הביצועים של ה-Galaxy S6: מרשימים עוד יותר ממה שחשבנו • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

הביצועים של ה-Galaxy S6: מרשימים עוד יותר ממה שחשבנו

עוד לפני ההשקה הרשמית של ידענו שמכשיר ה- S6 החדש של החברה יהיה אחד מהסמארטפונים העוצמתיים ביותר בשוק, אך תוצאות חדשות של המכשירים החדשים מפתיעות אותנו עוד יותר

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


   First-Galaxy-S6-edge-benchmarksFirst-Galaxy-S6-edge-benchmarks (3)

תוצאות מבחני הביצועים AnTuTu (מימין) ו-GeekBench 3 (משמאל) של מכשיר ה- S6 Edge (מקור: PhoneArena)

סמסונג השקיעה את כל מה שיכלה במכשיר הדגל החדש שלה, ה-Galaxy S6. היא הטמיעה טכנולוגיית מסך חדשה המאפשרת את קיומה של גרסת ה-S6 Edge, היא כללה את השבב הנייד העוצמתי והמתקדם ביותר שברשותה, כל זאת ועוד בעיצוב חדשני (ומעט מוכר) המציב את ה-S6 בקדמת השוק ממספר בחינות.

לרוב כאשר משווים בין סמארטפונים שונים בשוק, נעשה שימוש במבחני ביצועים המיועדים למדוד את ביצועי המכשיר במצבים שונים. מבחנים אלו כמובן לא יכולים לקבוע בדיוק רב את ביצועי המכשיר בשימוש יום יומי, אך הם כן נותנים לנו סדר גודל סביר ליכולות החומרה של המכשירים הנבדקים. לאחר ההשקה הרשמית של מכשירי ה- S6 ו-S6 Edge, לקח האתר "PhoneArena" את מכשיר ה-Edge החדש לסיבוב עם כמה ממבחני הביצועים הפופולארים לסמארטפונים כיום, עם תוצאות שאפילו הפתיעו אותנו.

בעבר ראינו גרסה מוקדמת של מכשיר ה-Galaxy S6 משיג תוצאה מרשימה ביותר של 60,978 במבחן ה-AnTuTu – כאשר כעת תוצאה זו עומדת על 69,019 – הישג מרשים ומטורף ביחס לשאר מכשירי הדגל בשוק (סמארטפון ה-G Flex 2 החדש של LG, בעל שבב ה-Snapdragon 810 העוצמתי, הניב תוצאה של 54,251 "בלבד"). גם במבחן ה-GeekBench 3 הצליח מכשיר ה-S6 Edge להביס את מתחריו עם תוצאות מרשימות ביותר של 1,475 למבחן החד-ליבתי ו-5,004 למבחן הרב-ליבתי, תוצאות המרסקות את אלה של מתחריו (1,222 (חד) ו-3,965 (רב) ל-G Flex 2 ו-1,077 (חד) ו-3,969 (רב) למכשיר ה-(One (M9 החדש).

   First-Galaxy-S6-edge-benchmarks (2)First-Galaxy-S6-edge-benchmarks (1)

(מבחן ה-GFXBench לצד מבחני מהירות זיכרון של מכשיר ה- S6 Edge (מקור: PhoneArena))

AnTuTu

(נקודות, גבוה יותר = טוב יותר)

Samsung S6/S6 Edge: 69,019

55,333 :(HTC One (M9

LG G Flex 2: 54,251

Apple 6 Plus: 50,705

 

GeekBench 3 

(נקודות, גבוה יותר = טוב יותר)

Galaxy S6/S6 Edge: 1,475 + 5,004

LG G Flex 2: 1,150 + 3,929

3,969 + 1,077 :(HTC One (M9

Apple 6 Plus: 1,626 + 2,910 

 

(GFXBench (T-Rex On-Screen

(פריימים לשניה בממוצע, גבוה יותר = טוב יותר)

49.5 :(HTC One (M9

LG G Flex 2: 41.4

Apple 6 Plus: 41.1

Samsung S6/S6 Edge: 38.2

 

אך למרות התוצאות המרשימות במבחני ה-AnTuTu וה-GeekBench של מכשיר ה-Galaxy S6, לא הכל וורוד ויפה. כמו שכבר ראינו והסקנו בעבר, שבב ה-Exynos 7420 של סמסונג מצליח פחות במבחנים הגרפיים (כמו שניתן לראות בתוצאות בדיקת ה-T-Rex במבחן ה-GFXBench) לעומת ה-Snapdragon 810 של , מצב הגורם לסמארטפון ה-S6 של החברה להיות מותאם פחות למשחקים לעומת יריביו המרכזיים בשוק.

