בקרוב: עוד סמארטפון מתקדם מ-Xiaomi, ובזול

היצרנית הסינית שידועה בזכות המכשירים המתקדמים והזולים שלה, מפתחת לפי הדיווחים סמארטפון חדש במחיר רצפה
על סמארטפונים סיניים זולים בעלי מפרט טכני מתקדם כבר יצא לנו לשמוע כמה וכמה פעמים בשנה שעברה, כאשר לאחרונה נראה כי החברה הסינית Xiaomi מעוניינת לחזק את תרומתה למגמה. החברה, שנחשבת לשם דבר בשוק הסלולר הסיני, מפתחת סמארטפון בעל מפרט טכני מהמתקדמים ביותר בשוק – שיימכר במחיר זול במיוחד (ייתכן שאף מחוץ לסין).
הידיעות מעלות כי המכשיר של Xiaomi ייקרא Mi-3, כשהוא יכלול מסך 5 אינטש ומעבד Snapdragon 800 מרובע ליבות שיפעל בתדר 2.3 ג'יגה-הרץ. לפי השמועות הקודמות שהופצו לפני מספר חודשים, אמור היה המכשיר להתבסס על מעבד ה-Tegra 4 של NVIDIA ולכלול מסך 4.5 אינטש. כמו כן, יתבסס המכשיר על מערכת ההפעלה של החברה שנקראת MIUI, אשר תהווה גרסה כלשהי של היצרנית למערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסתה 5.0.
HTC One זה אתה? הסמארטפון החדש שמבשלת Xiaomi
מצלמת המכשיר תכלול חיישן 13 מגה-פיקסל, כאשר הוא יציע סוללת 3,000 mAh עוצמתית במיוחד שתספיק לשעות רבות של שימוש. יש לציין כי מחירו של המכשיר צפוי להיות 310$, אם כי נכון לרגע זה לא ידוע האם החברה תשווק אותו גם מחוץ לסין.
Mi-Two – המכשיר הקודם מהיצרנית הסינית. היורש כבר בדרך?
בנוסף לכך, החברה מסרבת לאשר או להכחיש פרטים לגבי ה-Mi-3 שלה, אם כי רוב הסיכויים מצביעים על כך שהיא תציג את המכשיר בכנס ה-I/O הקרוב של גוגל.  
מגמת הסמארטפונים הסיניים המתקדמים והזולים במיוחד היא בהחלט מבורכת יש לציין, אם כי ברחבי הרשת מתמרמרים זה זמן מה על כך שלא ניתן לרכוש (גם בצורה וירטואלית) את מכשירי החברה מחוץ לסין. הדבר נובע מכך שב-Xiaomi מתקשים לייצא מכשירים ולבצע חדירה לשוק הסלולר הבין-לאומי, שכן מדובר בסופו של דבר בחברה שמבוססת בסין בלבד. כל שנותר הוא לקוות שבקרוב נוכל גם אנחנו, כמו הסינים, להנות מסמארטפונים מתקדמים במיוחד מבלי לקרוע את הכיס.