הטאבלט הזול בעולם

6 תגובות
חברת Datawind הקנדית פיתחה עבור הממשלה ההודית מחשב זול במיוחד שעלות הייצור שלו היא כ-50$. הממשלה ההודית תמכור אותו במחיר מסובסד לסטודנטים הודים

על הטאבלט הזול בעולם שמתכננת הממשלה ההודית לחלק לסטודנטים ולתלמידים באוניברסיטאות ובתי ספר שמענו כבר שנה שעברה, וכעת מתפרסמים ברחבי הרשת דיווחים אשר לפיהם הטאבלט כבר קיים ואכן מחולק במחיר סימלי במוסדות הודים להשכלה גבוהה.

הטאבלט מכונה "Aakash", כאשר כ-100,000 מכשירים כבר חולקו לסטודנטים הודים לגמרי בחינם. לפי הדיווחים, מסקר שנערך בקרב מדגם מייצג של כ-500 סטודנטים אשר קיבלו את הטאבלט עולה כי קיימים בו יותר חסרונות מיתרונות – שכן מחירו הנמוך נובע ממפרט טכני עלוב למדי.

המחשב, אשר מבוסס על מערכת ההפעלה Android 2.2, הוא בעל מסך בגודל 7 אינץ' עם תמיכה ברזולוציה של 800×480 פיקסלים. הוא ניחן ב-256 מגה-בייט של זכרון פנימי, שני גיגה-בייט זכרון אחסון מסוג Flash ומעבד דל הפועל במהירות של 366 מגה-הרץ תוצרת Connexant. הטאבלט תומך בועידות וידאו וכולל מצלמה בחלקו הקדמי, תמיכה ב-WIFI ומתהדר בשני חריצי USB. "אם מסתכלים על המחיר, אין ספק שמדובר במציאה – אבל כל מי שהשתמש ב-iPad או במחשב נייד כלשהו מיד יבין עם מה יש לו עסק", אמר סטודנט הודי להנדסת חשמל. כך או כך, מתכננת הממשלה ההודית לרכוש כ-10 מליון יחידות של המחשב המדובר עד למרץ 2012 – שכן המטרה היא בסופו של דבר לאפשר לסטודנטים צפיה בתכני באיכות גבוהה, קריאת תוכן ושימוש באפליקציות עיבוד תמלילים בסיסיות.
סטודנטים הודים מתרברבים בטאבלט החדש. מקור: סוכנות הידיעות רויטרס
היצרנית Datawind מתכננת לשווק את המוצר גם בשווקים בהודו כבר החל מהשבועות הקרובים, עם מספר שיפורים כגון תמיכה ב-GPRS, במחיר של כ-60$. כמו כן, גרסאות חדישות יותר של המכשיר ישווקו בארה"ב ובריטניה, אם כי במחירים פחות ידידותיים למשתמש. בשורה התחתונה, יתכן כי מדובר בתחילתה של מגמה אשר במסגרתה מחירם של מחשבי הטאבלט היקרים ירדו בצורה משמעותית – ואם לא, הרי גם כך ברור שכדאי להיות סטודנט בהודו.