פן נוסף שבו מתמחה מכשיר הדגל החדש של סמסונג הוא הזיכרון. לא רק שמכשירי ה-Galaxy S6 ו-S6 Edge באים עם שלושה גיגה-בייט של זיכרון RAM מסוג LPDDR4, אלא סמסונג החליטה להטמיעה את הזכרונות החדשים שפיתחה, התומכים בסטנדרט ה-UFS 2.0 המהיר, עם תוצאות שוברות שיאים. במבחן ה-AndroBench מכשיר ה-S6 Edge הניב מהירות קריאה רצופה של 314.87 מגה-בייט לשניה (לעומת 176.5 מגה-בייט לשניה בלבד במכשיר ה- S5), מהירות כתיבה רצופה של 139.08 מגה-בייט לשניה (לעומת 24.2 מגה-בייט לשניה) ומהירות קריאה רנדומלית של 77.2 מגה-בייט לשניה (לעומת 13.7 מגה-בייט בלבד למכשיר ה-S5).

מכשיר ה- S6 בהחלט מתגלה להיות אחד מהמכשירים המעניינים ביותר שיצאו ב-2015. כל המבחנים שראיתם היום נעשו על חומרה שאינה גמורה עדיין (מכשירים רשמיים יהיה זמינים לרכישה כבר מהרבעון השני של השנה – חודש אפריל), כך שתוצאות גבוהות ומרשימות יותר צפויות לבוא בעתיד הקרוב מאוד. מתרגשים ממכשיר הדגל החדש של סמסונג? ספרו לנו!


תגיות

4 תגובות

 1. תודה,אבל כמה פעמים שמענו שחברות מרמות במבחני ביצועים?!
  המבחן האמיתי יהיה אחרי מס' חודשים של שימוש ע"י רוכשים אמיתיים ולא חצי שעה שכתב נגע במכשיר חדש ונקי.

 2. SAME OF THE SAME – ולא רק סמסונג.
  ממש לא מרגש אותי כל הבנצ'ים שמנצ'ים האלה.
  וזה עוד אחרי שהתכונות שהיום בוטלו – כן, הסוללה וכרטיס זיכרון.
  כן חשוב, לא חשוב – זה היה, ועכשיו אין.

  ולגבי התוצאות – לכו תדעו אם כמו בעבר, גם פה לא ביצעו אופטימיזציה
  לבנצ'ים להוציא תוצאות גבוהות.
  אבל שוב, מה זה מעניין / חשוב / מהותי ?
  עדיף היה להוציא מכשיר אטום למים, לפחות זה !

 3. נחמד מאוד.
  ואז רוצים לשנות רום – נכשלים – ומגלים שסמסונג נעלו את הbootloader וכל העקרון של Android, קוד פתוח והחופש לשנות את התוכנות בפלאפון כרצונכם שוות לפח.

 4. נראה לי התבלבלת בין שינמוך להחלפת רום ,כי הנוקס והבוטלודר אם סמסונג החליטה לבד יכולה למנוע שינמוך בין גרסאות כרצונה,להחליף לרום מקוסטם תמיד אפשר זה פשוט יפעיל את הנוקס.מה שכן בגלל שזה מעבד של סמסונג פיתוחי רומים מקוסטמים אמורים להיות נמוכים לעומת של קאוולקום ,כי סמסונג קנאית לדרייברים של המעבדים שלה מה שמקשה את הפיתוח לדגמים עם מעבדי סמסונג.זה חשוב כי כשסמסמונג תנטוש את העידכוני גרסא או כמו תמיד יקח לה שנים להוציא עידכון תוכלו בקלות לצרוב גרסאות לא רישמיות ומהירות לבד מ-XDA.בנוסף לכך אכן יש כש-2 דגמים אמריקאים שמגיעים עם בוטלודר נעול וזה בדר"כ של at&t ו- version.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close