גוגל בדרכה של מיקרוסופט • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידיםגאדגטיםטאבלטיםכתבות נבחרות

גוגל בדרכה של מיקרוסופט

לגוגל יש טאבלט יוקרתי חדש משלה, שמריץ מערכת Chrome OS בהתבסס על שבבי – וידרוש מכם תשלום בנפרד עבור כיסוי-מקלדת ועבור עט מגע תואם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לצד דגמי ה-Pixel 3 שתפסו באופן טבעי את מרכז הבמה, הציגה לנו גם מוצר מחשוב חדש אשר מצטרף אל נייד ה-Pixelbook – Pixel Slate היברידי וגדול מימדים באופן יחסי, שמגיע על מנת להדגים לשאר היצרניות את הפוטנציאל של מערכת ה- OS בתור תחליף לאנדרואיד ותחליף (חופשי) לחלונות בעת ובעונה אחת.

גוגל ביצעה התאמות של מערכת ההפעלה המקוונת השולחנית שלה כך שתפעל טוב יותר באמצעות מגע בלבד, עם סידור יישומים במרכז המסך, המלצות מבוססות בינה מלאכותית לצד כפתור החיפוש, בתצורה שולחנית עם תמיכה בתוספים השונים שלו ומצב כפול מסכים מעודכן למולטי-טאסקינג – כל זאת בהתבסס על מסך מגע בגודל 12.3 אינץ׳ וברזולוציית 3,000×2,000 פיקסלים בעל חיפוי מגן מסוג 5.

גוגל ממשיכה את שיתוף הפעולה שלה עם אינטל, על אף העובדה שמערכת Chrome OS הוכיחה כבר את יכולתה לפעול כהלכה גם עם שבבי שונים

מתחת למעטפת הכחולה אנו מוצאים שבבי Amber Lake כפולי ליבה אולטרה חסכוניים עדכניים של , אשר מקוררים באמצעים פסיביים וחרישיים לגמרי, זכרון דינאמי של בין 4GB ל-16GB, אחסון פנימי מבוסס כונן בנפח של בין 32GB ל-256GB, קישוריות 802.11ac כפולת ערוצים, קישוריות 4.2 וגם סוללת 48 וואט-שעה שאמורה לספק עשר שעות עבודה.

יש רק גוון אחר עבור המוצר ועבור הרכיבים הנלווים שלו, לפחות בשלב הזה

עוד מאפיינים של המוצר עם רמקולים סטריאופוניים קדמיים, סורק טביעות אצבע שמובנה בכפתור ההפעלה, מצלמות 8 מגה-פיקסל מקדימה וגם מאחור, Titan M מובנה – ומחבר Type-C אחד ויחיד שמשמש לטעינה, העברת נתונים והצגת תמונה על מסך משני.

המקלדת מציעה עיצוב שמזכיר מכונות כתיבה מהעבר הרחוק – בדומה למה שכבר זכה לשבחים במחשבי ה-Pixelbook בשנה שעברה

הטאבלט יוצע עם כיסוי-מקלדת מתקפל וגמיש בעיצוב מעוגל מעניין, שיאפשר שימוש בו הן כמחשב נייד והן כטאבלט בעל מעמד מתכוונן, ממש כמו דגמי ה-Surface המקבילים של – כאשר טווח החומרות והמחירים הזמין מכסה הן את הקצה התחתון של ה- Go והן את השוק היוקרתי יותר של ה- Pro העדכני.

מדובר באחד ממחשבי החלונות הקומפקטיים ביותר, עם עובי של 7 מילימטרים בלבד (לא כולל המקלדת) ומשקל של כ-750 גרם

מחיר התחלתי של 600 דולר עבור ה-Pixel Slate עשוי להישמע תחרותי למדי כאשר משווים אותו לטאבלטים גדולים אחרים בשוק המבוססים על מערכת חלונות – אך ראוי לציין כי מחיר זה מעניק גישה למערך עם שבב Celeron 3965Y בסיסי, זכרון RAM של 4GB וגם אחסון מובנה של 32GB בלבד, ללא המקדלת וללא עט המגע הייעודיים אשר נמכרים בנפרד במחירים של 200 דולר ו-100 דולר בהתאמה. המחיר תופח במהירות גם עבור אלו שמעוניינים בעוד זכרון דינאמי, עוד כוח עיבוד ועוד נפח אחסון – וכך במחיר של 1,000 דולר לגרסה עם 8GB של זכרון דינאמי, שבב Core i5-8200Y וכונן של 128GB מתקבל דמיון גדול בין ההצעה של לזו של וה- Pro.

המחיר מזנק כלפי מעלה במהירות אם רוצים לקבל את החבילה המלאה וביצועים מיטביים

האם גוגל מסוגלת לגרום לצרכנים להעדיף את Chrome OS על פני 10 בטאבלט שלהם כאשר לא מעורב כאן מחיר מתשלם יותר? כנראה שבקרוב נגלה.

ה-Slate יקר מדי לטעמכם? תמיד תוכלו להסתפק ב-Chromecast חדש

בנוסף לטאבלט היוקרתי קיבלנו גם מכשיר Chromecast חדש מהדור השלישי, כצפוי, עם עיצוב מינימליסטי עוד יותר בגוון שחור או לבן ועם מהיר מעט יותר, תמיכה בתצוגת 1080p בקצב רענון של 60 פריימים בשנייה ואותו תג מחיר מוכר של 35 דולר. לא רא בכלל – אם כי הפער המרכזי נשאר עצם הזמינות הרשמית של מוצרי בשוק המקומי שלנו.

את הדור השני של המוצר ניתן למצוא במספר חנויות בארץ אשר מבצעות ייבוא מקבילי בלתי רשמי, בעבור כ-200 שקלים חדשים – נקווה שגם הדגם הטרי ינחת כאן בזמן הקרוב

האם אי פעם יבוא יום בו נוכל להזמין את מכשיריה של לביתנו היישר מהחנות המקוונת הרשמית? אנחנו לא מאבדים תקווה.


תגיות
Back to top button
Close
Close