אמאזון משיקה טאבלט במחיר שובר שוק

Kindle Fire: הסיוט הגדול ביותר של האייפד וחבריו?

את שוק הטאבלטים העכשווי בהחלט ניתן לתאר כ"אייפד וכל השאר" – מרבית המכשירים מנסים להציע אלטרנטיבה דומה-אך-שונה למכשיר המגה פופולרי של אפל, תוך שמירה על סטנדרטים וקווים מנחים דומים למדי.
כעת מגיחה לה ענקית הקמעונאות האינטרנטית אמאזון (Amazon) ומציגה את טאבלט ה-Kindle Fire שלה, ששואף לשלב בין הפופולריות של מותג ה-Kindle ומחיר בלתי נתפס כמעט בכדי להשאיר את חותמו על השוק הפורח. האם יש לו את מה שצריך בכדי להכניס את אפל ללחץ?

ה-Kindle Fire (ששמועות על קיומו הסתובבו ברשת כמה חודשים טובים לפני הצגתו הרשמית) מציע מסך מגע בגודל 7 אינץ' עם פאנל IPS איכותי ברזולוציה של 1024×600, שבב OMAP4 כפול ליבה במהירות 1GHz מבית Texas Instruments, זכרון RAM בנפח 512MB, נפח אחסון פנימי של 8GB, קישוריות Wi-Fi וסוללה שאמורה להספיק לכשמונה שעות פעילות.

מקור: thisismynext.com יצליח לערער את מעמדו של האייפד?

עוביו של הטאבלט עומד על כ-11.5 מילימטרים, משקלו הוא כ-414 גרם ועיצובו הוא שחור חלק, "קלאסי" ובסיסי (שלא לומר גנרי לגמרי).

מדובר במפרט סטנדרטי למדי שלא צפוי להפיל אף אחד מהרגליים. מה שכן עשוי להפיל אתכם מהרגליים הוא המחיר – 200 דולר בלבד, פי 2.5 פחות ממחירו של אייפד 2 בגירסתו הבסיסית ביותר, ופחות ממרבית המתחרים בשוק (בהפרש ניכר).
זה נכון שב-Kindle Fire לא תמצאו מאפיינים "סטנדרטיים" כמו מצלמה, תמיכה ברשתות דור שלישי או אפילו חריץ הרחבה לכרטיסי SD, אך במחיר נמוך שכזה נראה כי אמאזון כלל אינה מעוניינת להתחרות בשאר הטאבלטים בשוק, אלא להציע אלטרנטיבה מתקדמת לקוראי הספרים האלקטרוניים בתוספת מחיר מינימלית.

הקורא האלקטרוני של הדור החדש שירותי הענן של אמאזון הם חלק אינטגרלי במערכת ההפעלה

ה-Kindle Fire מבוסס על מערכת אנדרואיד Gingerbread, אך ספק אם הייתם מצליחים לגלות זאת בעצמכם – מדובר בגירסה מותאמת אישית של אמאזון בעלת מראה שונה מאוד אשר כוללת גישה לחנות האפליקציות של החברה (אך לא תהיה גישה ל-Android Market של גוגל) ושירותי תוכן נוספים שלה, מציעה גיבוי של המידע שלכם בשירותי הענן של החברה וגם דפדפן ייחודי חדש העונה לשם Silk ומבטיח להיות מהיר ביותר תודות להתבססות על מנוע מחשוב הענן של אמאזון, EC2.
איך בדיוק משלב דפדפן ה-Silk בין שתי פלטפורמות המחשוב? באמאזון מסבירים שהטאבלט עצמו יהיה אחראי על טעינת קוד ה-HTML של עמוד האינטרנט, ואילו ה-EC2 יהיה זה שיטען את התמונות שבעמוד – שיתוף פעולה שאמור להפוך את טעינת העמוד כולו לקלה ומהירה יותר.

"משמיד האייפדים" הפוטנציאלי הזה יהיה זמין לרכישה בארה"ב החל מה-15 בנובמבר, כאשר בינתיים אין צפי לתאריך השקה או מחיר מחוץ לה – וזה אומר שלדודות מאמריקה צפויה הרבה עבודה בעונת החגים הקרובה.