אפל מציגה: שעון חכם שהוא כמעט כמו רופא קטן

הדור החדש ב- Watch יקר יותר ומשוכלל יותר – וגם מגיע עם תו איכות ממנהל המזון והתרופות של ממשלת ארצות הברית

אנחנו ממשיכים לשמוע טענות על כך שתחום המחשוב הלביש נמצא בבעיה ואינו מצליח לעורר עניין רחב מספיק בקרב ההמונים – כל זה לא ממש מעניין את שממשיכה לשדרג את ההיצע שלה בקצב מרשים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הדור הרביעי של ה-Apple Watch גדול יותר, כצפוי, עם מסכי OLED בשני גדלים שונים וברזולוציות משופרות לצד רצועות רחבות יותר של 40 מילימטרים או 44 מילימטרים לבחירתם של הצרכנים, רמקול בעל עוצמה גבוהה יותר, מנוע רטט לקבלת חיוויים אפקטיביים יותר בכפתור הפיזי היחיד הבולט מגוף המוצר, S4 כפול ליבה חדש עם ליבות פרי פיתוח עצמי של שמבטיח שיפור של 50 אחוזים ביכולות העיבוד הכלליות והגראפיות כאחד, חיישן דופק אופטי מעודכן, חיישני תאוצה וג'ירוסקופים בעלי קצבי דיווחים גבוהים פי כמה ועוד.

גדול יותר, יקר יותר – וכנראה שוב ינצח את המתחרים בלי יותר מדי מאמץ

מעבר לכל אלו, ה- Watch הרביעי מתגאה ביכולתו להציג נתוני ECG (אלקטרוקרדיוגרמה, או הפעילות החשמלית של הלב לאורך זמן) באישור רשמי מצד ה-FDA האמריקאי ואיגוד הלב האמריקאי, אשר הופכים אותו למוצר רפואי ממשי וייחודי בנוף השעונים החכמים – מה שללא ספק יוכל להרחיב את קהל היעד שלו אל עבר אנשי הגיל השלישי שלא בהכרח התעניינו בנישה הזו של עולם הטכנולוגיה העילית עד היום.

לא הכל ורוד לגמרי ב- Watch החדש, ראוי לציין, כאשר חיי הסוללה נותרו כ-18 שעות פעולה כפי שהיו בדור הקודם (בעוד שרוב המתחרים כבר מצהירים על שניים-שלושה ימי עבודה בין טעינות או אפילו יותר), בזמן שהמחירים עצמם דווקא עלו והופכים את הדור ליקר ביותר במותג – החל מ-400 דולר לגרסאות הבסיס הספורטיביות בשיתוף עם נייקי או הסטנדרטיות, דרך 500 דולר לגירסאות עם קישוריות סלולר מובנית, 700 דולר לגירסאות סלולר עם גוף עשוי פלדת אל-חלד במקום אלומיניום וגם 1,250 דולר וצפונה לגרסאות היוקרה עם רצועות העור שנוצרו בשיתוף פעולה עם חברת הרמס. דגמי ה- Watch מהדור השלישי ימשיכו להימכר – בעבור מחיר מוזל של 280 דולר ומעלה.

לשעונים תהיה גם יכולת לזהות נפילות מסוגים שונים – וליצור קשר עם כוחות החירום במידת הצורך

יקר מדי או שלא, אפל מצהירה על כך שה- Watch הוא לא רק השעון החכם הנמכר ביותר בעולם אלא גם נמכר יותר מכל שעון "טיפש" פשוט באשר הוא – ואנחנו מתקשים לראות מצב בו היא תאבד את הכתר הזה בזמן הקרוב, אפילו אם התחום כולו בכל זאת לא בדיוק עומד בחזון הענקי שהוענק לו אי שם בימיו הראשונים.