ההספדים היו מוקדמים? Huawei תוכל להמשיך לבצע עסקים עם חברות אמריקאיות • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםטכנולוגיה

ההספדים היו מוקדמים? Huawei תוכל להמשיך לבצע עסקים עם חברות אמריקאיות

פגישה אופטימית בין מנהיגי ארצות הברית וסין מביאים להצהרה חיובית עבור חברת הענק, כאשר השלב הבא עשוי להחזיר את המצב לקדמותו ולבטל את כלל העיצומים שהוטלו עליה בתקופה האחרונה

השבועות האחרונים ליוו אותנו בשלל הכרזות קיצוניות ומרחיקות לכת בכל הנוגע ליצרנית הסמארטפונים השנייה בגודלה בעולם, Huawei – זאת על רקע כניסתה אל הרשימה השחורה של מחלקת המסחר האמריקאית שהביאה איתה שלל הגבלות ועיצומים בתחום הטכנולוגי. חברות כמו אינטל, קוואלקום, גוגל, ברודקום ו-ARM הודיעו על הפסקת שיתוף הפעולה העתידי עם היצרנית בשל האיסור הממשלתי, והעתיד נראה לפתע עגום מאוד עבור מי שהצהירו מספר פעמים בעבר על תוכניות להדיח את מכס עולם המכשירים החכמים בתוך שנים בודדות.

כבר בתחילת הדרך היה זה ברור למדי כי Huawei היא כלי משחק אחד מבין רבים במסגרת מאבק מעצמות גדול הרבה יותר של ארצות הברית וסין בדרך לחתימה על הסכמי סחר חדשים, ועתה יתכן שאנחנו רואים את צפירת ההרגעה הראשונה בדרך ליישוב ההדורים – עם הכרזה על כך שחברות אמריקאיות יוכלו להמשיך ולבצע עסקאות עם , תחת מגבלות מסויימות.

הענק הסיני מקבל קצת אוויר לנשימה אחרי שבועות של חוסר וודאות

המשמעות המיידית היא ש- לא תיתקל במצב בו לא תוכל להמשיך ולייצר מכשירים חכמים משום שלא יהיו בידיה מלאים של רכיבים קריטיים מסויימים שזמינים רק מחברות בשוק האמריקאי, וכמו כן תוכל להמשיך ולספק תמיכה עתידית עבור מוצריה הקיימים ברמת התוכנה – כאשר נראה כי גורמים רשמיים משני המחנות אופטימיים לגבי הסיכויים כי היצרנית תוסר לגמרי מהרשימה השחורה של הממשל בעתיד, ובכך תוכל לחזור לפעילות מלאה ללא מגבלות בתחום המכשירים החכמים ואולי גם בתחום תשתיות התקשורת בו ההתנגדות אליה היא נרחבת וותיקה הרבה יותר.

העדויות הנוכחיות מצביעות על השקת דגמי משפחת ה-Mate 30 בחודש דצמבר 2019 – ועד אז כנראה שכבר נדע האם ניתן להסתמך על תמיכה עתידית ראויה במוצרים אלו או שלא

אין ספק כי גם תקופת החרם הקצרה הזו שבה נתקלה היצרנית הגדולה והשאפתנית תוכל להשפיע בצורה מוחשית מאוד על המשך דרכה בכמה רבדים שונים, אך בשורה התחתונה נבואות אודות סוף דרכה וחיסולה של Huawei כנראה היו מעט מוגזמות – אם כי לא נוכל להיות בטוחים לגמרי עד שהכל יחזור לקדמותו כמובן, ועל כן נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בהתפתחויות המרכזיות של סאגה זו.

האם ביטול החרם יביא גם להפסקת תוכניות הפעולה האלטרנטיביות של Huawei עם עצמית ייעודית שעונה לכינוי ArkOS – או שהפור כבר נפל והתנתקות הדרגתית מגוגל (וחברות אמריקאיות אחרות) היא בלתי נמנעת?

חושבים ש- תצליח לבצע ריבאונד חיובי בשוק הישראלי המקומי ובכלל? בואו לדבר על זה בתגובות.

תגיות

תגובה אחת

  1. צאו מהסרט. הסינים מחזיקים את האמריקאים בוואווס ורק מהדקים את האחיזה: אג"חים בסכומים אגדיים, כל מערכי הייצור שאפשר להעביר מארה"ב לסין, הקשרים המדיניים המבוססים עם כל העולם ועוד ועוד, לעומת טוויטים חסרי שיניים של הנשיא טרמפ (הכי פחות אהוד בארצו שלו מאז ומעולם). כל העולם כבר מבין שמכל האיומים שלו לא ייצא כלום, כי אין כלום. הטרנד עכשיו זה המזרח ובראשו סין, עם התנהלות שקולה יוצאת דופן.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close