החדש של קוואלקום בהופעה ראשונה? OnePlus Nord N20 מככב בהדלפה

דגם הביניים הבא בסדרת ה-Nord אמור להקטין את בליטת המצלמות בחלק האחורי ולהחליף את ה-Snapdragon 690 ב-Snapdragon 695 הטרי

די מפתיע לפגוש בימינו מכשירים חכמים שאינם מתעדכנים ומשתדרגים אחת לחצי שנה – כך שה-OnePlus Nord N10 5G שהושק לפני שנה שלמה בהחלט יכול להיחשב "ישיש" אשר חייב יורש כמה שיותר מהר. היורש הזה מופיע כעת בסדרת עיבודים דיגיטליים בלתי רשמיים באיכות גבוהה מבית OnLeaks (בשיתוף פעולה עם האתר 91mobiles.com), כולל מפרט עם כמה שיפורים חשובים.

ה-OnePlus Nord N20 5G אמור להציע למשתמשים פאנל AMOLED של 6.43 אינץ׳ כתחליף לפאנל IPS של 6.49 אינץ׳ בדור העכשווי. מסכי AMOLED/OLED נחשבים בעיני רוב כבעלי איכות עדיפה על פני מסכים בטכנולוגיות LCD למיניהן, תודות לבהירות מירבית וניגודיות טובים יותר – ועם בונוס בדמות האפשרות לשלב סורק טביעות אצבע אופטי נסתר מתחת לתצוגה, שאותו תאמץ בשמחה היצרנית גם במקרה זה, לכאורה.

המסך ב-Nord N20 עתיד לשמור על אותה רזולוציית 2,400×1,080 פיקסלים כמו ב-Nord N10, כאשר קצב רענון תצוגה של עד 90 הרץ שקיים בגרסה הנוכחית אמור להיות הבסיס המינימלי גם בדור הבא באופן לוגי – כאשר יש פוטנציאל תיאורטי לכך שנראה גם קצב תצוגה מוגדל של עד 120 הרץ, אם כי בינתיים אין לנו מידע ממשי על כך משום מקור ברשת.

שינויים חיצוניים רבים – גם במראה וגם בתצוגה
מקור התמונה: 91mobiles.com

השיפור החשוב השני ב-Nord N20 יהיה במעבר לשימוש בשבב Snapdragon 695 מתומן טרי שהוכרז לאחרונה לצד שלושה אחרים, עם זוג ליבות Kryo 660 Gold מתקדמות במהירות 2.2GHz ועוד שש ליבות Kryo 660 SIlver חסכוניות בתדר של עד 1.7GHz, ליבת Adreno 619 גראפית מומהרת, בקר זכרון LPDDR4X כפול ערוצים ועוד. שבב זה יהיה בוודאות מתקדם יותר מה-Snapdragon 690 שעליו התבסס ה-Nord N10, והוא אמור להיות חזק יותר גם מה-Snapdragon 750G ו-Snapdragon 768G, וכנראה גם יעיל יותר מכל אלו תודות להתבססות על תהליך ייצור עדכני של 6 ננומטר מ-TSMC.

ה-OnePlus Nord N10 5G אינו מצטיין באפשרות בחירה וזמין למעשה עם מערך זכרונות יחיד וגוון צבע בודד – הדור הבא יוכל להשתפר לכל הפחות בכל מה שנוגע לצבעים הזמינים, עם שניים שקיימים בעיבודים שהגיעו אלינו עד עכשיו
מקור התמונה: 91mobiles.com

העיצוב של ה-Nord N20, לפחות על פי העיבודים שיש לנו, יהיה מלבני ו'חד' יותר מהדור הקודם עם שאיפה לצמצום העובי באמצעות מתן בליטה אינדיווידואלית קטנה עבור כל חיישן צילום בחלק האחורי, במקום יצירת בליטת אי גדולה יותר עבור כל החיישנים יחד כפי שנפוץ כיום בשוק. עם זאת, בהנחה שהדיווח על כך שה-Nord N20 יכלול חיישן 48 מגה-פיקסל ראשי לצד צמד חיישני 2 מגה-פיקסל משניים עבור חישת עומק ועבור צילומי מאקרו – יש סיכוי לא קטן לכך שהצמצום במימדים יבוא על חשבון איכות הצילום ומנעד היכולות.

סמארטפון הביניים שבדרך יכלול כנראה נפח אחסון של 128GB בתור בסיס, לצד 6GB או 8GB של זכרון דינאמי, שבב NFC מובנה, רמקולים כפולים, מערכת אנדרואיד 12 עדכנית היישר מהקופסה וחיישן סלפי של 16 מגה-פיקסל בתוך מגרעת 'חור' בצד שמאל של המסך. מידע על נפח הסוללה או מהירות הטעינה של ה-Nord N20 עוד אין לנו, אבל אנחנו בהחלט נקווה לקבל שדרוג גם במאפיין הזה, בהשוואה לסוללה עם קיבולת 4,300mAh שאינה מלהיבה במיוחד, לצד טעינת 30 וואט, ב-Nord N10 שנמכר היום בחנויות בארץ במחירים של החל מ-950 שקלים בקירוב.

Nord N10 הוא לא סמארטפון מדהים, אך ברמות המחיר הנוכחיות שלו הוא מצליח לספק תחרות ראויה כמעט עבור כל דגם מקביל – ואם ה-Nord N20 יצליח לשמור על אותן רמות מחיר הוא יוכל להיות תוספת חיובית מאוד להיצע סביב 1,000 שקלים במהלך החודשים הקרובים

עוד לא ברור האם ה-OnePlus Nord N20 5G יגיע אל החנויות בזמן הקצר שנותר לפני סיומה של שנת 2021, או שכמו לא מעט מכשירים חכמים אחרים יקבל דחייה בהשקה אל תחילת השנה הבאה בכדי לאפשר לצבור כמות גדולה יותר של הרכיבים במחסור אשר הכרחיים לייצור המוני כדאי.