צילום שונים בגב מכשירי ה-P20 Pro שלה, כל אחד עם החוזקות האישיות שלו ויכולת לעבודה משולבת שתהיה טובה יותר מסך חלקיה – היה ברור כי טרנד זה לא יעצור כאן, אלא ימשיך להתפתח במהירות עם עוד ועוד אלמנטים אופטיים שיבטיחו לנו פעולה חכמה לאיכות שאין דומה לה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


דיווחים אודות מערכי מצלמות משולשים אפשריים אצל כמה יצרניות גדולות אחרות בשוק הסמארטפונים כבר החלו להסתובב להן ברשת, אך כעת נראה כי יש מי שמתכוננים ליום שאחרי מחר – עם מערך של עד תשע מצלמות (!) בחלק האחורי של המכשיר החכם. זה אולי נשמע כמו בדיחה, אך נראה כי יש כבר אב-טיפוס בשלבי אשר מממש זאת.

כך נראה המוצר המסחרי הראשון של חברת Light – עם תג מחיר של 1,950 דולר ותגובות חלוקות אודות האיכות והיכולות המתקבלות בעבור מחיר זה

חברה אמריקאית צעירה בשם Light, אשר זכתה להשקעות מהענקית הסינית פוקסקון ומזרוע ההשקעות של Alphabet (חברת האם של גוגל), השיקה בשנה שעברה מצלמה דיגיטלית בשם L16, אשר מתבססת על 16 חיישני צילום ועדשות קטנים בכדי ליצור תמונות גדולות ומתקדמות – ולפי הוושינגטון פוסט בחברה מתכננים להשיק ממשי שמבוסס על קונספט דומה עוד לפני סוף השנה הנוכחית, עם חמש עד תשע מצלמות בצד אחד שלו.

פתחה תיבת פנדורה שתכניס את השוק כולו לסחרור טכנולוגי חדש?

שימוש במספר גדול של עדשות שונות יוכל לאפשר סינון רעשים טוב הרבה יותר לתוצר הסופי המתקבל, טובים יותר בתנאי הארה מאתגרים עם חיישנים מסויימים שיתמקדו בהשגת הפרטים החשוכים ביותר שבפריים, ביצוע זום דיגיטלי איכותי עם כמות מינימלית של עיוותים ואובדן איכות, יצירת אפקטים מתקדמים של בוקה ומאקרו ועוד – כאשר באופן טבעי יעבור עוד זמן-מה עד שהטכנולוגיה הזו תבשיל ותוכל לעמוד באופן מלא בכל ההבטחות, ובעיקר תהפוך להמונית מספיק בכדי לעשות את זה במחירים תחרותיים.

עם הרבה (מאוד) מצלמות – כך זה נראה בשלב האב-טיפוס

העתיד בהחלט נראה באופק, אבל עדיין לא בדיוק כאן – הסמארטפון המדובר מבית Light עלול לשאת תג מחיר של יותר מ-1,000 דולר כשיושק, ונכון לעכשיו עדיין לא ידוע לנו איזו חומרה זמינה תדע לתמוך בטכנולוגיה שלו. נקווה לקבל עוד מידע בהקדם האפשרי.