הטילון של MSI: לוח אם Z87I GAMING בביקורת • HWzone
גאדגטים

הטילון של MSI: לוח אם Z87I GAMING בביקורת

אריזה:
תוכן:
מה באריזה:
  • לוח האם Z87I Gaming
  • 2 כבלי SATA
  • תקליטור תוכנה וחוברות הדרכה למשתמש
  • מדבקה למארז
  • פאנל כניסות ויציאות אחורי
  • 2 אנטנות מתברגות
  • מתלה ידית לדלת – MSI Gaming
הבאנדל שמגיע עם לוח האם הזה הוא יחסית מקובל. הדבר היחיד שאפשר להרגיש בחסרונות הוא כבלי SATA. שכזה צריך להגיע עם ארבעה ולא שניים בלבד.
 
מבט מקרוב:
זה הוא לוח האם בכל תפארתו. הוא נושא את ערכת הצבעים שלסדרת הגיימינג של MSI הלא הם שחור ואדום.
בגזרת מיקומי המאווררים אני חייב לציין שמעט התאכזבתי. ישנם רק 2 מחברים על גבי לוח האם והם ממוקמים במקום אחד בלבד. היה נחמד אם היו יותר מ-2 בלבד. ארבעה זה כל שאבקש במקרה הזה.
בגזרת הכוננים לוח האם מאפשר חיבור של עד חמישה עם ממשקי SATA3. על חמישה אין לי מה להתלונן בהתחשב בכך שמדובר בלוח אם הפונה לגיימרים, אם כי טכנית היה אפשר להכניס שישה.
בחלקו האחורי של לוח האם ניצבות כל היציאות החשובות באמת – 4 מסוג USB3, שניים מסוג USB2, שילוב PS2 למקלדת או עכבר ישנים, ממשק eSATA, ממשק RJ45 המחובר אל כרטיס הרשת המיוחד (עוד בהמשך), 7.1 ערוצי קול אנלוגיים, ממשקי התצוגה שהם HDMI, DVI ו-DisplayPort וממשק אופטי 7.1 ערוצים. הכפתור הקטן שניצב בין 2 המגדלים הוא כפתור איפוס ביוס למקרה ופישלתם בהגדרות ואינכם מסוגלים להגיע לאתחול תקין.
ליבת הקול בה MSI משתמשת בלוח האם הזה היא ALC1150 הנהדרת של Realtek יחד עם מגבר – הטכנולוגיה הזאת נקראת Audio Boost. בצמוד לליבת הקול המוגברת ישנה מערכת צפופה ליצוב האות וניקוי הרעשים. אני תמיד מעריך דגש, גם אם לא גדול בגזרת הקול המובנה. Realtek היא הפופולאריות בתחום בזכות ולא בחסד בזכות איכות קול מעולה ודרייברים יציבים.
בממשק Mini PCIE בצמוד לערכת השבבים נמצא כרטיס הרשת האלחוטי של . הוא פועל בתקן WiFi ac המאפשר מהירות של מעל ל-800 מגה-ביט לשניה בצורה רציפה.
 
מערכת יצוב הכח והקירור
בין ערכת השבבים למייצבי המתח ישנה מערכת אחת. היא מתחילה מגוף אלומיניום על גבי ערכת השבבים, משם יוצא צינור נחושת.
אותו צינור הנחושת חונה בתוך גוף אלומיניום נוסף אשר יושב ישירות על מייצבי המתח למעבד. האלומיניום כצפוי מלוח אם בסדרה הזאת, מעוצב בצורת ראש דרקון.
 
מערכת הכח בנויה מ-6 שלבים והיא תוכל בשקט להספיק גם לצריכת החשמל של מעבד ה-Core i7 4770K אשר יבחן בביקורת זאת.

העמוד הקודם 1 2 3 4 5 6 7העמוד הבא
תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close