דיווח: הגלאקסי Note III יכלול שבב Snapdragon 800 חדיש • HWzone
גאדגטים

דיווח: הגלאקסי Note III יכלול שבב Snapdragon 800 חדיש

היצרנית הקוריאנית בחרה שלא לבסס את הטאבלטפון הבא שלה על מעבד מתומן ליבות, אלא על מרובע ליבות חזק יותר מבית . המכשיר יוכרז כבר בחודשים הקרובים
פרטים ראשוניים לגבי מכשיר ה-Note החדש של סמסונג, עשו את דרכם לרשת כבר בסוף השנה שעברה. כעת מתפרסמות ידיעות מוצקות יותר שמדליפות את המפרט הטכני של המכשיר בצורה כמעט מוחלטת, אם כי בניגוד לציפיות נראה כי ה-Note III יתבסס על מעבד נפוץ ולא על Exynos מתומן ליבות כפי שהעלו שמועות מוקדם יותר השנה.
ההנחות הן שמהנדסיה של נתקלו במגוון של קשיים בכל מה שנוגע לייצור ערכת השבבים החדשה, או שלחילופין מעדיפה החברה שלא לקחת סיכונים (בנוגע לחיי הסוללה ולביצועים) ולהטמיע בטאבלטפון החדש את ה-Snapdragon 800. ניתן להתייחס לפרסומים הללו כחיוביים למדי, שכן מדובר במעבד שאמור להציג יכולות אשר יכבשו את פסגת הביצועים נכון לתקופתנו.
ערכת ה-Snapdragon 800 מבוססת על מעבד Krait 400 מרובע ליבות שיכול לפעול במהירות מקסימלית של 2.3 ג'יגה-הרץ. ה-Adreno 330 גם כן יקח חלק במכשיר החדש, שתומך בין היתר בניגון והקלטת באיכות 4K. מלבד תמיכה באפשרויות קישוריות נרחבות ובסאונד 7.1, יציע ה-Note III מסך Super AMOLED מתקדם בגודל 6 אינץ' לפחות וזכרון RAM בנפח 2 ג'יגה-בייט.
מעבדי ה- המתומנים מתקשים להשתלב
מצלמת המכשיר תציע חיישן 13 מגה-פיקסל, שלפי הדיווחים תתמוך במגוון טכנולוגיות צילום מתקדמות. מנוע למניעת רעידות בזמן צילום, ייצוב תמונה אופטי ומספר פונקציות להשפעה על בהירות התמונה הן חלק מהאפשרויות שיציע ה-Note החדש.
יש להתחשב בכך שמדובר יהיה במכשיר שיציע ביצועים שיעלו על הגלאקסי S4 שגורף ציונים גבוהים ביותר במבחני הביצועים (ובגרסה מתומנת הליבות לא משאיר שום מקום לתחרות), כך שמחירו ישייך אותו אל עבר שוק הביצועים הגבוה. כבר בחודשים הקרובים צפויה להתרחש ההכרזה, כשהמכשיר יהיה זמין לרכישה ברבעון האחרון של השנה.

תגיות

13 תגובות

 1. הדרישות הגרפיות והעיבודיות לא עולות, חבל להשקיע עוד
  זה שמשתמשים במסך גדול יותר לא אומר שצריך לזנק לשפר ביצועים סתם, אין באמת דרישה טכנית לזה. אני בעד צעד כזה של חסכון בסוללה, דברים שמשתמשי טאבלטפונים באמת צריכים.

 2. לא משאיר מקום לתחרות?
  ההבדל בינו לבין הגרסא המבוססת על הSNAPDRAGON 600 לא כל כך גדול.

 3. הגיע הזמן
  להפסיק להגדיל את המכשיר הזה.. הגזמתם!
  אולי שיתמקדו בלייצר מסך איכותי סוף סוף?

 4. LG תחסוך בחיי סוללה במסכים דקים וגמישים
  סמסונג מתרהבת בלי התקדמות בחיי סוללה ומסכים גמישים של LG יוכלו לשבור את השוק ברבעון האחרון של השנה כי הם לא יישברו בנפילה על הרצפה וחיי הסוללה יוהיו ארוכים יותר וזה יקרה עד סוף השנה.אז סמסונג : מאחורייך !!

 5. גם מתומן הליבות הוא מרובע ליבות
  ופחות משתלם לדעתי ממרובע הליבות, יותר קשה לתכנות ועם פחות אופציות.

 6. ל- 4 אל תמהר כ"כ עם LG ..
  LG בעיקר גונבת ומעתיקה מסמסונג.. להזכירך מסכים גמישים הוצגו ע"י סמסונג כבר לפני שנה וחתי ויותר והיא המובילה בתחום..

 7. טוב מאוד
  שסמסונג הבינו שהם לא יכולים לעבוד על המשתמשים ולהוציא מעבד 8 ליבות שהוא בעצם 4 ליבות 1 מרובע ליבות חלשים ועוד 1 מרובה ליבות חזקים שרוב הזמן עובד המעבד החלש זה לא שמונה מעבדים שעובדים יחד זה עבודה בעניים שקר של סמסונג ובגלל שאנשים לא מבנים חושבים שזה באמת 8 ליבות וגם המחיר יותר יקר עוד סיבת שקר להוציא מהלקוח יותר כסף וגם 4 ליבות חזקות יותר כפול מהירות במקום 1.2 1.5 לאומת 2.3 זה הבדל רציני ועדיף

 8. ל-3
  note צריך מסך גדול והוא מיועד לשוק ספציפי של אנשים שמחפשים משהו בין טאבלט לטלפון.
  הטלפונים הרגילים נשארים באזור ה5 אינצ' אבל הגודל הפיזי שלהם לא משתנה יותר מידי.
  עם אין מסך גדול יותר אז המכשיר יראה מגושם כי במקום לפרוס את המסך כל 80% מקדמת המכשיר יפרסו אותו על 60% (אלו סתם מספרים אבל הבנת את הכוונה).

 9. ל-7
  למה צריך 2X4 מעבדים? ע"מ לחסוך בסוללה!
  לא תמיד אתה צריך כח עיבוד עצמתי ואז מעבד2.3GHZ יאכל לך את הסוללה תוך זמן קצר מאוד. תחשוב על זה כרכב, לדוגמא BMW, אתה יכול לשייט בסטייל במהירות 60 עם כל הנוחות התלווה לכך או להאיץ ל160 תוך כמה שניות אם אתה צריך.
  אין פה שום עבודה בעיניים, יש פשוט כ"כ הרבה אנשים שלא מבינים אבל חייבים את המכשיר הכי חדש – עדר!!!

 10. ל11
  לא סתם סמסונג מחלפים את המעבד היה להם בעיות אטיות כאשר עבד על המעבד החלש היה כבד למכשיר כזה חזק עם מסך חזק לא עבד חלק וגם המעבר בין המעבדים לא היה חלק גם כך זה היה בחלק מהמכשרים יותר ובחלק פחות ובעיות יצור של השבב בגלל זה הם קבלו את ההחלטה לכול דבר יש סיבה וגם פה במעבדים האלה יש את הטכנולוגיה כמו אצל אנטל תדר מעבד דינמי משתנה בהתאם לצורך תדר נמוך לחסכון ותדר גבוהה לביצועים

 11. סוללה ורדיו FM
  הם פשוט דפוקים שהוציאו את הרדיו מה-SGS4.
  מקווה שלא יחזרו על השטות הזאת…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close