גדול מהחיים: פנסוניק מציגה טאבלט חלונות 8 בגודל 20 אינץ'

7 תגובות

חשבתם שטאבלטים בגדלים של 12 או 13 אינץ' הם גדולים? תחשבו שוב. פנסוניק מציגה ב-CES השנה אב טיפוס (בדרך לייצור) של בגודל של קטנה

אני לא בטוח אם החברים בפנסוניק השתעממו או שפשוט זה נראה להם רעיון טוב כשזה התרוצץ להם בראש, אבל הם יצאו עם טאבלט ענקי (20 אינץ') ברזולוציה של הידועה גם כ-UltraHD.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


את המגה הזה פנסוניק מייעדים למעצבים גרפיים (עם שרירי יד וכתף חזקים במיוחד), מומחים לשיווק, ארכיטקטים, צלמים וכדומה.

אחת מהנקודות שפנסוניק טרחה להדגיש היא העובדה שההפרדה הגבוהה של הטאבלט מאפשרת צפייה במסמך בגודל A3 הנפוץ בהכנת שרטוטים להצגה ללקוח.

נכון לעכשיו, הטאבלט נוצר למטרות הדגמת יכולת בלבד, אך החברה מצהירה כי הסיכויים שיגיע לייצור סדיר גבוהים למדי.

מה שכן, לא חסר שטח עבודה

בליבו של הענק מערכת מחשב שלא מביישת אף מחשב נייד, עם מעבד i5-3427U דל אנרגיה במהירות 1.8 גה"צ, מעבד גרפי של Nvidia  (דגם לא ידוע), 4 ג"ב זכרון עבודה (ניתן להרחבה עד 16 ג"ב), וכונן בנפח 128 ג"ב.

כבד להחזיק, קל להפיל

המגה זקוק לכוח הזה בשביל להזיז את כמות הפיקסלים העצומה (2160 * 3840, 9.83 מיליון פיקסלים) שהמסך שלו (IPS Alpha) מספק – במהירות סבירה.

בנוסף, קיים חריץ הרחבה microSDXC (לא ברור מדוע בחרו בפורמט הקטנטן הזה במכשיר כזה גדול), יציאת USB 2.0 יחידה (חסכו על USB 3.0), a/b/g/n, ובלוטות' 4.0.

כמו כן כלולה קדמית בלבד בהפרדה של 720p.

עקב המשקל והגודל (2.4 קילוגרמים, 47 ס"מ רוחב, 33 ס"מ גובה, ו-1 ס"מ עובי) ויתרו על אחורית.

בענק ניתן לשלוט הן במגע מרובה אצבעות (תומך בעד 10 אצבעות בו זמנית), והן בעט דיגיטלי המאפשר כתיבה וציור מדויקים ורגישים לעוצמת לחץ.

כן, יש בתוך המפלצת. היא מספיק (בערך) לשעתיים של עבודה. אך בהתחשב בכך שרוב המשתמשים יעשו בו שימוש במשרד, אולי עם מעבר בין חדרים, ודרישות המתח הלא אופייניות לטאבלטים (או אפילו לרוב המחשבים הניידים) אפשר להבין מדוע אין בתכנון התחשבות מיוחדת בזמן פוטנציאלי.

האם יש באמת שימוש למכשיר ענק שכזה מעבר לשווקי נישה קטנים? זה אינו שתרצו לקחת איתכם לטיול או אפילו הביתה מהעבודה. מעצבים גרפיים מעדיפים לשבת ליד שולחן ולעבוד על שני מסכים ומערך דיסקים מהיר אחד לפחות, עם כלים ייעודיים לשרטוט ועיצוב. נכון שאדריכלים ואנשי פירסום עשויים למצוא בטאבלט כלי מעניין להצגת פרוייקט ללקוח, אך כיום קל הרבה יותר לקחת מצגת או סרט בזכרון USB נייד וקטן מאשר לסחוב שניים וחצי קילו של . הגאדג'ט הזה נראה כגימיק נחמד, אבל כמה אנשים באמת ישקיעו בו את אלפי הדולרים שהוא צפוי לעלות?

האם אתם חושבים שהמוצר הזה יצליח או שיתרסק בכבדות לאלפי רסיסים יקרים? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!