דור חמישי בהופעת בכורה: שבב הדגל של קוואלקום ייחשף היום

היכונו לבואו של ה- 8150 המדובר – אשר יקבל בפועל את שם הדגם 855

אירוע רשמי של חברת קוואלקום בהוואי הצליח לבלבל את נציגי האתר Techcrunch, אשר שברו את אמברגו המידע המוכתב בידי מפתחת השבבים וחשפו לנו את דגם ה-Snapdragon 855 מספר שעות לפני המועד – אותו דגם שהכרנו במהלך החודשים האחרונים תחת שמות הקוד Nile ו-Snapdragon 8150, עם שאיפות להפוך לשבב הדגל הנפוץ ביותר בשוק בשנת 2019 ולאבן דרך חשובה במיוחד בזינוק אל דור חדש ומתקדם מאי פעם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזוןה-Snapdragon 855 יכלול מנוע NPU (ר"ת Neural Processing Unit) מובנה בדומה לאלו שכבר קיימים אצל ו-Huawei ויהיו חלק גם מה-Exynos 9820 המוביל שבדרך, להאצת ביצועי בינה מלאכותית ולמידת מכונה או ביצועי הסקת מסקנות (Inference) בהתבסס על עיבוד למידה עמוקה שבוצע ביחידה עוצמתית מרוחקת – כאשר בקוואלקום מצהירים על שיפור של פי 3 ביחס ליחידת ה-NPU המובנית שעשתה הופעת בכורה בשבבי ה- 710.

שמונה הליבות נותרו במקומן – אך כעת יחסי הכוחות ביניהן כבר לא סימטריים כבעבר

השבב החדש יבוסס כצפוי על תהליך הייצור החדשני של TSMC ב-7 ננומטר, ויציע לנו שמונה ליבות עיבוד בסידור בלתי רגיל – ארבע ליבות Kryo Silver חסכוניות שיפעלו בתדר מירבי של 1.78GHz, שלוש ליבות Kryo Gold גדולות ומתקדמות יותר שיגיעו לתדר 2.42GHz וליבת Kryo Gold Prime אחת בודדת שתהיה העוצמתית מכולן ותציע תדרי עבודה של עד 2.84GHz ותיהנה מזכרון מטמון מוגדל ייעודי משלה של 512KB. יהיה מעניין בהחלט לגלות עד כמה מערך זה נועד לספק מירביים רגעיים עבור מבחני למיניהם – וכמה אפקטיבי הוא יהיה במסגרת הפעלה במאמץ לאורך זמן כמו ביישומי גיימינג, למשל.

הביצועים של קוואלקום אולי לא יצליחו להאפיל על אלו של ה-A12 Bionic מבית בכל ההיבטים – אבל הם ללא ספק יהיו ממצטייני תחום האנדרואיד, בייחוד בגזרה הגראפית עם ליבת ה-Adreno 640 החדשה

גולת הכותרת השלישית של ה-Snapdragon 855 תהיה שילוב של מודם X24 מובנה עבור רשתות סלולר מהדור השני, השלישי והרביעי – יחד עם מודם X50 במארז נפרד שיעניק את התמיכה המיוחלת בתדרי הדור החמישי, לקבלת קצבי העברת נתונים כוללים מטורפים של מעל 4Gbps. הרבה יותר מכל אחר בעולם הסמארטפונים עד כה – אם כי רק בשלב בו נתחיל לראות פריסה מסחרית אמיתית של התומכות במנעד התדרים המורחב של העידן החדש.


מהפכת ה- כבר בפנים – למרות שאנחנו אפילו לא יכולים לנסות ולנחש מתי נזכה לראות את פריסת התשתיות הנגדיות התומכות בטכנולוגיות הללו כאן בארץ הקודש

צפו לקבל עוד הרבה מידע אודות היצירה המסקרנת הזו בשעות הקרובות!


10
הגב

avatar
exeaction
exeaction

מעניין אם הטרנד של מגוון סוגי ליבות יגיעה גם אל שוק הpc, למשל 2 ליבות שרצות בתדר 4.5 ו6 שרצות ב3.8 וכו'. יש את עניין הבוסט אבל זה לא לגמרי אותו הדבר

1stcowgirl
1stcowgirl

לא הבנת.
בקצב הזה לא תצטרך PC.
השאלה נשאלת היא מתי יטמיעו חומרה שתספק "הולגרמות"? _ (אולי לקראת סוף 19 נתחיל לראות פרסומות כמו לפני 2 עשורים עם המצלמות הסלולאריות?)

