דיווחים: Retina Display ל-iPad 3

מפרסומים שצצו ברשת עולה כי ה-iPad 3 של אפל יושק כבר בשבועות הקרובים, כאשר הוא יכלול מסך בעל רזולוציה גבוהה פי 4 מזו של ה-iPad 2. כמו כן, נחשף כי אפל מפתחת גם מכשיר 'iPad Mini'
שמועות ראשוניות לגבי דור המכשירים הבא של אפל החלו להתפרסם ברחבי האינטרנט כבר לפני מספר חודשים, אך ככל שהזמן חולף נראה כי הפרטים הולכים ומתבהרים. לאחרונה, מופצת תמונה מודלפת אשר מציגה בבירור כי גודל הפיקסלים במסך של מכשיר ה-iPad 3 הוא כרבע מגודל הפיקסלים הקיימים כיום במסכי הדור הנוכחי של הטאבלט של אפל – מה שמאפשר לחברה ליצור מסך בעל צפיפות פיקסלים גבוהה הרבה יותר, שלפי הדיווחים יתמוך ברזולוציה של 2048×1536 שתדרג אותו כ-Retina Display.
עם זאת, יש לציין כי למרות הרזולוציה הגבוהה שצפוי לכלול מסך ה-9.7 אינץ' של ה-iPad 3, הוא יחשב כ-Retina Display רק עם כמות הפיקסלים תעמוד על 300 ppi (ר"ת pixels per inch), כאשר אם מתבססים על הידיעות הנוכחיות מדובר בכמות פיקסלים של 264 ppi שאינה עומדת בסטנדרטים המקובלים. כך או כך, מדובר יהיה בשדרוג משמעותי לאיכות התצוגה של הטאבלט של אפל – שיחשב ככל הנראה למכשיר הדגל של שוק הטאבלטים (זאת למרות ששאר הנתונים הטכניים שלו עדיין לא נחשפו). מלבד זאת, נחשף כי אפל מפתחת גם גרסה קטנה יותר למכשיר ה-iPad 3 שתקרא "iPad Mini": מדובר במכשיר שיכלול מסך בגודל 8 אינץ' ויתומחר לפי הדיווחים סביב רף ה-300$ – בדומה לטאבלט מבוסס ה-Tegra 3 שהציגה NVIDIA בתערוכת CES  האחרונה.

פרטים מלאים לגבי ה-iPad 3 צפויים להגיע עם ההכרזה הרשמית של אפל עליו שתתקיים ב-7 למרץ, כאשר ה-iPad Mini צפוי להחשף במלואו רק לקראת סוף השנה הנוכחית. בשורה התחתונה, נראה כי באפל בהחלט לא מתכוונים להפסיק להלחם על השליטה בשוק הטאבלטים שלא מפסיק להתחמם בתקופה האחרונה – וכל שנותר הוא לקוות שהתחרות ההולכת וגוברת בשוק תוביל לירידת מחירים, מה שיהפוך את מכשירי הטאבלט לקצת יותר ידידותיים לכיס.