דל מפתחת טאבלט חלונות 8: פרטים חדשים

7 תגובות
מפרטים שדלפו לרשת עולה כי יצרנית המחשבים האמריקנית דל תשיק בחודשים הקרובים את הווינדוס 8 הראשון בשוק, כאשר המפרט הטכני בהחלט מעורר ציפיה
מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט צפויה לצאת אל האור מאוחר יותר השנה – כאשר מלבד הציפיה הרבה לגרסה הסופית של המערכת, רבים תוהים אילו גאדג'טים מעניינים יושקו בסמוך להגעתה אל החנויות.  אחד המוצרים המעניינים שצפויים להתבסס על מערכת ההפעלה החדשה של הוא ה-'Latitude 10' של חברת , אשר מפרטו הטכני המלא דלף לאחרונה לרשת.
בהתבסס על הנתונים, מפתחת דל מכשיר בעל מסך בגודל 10.1 אינץ' אשר יתמוך ברזולוציה של 1366×768 פיקסלים – שיתבסס על מעבד אטום כפול ליבה תוצרת מפלטפורמת ה-'Clover Trail'. יש לציין כי מדובר בפלטפורמה חדשה שנחשבת להתפתחות של הפלטפורמה הנוכחית 'Oak Trail', אשר היתרון העיקרי שלה הוא חסכון באנרגיה.  הפלטפורמה החדשה של , אשר מעבדיה ייוצרו בתהליך של 32 ננומטר, צפויה להיות חלק מטאבלטים אשר יכללו חיי ארוכים במיוחד של מעל ל-8 שעות רצופות של פעולה ואף שבועות של פעולה במצב "המתנה" ללא צורך בטעינה. מלבד זאת צפוי לכלול ה-Latitude 10 כ-2 ג'יגה-בייט של זכרון ראם ועד לכ-128 ג'יגה-בייט של אחסון עם כונן מסוג SSD. עוד נחשף כי הטאבלט יכלול קדמית בעלת חיישן 2 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית בעלת חיישן 8 מגה-פיקסל. מידותיו של הטאבלט הן עובי של סנטימטר אחד ומשקלו 700 גרם, מה שבהחלט הופך אותו לנייד במיוחד – כשכמובן הוא יתמוך בקישוריות Wi-Fi, בלוטוס ובמפעילים סלולריים.
מפרטו הטכני של ה- 'Latitude 10', כפי שדלף לרשת בימים האחרונים

הטאבלט של דל בהחלט נראה מבטיח לפחות מבחינת המפרט הטכני שלו, אך יש להתחשב בכך שחברות נוספות כגון HP ונוקיה גם הן מפתחות מחשבי טאבלט מבוססי 8 משלהן (אם כי פרטים מוצקים לגביהם לא קיימים כרגע), כך שה-Latitude 10 צפוי להתקל בכמה וכמה מתחרים. ישנם דיווחים אשר מעלים שהטאבלט של דל יכלול אשר ניתנת להסרה והחלפה ואפילו קורא טביעות אצבע, כך שבהחלט מדובר יהיה במכשיר חדשני. ככל הנראה יושק המכשיר בחודש נובמבר השנה, כשמחירו עדיין לא נחשף.