דור שני ומרהיב לניידי ה-Series 9 של סמסונג

3 תגובות

סדרת הניידים הדקיקים והמעוצבים של חוזרת לסיבוב שני, יפה מתמיד. האם זה יספיק על מנת להצדיק מחיר של מאות דולרים יותר מאולטרבוק?

סמסונג עשתה הרבה דברים מרשימים שראויים לציון בשנה החולפת. אחד מהם היה סדרת המחשבים הניידים Series 9 ששילבה בהצלחה בין פונקציונליות לדקיקות, קלילות ועיצוב מהמם כשאף אחד מחוץ לאינטל עוד לא הכיר את המושג 'אולטרבוק'.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כעת חושפת היצרנית הקוריאנית את דור ה-Series 9 השני – קל יותר, דק יותר, מגוון יותר, יפה יותר ואפילו זול יותר, אך בעידן האולטרבוקים של היום מצפה לו תחרות לא קלה בכלל.
את ניידי ה-Series 9 החדשים תוכלו למצוא מצויידים במסך של 13.3 אינץ' ובמסך של 15 אינץ' (הדור הקודם הציע מסכי 13.3 אינץ' בלבד). דגמי הבסיס יכללו מעבד ULV מסוג Core i5-2467M עם זוג ליבות וארבעה נימים במהירות 1.6GHz, זכרון RAM בנפח 4GB, כונן בנפח 128GB ופאנל מסוג HD+ SuperBright Plus (כי שני פלוסים ו'סופר' בטח מרשימים יותר מסתם פלוס אחד) איכותי במיוחד ברזולוציה של 1600×900 עם בהירות מרשימה מאוד של 400 ניט וציפוי מט למניעת השתקפויות שללא ספק יועילו מאוד לביצועיו תחת אור השמש.

גוף המכשיר עשוי מעטפת אלומיניום אחידה, משטח המגע עשוי זכוכית, המקלדת כוללת הארה אחורית, הסוללה שבניידים מבטיחה כשש שעות עבודה ומעטפת מינימלית מסביב למסך מאפשרת לדגמי ה-13.3 אינץ' להידחק לתוך גוף של 12 אינץ' ממוצע ולדגמי ה15 אינץ' להידמות לניידי 14 אינץ' רגילים.

כל הנתונים הללו הם טובים מאוד, אך אין ספק שהמראה של ניידי ה-Series 9 החדשים הוא הכוכב האמיתי בכל הסיפור – עובי של כ-12.9 מילימטרים ומשקל של כ-1.16 קילוגרם בלבד לדגמי ה-13.3 אינץ', ועובי של כ-14.9 מילימטרים עם משקל של 1.59 קילוגרם לדגמי ה-15 אינץ' הם מהמרשימים ביותר עליהם שמענו עד כה. תוסיפו לאלו עיצוב חלק, פשוט ואלגנטי וקיבלתם מוצר מרהיב, ממש "אולטרה אולטרבוק".
מחירם ההתחלתי של הניידים החדשים, 1,400 דולר לדגם ה-13.3 אינץ' ו-1,500 דולר לדגם ה-15 אינץ', מהווה גם הוא הוזלה ממחיר ניידי ה-Series 9 המקורית שהחלו מ-1,650 דולר. אבל, וזה אבל גדול – כיום ניתן למצוא בשוק אולטרבוקים עם מפרט זהה ברובו תמורת כ-400 דולר פחות, הפרש שבהחלט קשה להתעלם ממנו.

ניידי ה-Series 9 יגיעו לחנויות בסוף חודש פברואר הקרוב, אז יצטרך כל רוכש פוטנציאלי להחליט לעצמו מה מצב המרשרשים שלו ועל מה ראוי לבזבז אותם.