החברים החדשים של Alexa: טלוויזיות וסמארטפונים מבוססי אנדרואיד • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoT

החברים החדשים של Alexa: טלוויזיות וסמארטפונים מבוססי אנדרואיד

עוד ועוד מוצרים מקבלים את היכולת לתקשר עם העוזרת הביתית הדיגיטלית מבית , שאף זוכה למתחרה סינית בלתי רשמית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מדי כמה ימים אנחנו מקבלים תזכורת לכך ששוק המוצרים הביתיים החכמים צובר תאוצה במהירות מרשימה בהחלט, והרבה מאוד מהעדכונים הללו קשורים באופן טבעי בחברת , שהצליחה להגיע לשליטה מובהקת בתחום, ומקווה להישאר שם על ידי יצירת שיתופי פעולה עם כמה שיותר שחקניות בשוק – ושילוב של העוזרת החכמה בכמה שיותר מוצרים שונים.

סמארטפונים וטלוויזיות – רק תבחרו

מעכשיו, את Alexa תוכלו להפעיל גם בסמארטפון ה-U11 החדש של , במסגרת אפשרות שנוספה בשוק האמריקאי ובשוק האנגלי תחילה, ואמורה להתרחב לשווקים נוספים במהירות גדולה יחסית בעתיד הקרוב.

הכירו את האנדרואיד הראשון בעולם עם תמיכה גם בעוזרת של וגם בזו של גוגל

המשמעות היא שכל שאלה וכל רכישה שאותה ניתן לעשות באמצעות מכשירי ה-Echo של אמאזון ניתן יהיה לעשות מעתה גם באמצעות האפליקציה הבלעדית (לעת עתה) והמיקרופונים במכשיר הדגל של , וזה בונוס חביב למדי – גם אם לא בהכרח כזה שיגרום להם להפוך להצלחת ענק לפתע.

תוספת מעניינת שתאפשר למשתמשים לבחון את יכולות הפלטפורמה מבלי להשקיע ברכישתו של Echo כלשהו

כמו כן, יכולת חדשה שהצטרפה למכלול הרחב של Alexa מאפשרת לה לשלוט מרחוק על הטלוויזיות החכמות המודרניות ומבוססות מערכת ה- TV מבית חברת סוני – עם פקודות כמו כיבוי והדלקה, שינוי עוצמת השמע, החלפת הערוץ או כניסת התצוגה וכדומה, שיהיו זמינות לכל מי שיש לו את דגם הטלוויזיה (היקר) הרלוונטי ואת אחד מהמוצרים הנדרשים להפעלת המסייעת המקוונת של .

, תכבי את הטלוויזיה החכמה שלי בבקשה

יכולת זו של סוני מצטרפת ליכולת העדכנית של מכשירי ה-Fire TV וה-Fire TV Stick מבית , שמאפשר לשלוט גם בהם באמצעות פקודות קוליות ל- – לא רק באמצעות הכפתור והמיקרופון המובנים בשלט שמגיע עם המוצרים אלא באמצעות כל מכשיר שתומך בעוזרת הוירטואלית. נחמד בהחלט.

רשימת הדגמים מבית שתומכים ביכולותיה של , נכון לעכשיו

האלטרנטיבה מהמזרח הרחוק

עד עתה, ראינו בעיקר חברות מערביות בולטות ואמידות מנסות את מזלן עם דיגיטליות ומוצרים ביתיים חכמים שמבוססים עליהן – אך זה כנראה היה ברור כי בקרוב מאוד נתחיל לראות גם את מדינות המזרח הרחוק, ובעיקר סין, קופצות על טרנד זה עם מוצרים מקבילים ומחירים שקשה מאוד להתחרות בהם. כעת המהפכה הפוטנציאלית הזו מתחילה – עם ה-Tmall Genie של לא אחרת מ-, פלטפורמת הקניות המקוונות הגדולה ביותר בעולם כולו.

חיקוי בוטה או מוצר לגיטימי בפני עצמו?

ב-Alibaba פיתחו רמקול ביתי חדש משלהם, עם עוזרת חכמה משלהם שתענה לשם AliGenie, ותדע לבצע כמעט את כל הפעולות המוכרות לנו מ-Alexa ומ- Home – תספק למשתמש חדשות, דיווחי מזג אוויר, שליטה במוצרים חכמים מקוונים אחרים ברחבי הבית, ניגון וכמובן גם ביצוע של רכישות דרך הפלטפורמות הפופולריות שבבעלותה, הכל בעזרת פקודות קוליות בלבד (בניבים סינים בלבד, לעת עתה).

אנחנו מניחים שנראה עוד לא מעט סיניות חדשות מגיעות לשוק לפני סוף השנה – לטוב ולרע

היתרון הבולט של ה-Tmall Genie הוא כמובן המחיר, שיעמוד על 500 יואן בלבד, או כ-74 דולר, לעומת מחירים שגבוהים כמעט פי 2 (ואפילו יותר מפי 4, אם להשוות ל-HomePod המתקרב של אפל) עבור הרמקולים החכמים המערביים – בהתאם לכוח הקנייה המצומצם יותר שקיים אצל רוב צרכני היעד של המוצר.

ריבוי ההיצע בתחום עשוי להביא לכך שמשתמשים מסויימים יזדקקו למספר שונים עם עוזרות דיגיטליות שונות בכדי לקבל גישה לכל המידע והיכולות שמעניינים אותם

אנחנו לא בעד חיקויים זולים, אך המוצר של נראה שונה מספיק בכדי להעיד על כך שהוא אינו ממש כזה – ואנחנו בהחלט בעד תחרות מוגברת בשוק, במחירים שהופכים לצנועים יותר ויותר בכל סבב חדש, שידרבנו גם את השחקניות המבוססות בשוק להציע לנו דילים משתלמים יותר. על כן, אנחנו מקווים שיחד עם ה-Tmall Genie נתחיל לראות עוד מוצרים ביתיים חכמים בקונספט דומה, ורצוי גם כאלו שיבינו אנגלית (ועברית).


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close