גוגל, אימפריית כושר? ענקית הטכנולוגיה רוכשת את Fitbit • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoTטכנולוגיה

גוגל, אימפריית כושר? ענקית הטכנולוגיה רוכשת את Fitbit

עסקה בשווי של יותר מ-2 מיליארד דולר תוכל להפוך את לכוח מרכזי בעולם המחשוב הלביש הספורטיבי

בעוד שאת ההצלחה של ומערכת האנדרואיד בלתי אפשרי לפספס, ההצלחה (או היעדרה, ליתר דיוק) בקטגוריות מכשירים אחרות היא הרבה פחות מרשימה – אבל חברה ענקית שכזו לא עומדת לוותר בקלות.

התוכנית הנוכחית של לספק לעצמה נוכחות ופריחה בעולם האמצעים הלבישים החכמים מגיע דרך רכישות – ואחרי שרכשה את חטיבת השעונית החכמים של חברת Fossil היא מכריזה כי הגיעה לסיכום על רכישתה של Fitbit האמריקאית בסכום של 2.1 מיליארד דולר לערך, שמהווה פרמיה של כ-30 אחוזים על ערך מניות החברה.

Fitbit היא מפתחת צמידי ושעוני כושר מקליפורניה שהחלה את דרכה בשנת 2007, וצברה לעצמה מוניטין והצלחה לא רעים כלל עם עשרות מיליוני משתמשים יומיים באפליקציית הכושר הנלווית שלה – ומקום שני בהיקפי המכירות העדכניים בתחום אחרי הגדולה, בתוספת למקום שלישי עולמי (אחרי וסמסונג) עם נתח שוק של כ-10 אחוזים.

מוצרי Fitbit זוכים לפופולריות גדולה בשוק האמריקאי – וזו נשמעת כמו התאמה עבור , שגם היא מתמקדת בשוק זה (ועוד מספר מצומצם יחסית של שווקים מפותחים) בהשקות מוצרי הצריכה שלה

האם התוכנית היא להשתמש בידע, בנסיון ובמותג של Fitbit בכדי לייצר מכשירי Wear OS לבישים וחכמים שאנשים ברחבי העולם באמת ירצו לרכוש? אין ספק שזו נשמעת כמו תוכנית הגיונית עבור , בדומה לאופן בו רכשה את חטיבת פיתוח הסמארטפונים מ-HTC לפני כשנה וחצי בכדי להעניק לעצמה ידע ונסיון עשירים בפיתוח סמארטפונים עצמי. מצד שני, אפשר גם להבין תגובות נרתעות של משתמשים רבים שאוהבים את דגמי ה-Fitbit כמו שהם כרגע, ולא מעוניינים לראות את "דוחפת" לגרונם את מערכת ההפעלה שלה בתור תחליף.

Fitbit תצליח להפוך את Wear, שכבר הפכה ל-, למערכת מוצלחת יותר – או שזו תהיה עוד השתלטות שתביא חברה קטנה ומוצלחת לגווע תחת עול בעלת הבית הגדולה?

גוגל הצהירה כי המידע שנאגר בשרתיה של Fitbit עד היום מיועד להישאר שם, אך המשך הדרך מהווה את סימן השאלה המעניין – בתקופת הזמן המיידית סביר שלא נראה שינויים מהותיים בהתנהלות, אך לא נופתע אם השמות Watch ו- Band כבר רשומים על לוח איפשהו שם במעמקי המטה ב-Mountain View.

תגיות
Back to top button
Close
Close