RoiTr
RoiTr

לדעתי אין סיבה שזה יקרה. הסיבה שזה כך בסלולר היא על מנת לחסוך בחשמל. אחרת כל הליבות היו מהסוג החזק ביותר, וכמובן שב-PC אין מגבלה של חשמל..

ניר
ניר

את ה PC כבר מספידים 20 שנה… בינתיים הוא רק מתחזק…
אין מצב שלא תצטרכי PC בשום עתיד נראה לעין כשרק הכרטיס הגרפי הוא בגודל של 3 סמארטפונים ועולה לבדו כמו הסמארטפון הכי מתקדם בשוק.

הסיבה היא פשוטה מאוד… לעולם קופה בגודל של 50X50X30 תוכל להכיל כוח עיבוד עצום בהשוואה לסמארטפון של 9X4X2.

עניין של גודל. (הגודל כן קובע 🙂 )

RoiTr
RoiTr

הכל תלוי בצרכים של המשתמש. אם מחשב נייד מספיק להרבה מאוד אנשים, נגיע גם לשלב שכח העיבוד של סמארטפון יספיק לרוב האנשים.

מעצב - ן
מעצב - ן

לא מדויק כי השימושים גם משתנים
לפי ההגיון שלך כבר היום יש בסמארטפון כח עיבוד שלא היה במחשבים לפני 10 שנים ואני לא רואה שאנשים קונים דוקינג לסמארטפון.

כח העיבוד תמיד מספיק זה היישומים שתמיד ישאפו לנצל 100 מהחומרה.
זה כמו להגיד אופניים זה מספיק להרבה אנשים היום אז בעתיד כולם יסעו על אופניים. אופניים זה שימוש א עדיין אנשים יקנו רכבים ומשאיות כי זה שימוש שונה

exeaction
exeaction
ציטוט של RoiTr

לדעתי אין סיבה שזה יקרה. הסיבה שזה כך בסלולר היא על מנת לחסוך בחשמל. אחרת כל הליבות היו מהסוג החזק ביותר, וכמובן שב-PC אין מגבלה של חשמל..

יש מגבלה על החום הנפלט ששקול להספק 

stone cold
stone cold

כבר היום ,מבחינת כוח חישוב
סמארטפון בינוני ומעלה ,מספיק לרוב האנשים

הסיבה שהם עדין לא מחליפים מחשבים
זה דברים כמו מימשק מישתמש
גם בגלל מערכת ההפעלה ותוכנות
וגם בגלל ציוד היקפי ,כמו מקלדת ועכבר
מסך גדול וכו'

אבל זה לא הגבלה של החומרה עצמה
זה הגבלה של חיבורים ומערכת ההפעלה ותוכנות

לגלוש באינטרנט ,לקרוא מייל ,לצפות בסרטים
לשחק מישחקי קזואל ,וכו' ,החומרה מספיק חזקה כבר היום
ולדברים קלים ,אפילו ל4k

נכון למישחקים כבדים ,ולשימושים מיקצועים מסוימים ,זה לא מספיק
אבל זה שוק זניח ,יחסית לכמות המחשבים

אני מאמין שבעתיד ניראה עוד סמארטפונים
עם אפשרות לתחנות עגינה
ויתפתחות בios ,ואנדרואיד
שיוכלו להחליף טוב יותר pc

אייל
אייל

שוק הגיימינג הוא ממש לא זניח, בסה"כ הוא מכניס כמות עצומה של כסף לחברות האלה, לכן גם פונים אליהם כל הזמן, ברור שלכל הcasuals יש פחות עניין בדברים הללו.

iliagildin
iliagildin

הגיימינג שלכם באמת שוק זניח זה לא הנושא
הקטע הוא שאני מאמין שעכשיו עם ה SSD ועם האינטרנט האופטי כל התוכנות יהיו באינטרנט (כך לא יוכלו לפרוץ אותם) (וכן גם המישחקים שלכם) כבר עכשיו מאטלאב נותנת תמיכה ואפשרות פעולה דרך האינטרנט (כמובן אם קנית אותה אחרת המפתח שלך 12345 לא יעבוד) בעתיד שכזה לדעתי בכלל לא יהיה צורך בחומרה חזקה אלא בחומרה פלקסבילית כמו מסכים מתקפלים ממוזערת (כמו שמנסים לעשות עם משקפיים וכו…) כמובן שגם לשיטה הזאת יש את החסרונות שלה רק תחשבו שחצי עולם הולך לחשב מודול של חללית ב CST ולמרות זאת לדעתי זה הכיוון