אפל נגד Valve: לא ל-Steam באייפון שלכם

ההשקה החגיגית של יישום ה-Steam Link למכשירים החכמים נגמרה מוקדם מהצפוי במכשירי ה-, ובאופן שעשוי לרמז על כך שאפל מתכננת השקת שירות גיימינג ייעודי משלה

לאחרונה זכו חובבי הגיימינג במכשירים החכמים לבשורה מעניינת מאוד בדמות גלגול חדש של Link – השירות מבית פלטפורמת וחברת וואלב (Valve) שאיפשר לבצע הזרמה ישירה של משחקים מהמחשב האישי הייעודי לאמצעי תצוגה אחרים בבית בהתבסס על קישוריות ביתית קווית או אלחוטית.


Steam Link שהיה זמין עד לאחרונה רק בהתבסס על מתאם פיזי נייח שמיועד לחיבור לטלוויזיות או מסכים המשמשים כיעד ההזרמה, הפך לפתע לשירות תוכנתי שמוצע בתור אפליקציה הן עבור מכשירי אנדרואיד מודרניים והן עבור מכשירי ה-iOS של אפל, עם תמיכה במערכות מבוססות , או SteamOS ותמיכה בבקרי משחק שונים ואף במקלדות ועכברים. נשמע נהדר? לא לכולם, מסתבר.

בזמן שבחנות ה-Play Store של גוגל הושקה לה בהצלחה גרסת בטא חינמית של ה-Steam Link שמיועדת לכל מכשיר חכם המריץ מערכת 5.0 ומעלה, עם מעל ל-100,000 הורדות נכון לעתה וגם ציון ממוצע של 4.2 מתוך 5, החליטה לאסור את הפצתו של היישום בחנות ה-App Store שלה, באופן די מפתיע, בשל קונפליקט עסקי שלו עם הקווים המנחים הכלליים שלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Link ללא צורך ברכישת חומרה נוספת בתשלום – רק באנדרואיד, לפחות בשלב הזה

הסברים נוספים אודות ההחלטה לא סופקו, לפחות באופן פומבי, וכל העניין גרר ביקורת בלתי מבוטלת מצד הצרכנים שקיוו להפוך את האייפון שלהם למכונת גיימינג משוכללת ומגוונת עוד יותר כשהם בסביבה הביתית שלהם, בתוספת לעוד כמה סיבות ללעג מצד אלו שמחזיקים במכשירי מתחרים.

בלתי אפשרי לטעון כי יש מחסור כלשהו במשחקים באנדרואיד או ב-, אך חוויית משחק מעולם ה- במכשיר הכי החכם בהחלט תוכל לדרבן את יצירתם של תכנים ייעודיים איכותיים ומשוכללים יותר בסופו של דבר

לא ברור האם יש שינוי כלשהו לאופי ויכולותיו של Link שיהפוך את הגזירה, אך בינתיים ברשת כבר נשמעים קולות שמצהירים כי מדובר במעין הוכחה לשמועות על כך שאפל מתכננת להשיק שירות גיימינג בהזרמה ייעודי משלה אי שם בעתיד – או שאולי בעצם מדובר בהתנגדות כללית של היצרנית האמריקאית לכך שצרכניה ישחקו בכל מה שלא כולל פוטנציאל רווח משמעותי כלשהו עבורה, כלומר משחקים שאינם נמצאים ב-App Store באופן אישי.


וואלב ניסתה לטעון בפני גורמיה של כי Link פועלת באופן זהה ליישומי גישה מרוחקת למחשבים שכבר זמינים בחנות שלה, אך זה לא הספיק לשינוי הדעה

האם יורה לעצמה ברגל במקרה זה, או שמדובר בהחלטה שלא תשנה יותר מדי עבור רובם המוחלט של השחקנים? שתפו את הפוסט וספרו לכולם!