דור חמישי בהופעת בכורה: שבב הדגל של קוואלקום ייחשף היום

היכונו לבואו של ה- 8150 המדובר – אשר יקבל בפועל את שם הדגם 855

אירוע רשמי של חברת קוואלקום בהוואי הצליח לבלבל את נציגי האתר Techcrunch, אשר שברו את אמברגו המידע המוכתב בידי מפתחת השבבים וחשפו לנו את דגם ה-Snapdragon 855 מספר שעות לפני המועד – אותו דגם שהכרנו במהלך החודשים האחרונים תחת שמות הקוד Nile ו-Snapdragon 8150, עם שאיפות להפוך לשבב הדגל הנפוץ ביותר בשוק בשנת 2019 ולאבן דרך חשובה במיוחד בזינוק אל דור חדש ומתקדם מאי פעם.


ה-Snapdragon 855 יכלול מנוע NPU (ר"ת Neural Processing Unit) מובנה בדומה לאלו שכבר קיימים אצל ו-Huawei ויהיו חלק גם מה-Exynos 9820 המוביל שבדרך, להאצת ביצועי בינה מלאכותית ולמידת מכונה או ביצועי הסקת מסקנות (Inference) בהתבסס על עיבוד למידה עמוקה שבוצע ביחידה עוצמתית מרוחקת – כאשר בקוואלקום מצהירים על שיפור של פי 3 ביחס ליחידת ה-NPU המובנית שעשתה הופעת בכורה בשבבי ה- 710.

שמונה הליבות נותרו במקומן – אך כעת יחסי הכוחות ביניהן כבר לא סימטריים כבעבר

השבב החדש יבוסס כצפוי על תהליך הייצור החדשני של TSMC ב-7 ננומטר, ויציע לנו שמונה ליבות עיבוד בסידור בלתי רגיל – ארבע ליבות Kryo Silver חסכוניות שיפעלו בתדר מירבי של 1.78GHz, שלוש ליבות Kryo Gold גדולות ומתקדמות יותר שיגיעו לתדר 2.42GHz וליבת Kryo Gold Prime אחת בודדת שתהיה העוצמתית מכולן ותציע תדרי עבודה של עד 2.84GHz ותיהנה מזכרון מטמון מוגדל ייעודי משלה של 512KB. יהיה מעניין בהחלט לגלות עד כמה מערך זה נועד לספק מירביים רגעיים עבור מבחני למיניהם – וכמה אפקטיבי הוא יהיה במסגרת הפעלה במאמץ לאורך זמן כמו ביישומי גיימינג, למשל.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הביצועים של קוואלקום אולי לא יצליחו להאפיל על אלו של ה-A12 Bionic מבית בכל ההיבטים – אבל הם ללא ספק יהיו ממצטייני תחום האנדרואיד, בייחוד בגזרה הגראפית עם ליבת ה-Adreno 640 החדשה

גולת הכותרת השלישית של ה-Snapdragon 855 תהיה שילוב של מודם X24 מובנה עבור רשתות סלולר מהדור השני, השלישי והרביעי – יחד עם מודם X50 במארז נפרד שיעניק את התמיכה המיוחלת בתדרי הדור החמישי, לקבלת קצבי העברת נתונים כוללים מטורפים של מעל 4Gbps. הרבה יותר מכל אחר בעולם הסמארטפונים עד כה – אם כי רק בשלב בו נתחיל לראות פריסה מסחרית אמיתית של התומכות במנעד התדרים המורחב של העידן החדש.

מהפכת ה- כבר בפנים – למרות שאנחנו אפילו לא יכולים לנסות ולנחש מתי נזכה לראות את פריסת התשתיות הנגדיות התומכות בטכנולוגיות הללו כאן בארץ הקודש

צפו לקבל עוד הרבה מידע אודות היצירה המסקרנת הזו בשעות הקרובות!