החיזוק החשוב של אפל: רוכשת את חטיבת ה-5G לסמארטפונים של אינטל • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoTסמארטפוניםטאבלטיםטכנולוגיהכתבות נבחרות

החיזוק החשוב של אפל: רוכשת את חטיבת ה-5G לסמארטפונים של אינטל

ההערכות והתחזיות המוקדמות התממשו להן – חברת הענק רוכשת מאינטל את חטיבת המודמים הסלולריים בדור החמישי בעסקה בעלת שווי של תשע ספרות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עסקי פיתוח המודמים הסלולריים של חברת אינטל נותרו בחיים בתקופה האחרונה, אל מול מאמציהן של קוואלקום ו-Mediatek המפתחות מוצרים אלו באופן ייעודי לשבבי העיבוד שלהן ואל מול סמסונג ו-Huawei שעוסקות בפיתוח פנימי בתחום, בעיקר תודות לחברת אפל ששימשה לקוח יוקרתי ומרכזי. עם ההכרזה של נציגי אינטל על הפסקת מאמצי הפיתוח של מודמים עבור עידן ה-5G במובייל נראה היה כי השתלטות של אפל על החטיבה היא רק עניין של זמן – ועתה העסקה המדוברת יוצאת מהצללים והופכת רשמית.

חברת אפל תמשיך במסע שלה להפיכת כל הפיתוח החומרתי במוצרי האייפון והאייפוד לפנימי עם רכישת חטיבת פיתוח המודמים של בדור החמישי, בעסקה אשר תעביר אליה כ-2,200 מהנדסים מיצרנית השבבים וכמו כן אלפי פטנטים יקרי ערך בנושא – בעבור תשלום "פעוט" של כמיליארד דולר. במזומן.

וויתרה על עסקי המודמים הסלולריים – אבל רק אלו שמיועדים להיכנס אל תוך הסמארטפונים העתידיים של כולנו

אינטל לא מוותרת על כל המודמים ואמצעי התקשורת האלחוטית שלה, ראוי לציין – החברה מתכננת להמשיך בפיתוח מודמים לעולם המובייל אשר מיועדים לציוד תשתיות התקשורת, וכמו כן להמשיך בפיתוח מודמים המיועדים למחשבים אישיים, מוצרי IoT ורכבים אוטונומיים הן בעולם המובייל והן בעולם תקשורת ה-. מדובר כאן למעשה רק על "כניעה" אחרונה בתחום הסמארטפונים, לאחר שבחברה כבר וויתרו על הרעיון לפיתוח שבבי עיבוד משלהם למכשירים אלו לפני מספר שנים ולאחר תקופה ארוכה של הפסדים כבדים.

העתיד הוא במודמים המשולבים בתוך שבבי העיבוד, גם בדור ה-5G ממש כפי שקרה בדור השלישי והרביעי – ולא במודמים חיצוניים במעטפת ייעודית

אפל, מצידה, תוכל לפעול כעת לשילוב מודמים סלולריים בתוך שבבי סדרת ה-A שלה, ובכך להוזיל עלויות, לטייב צריכת הספק וזמינות ואולי גם לשפר את הביצועים המתקבלים – עוד אבן בניין שעוברת ממיקור חוץ להנדסה פנימית בתוך החברה, אחרי שכבר ראינו את ליבות העיבוד הכלליות, את ליבות העיבוד הגראפי, את בקרי האחסון ואת רכיבי הגנת המידע עושים את אותה הדרך בעבר.

Inside

כעת נותר רק לגלות כיצד מהלך זה ישפיע על הפשרה המשפטית וההסכם המעודכן שאותו חתמה עם חברת , בתור ספקית המודמים המסורתית השנייה שלה – האם בקרוב נראה אחידות מלאה בכל מכשירי האייפון, או שנמשיך לראות שימוש במודמים שונים בתתי-דגמים ואיזורים גיאוגרפיים שונים.


תגיות
Back to top button
Close
Close