האח החורג במשפחה: דור חדש של iPad – כמעט ללא שינוי

מעוניינים בטאבלט של אפל במחיר מוזל? תוכלו למצוא אותו בחנויות, אך אל תופתעו אם לא תצליחו להבין בהבדלים בינו לבין קודמו מהשנה שעברה

לאפל יש תחרות מועטה למדי בנוף הטאבלטים היוקרתיים והקומפקטיים, ונראה כי היא מודעת לכך היטב ומעדיפה שלא להמציא את הגלגל מחדש כשאין בכך צורך ממשי.

לצד דגמי האייפון החדשים הוצג על הבמה גם טאבלט iPad "סטנדרטי" עדכני מהדור השביעי – אשר כולל למעשה את אותה חומרה בדיוק כמו הדור השישי מהשנה שעברה, עם הגדלה של פאנל התצוגה מגודל אלכסוני של 9.7 אינץ' לגודל של 10.2 אינץ' עם רזולוציית 2,160×1,620 פיקסלים, אשר מביאה את שטח הפנים של הדגם להיות זהה לזה של ה-iPad Air העדכני (עם תוספת למשקל ולעובי ביחס לאח היוקרתי יותר).

ה-iPad לשנת 2019 נראה שונה וגדול יותר – אך אל תצפו לשיפור בכוח העיבוד או בקישוריות שבתוכו

שאר החומרה ב-iPad לשנת 2019 תהיה מוכרת מאוד לכל אלו שעוקבים אחרי משפחת מוצרים זו, עם 2GB של זכרון דינאמי, נפחי אחסון פנימיים של 32GB או 128GB, מצלמת 1.2 מגה-פיקסל קדמית, מצלמת 8 מגה-פיקסל אחורית, רמקולים סטריאופוניים, סוללת 32.4 וואט-שעה מובנית שתספק חיי סוללה של עד עשר שעות ואפילו אותו שבב Apple A10 מרובע ליבות שחוגג יום הולדת שלישי שלו – כשגם בגזרת המחיר אין הפתעות חיוביות עם בסיס של 330 דולר לגרסת 32GB בקישוריות Wi-Fi בלבד ובשלושת הגוונים המוכרים, תוספת של 100 דולר לנפח 128GB נדיב הרבה יותר ותוספת של 130 דולר נוספים לקבלת קישוריות סלולר מובנית שתבטיח גישה לרשת כמעט בכל זמן ובכל מקום.

באפל לא היססו לפאר את הדגם החדש על הבמה הגדולה – מבלי להזכיר את נפח האחסון הצנוע שנותר זהה דור שלישי ברציפות

אז איך בדיוק משווקים מוצרים שלא עבר כמעט שום שינוי בשנה החולפת? באפל הוסיפו חיבור ייעודי נוסף בצידו של ה-iPad הטרי, זהה לזה של ה-iPad Air – וכעת מציגים את המוצר בתור מכונה מגוונת ויעילה יותר עם האפשרות לשימוש בתוסף מקלדת פיזית ובעט המגע החכם של אפל (אבל רק בדור הראשון שלו – כמו ב-iPad הקודם). חבל שמוצרים אלו נמכרים בנפרד מה-iPad עצמו, ובתגי מחיר אשר מכפילים כמעט את הרף ההתחלתי של המוצר.

מקלדת עם מקשים פיזיים ועט מגע בהחלט יכולים לשדרג את חוויית השימוש – אבל ראוי לזכור כי אפל מוכרת את הראשון בעבור 160 דולר ואת השני בעבור 100 דולר, בנוסף למחיר של 330 דולר בתור התחלה עבור המכשיר עצמו

סביר להניח כי מכשירי ה-iPad מהדור השישי ייעלמו מהחנויות בהדרגה בכדי לפנות מקום ליורשים שלהם – אך בהתחשב במצב הנוכחי יתכן כי רכישה של ה-iPad בגרסת 2018 במחיר חיסול מוזל עדיין תוכל להוות עסקה טובה יותר מבחירה של הדגם החדש (למחצה) של שנת 2019.