אייפד 3 משודרג בדרך אלינו?

ברשת מדווחים על שם קוד חדש שצץ לו ומצביע על דגם משודרג לאייפד הנוכחי שיבוסס על שבב ה-A6 המשודרג. יושק עוד החודש, לצד האייפד מיני המדובר?

אפל ומוצריה ממשיכים לתפוס כותרות. שמועות וסיפורים על גירסה מוקטנת של הטאבלט המגה מצליח של החברה (שכנראה יכונה 'אייפד מיני' בפשטות אופיינית) ממשיכים להציף את הרשת, כאשר העדכניים שבהם מצביעים על ה-17 באוקטובר כתאריך היעד בו יושק המכשיר אשר אמור לתת מענה לטרנד האנדרואידי המתחזק של טאבלטים קטנים ומתוחכמים במחירים אטרקטיביים במיוחד.
האם לצד האח הקטן עליו מלחששים כבר חודשים ארוכים תושק גם גירסה משודרגת, קרירה וחסכונית יותר של האייפד השלישי? לפי דיווח חדש מאת macrumors, התשובה היא כן.

האתר שכשמו כן הוא מתמחה בשמועות הסובבות את חברת הענק מקופרטינו יודע לספר על מתכנת אלמוני אשר נתקל בשם קוד לדגם חדש של האייפד החדש – iPad3,6, אשר מבוסס על שבב התומך בסט הפקודות ARMv7s, אותו סט פקודות מעודכן בו תומך שבב ה-Apple A6 שבאייפון 5 אבל לא שבב ה-Apple A5X שבדגמי האייפד השלישי הזמינים כרגע.

המסקנה המתבקשת היא שאפל מכינה גירסה מעודכנת לטאבלט שלה, שתחליף את שבב ה-A5X הגדול, החם וזולל ההספק שמיוצר בתהליך 45 ננומטר בשבב ה-A6 החסכוני יותר, אשר מיוצר בתהליך 32 ננומטר וכבר הוכיח שהוא מסוגל לספק ביצועים שקרובים מאוד לאלו של ה-A5X.

המוח החדש של האייפד החדש (?)

הסיפור כולו הוא אמנם בגדר ספקולציה בלבד כרגע, אך אין ספק שיש הגיון במהלך שכזה – גם האייפד 2 זכה לגירסה מעודכנת המבוססת על שבב Apple A5 שיוצר בתהליך 32 ננומטר (במקום 45 ננומטר בגירסאות המקוריות) אשר התגנבה לה בשקט אל החנויות בסמוך להגעתו של האייפד השלישי.
כמו כן, דגם קריר יותר בעל חיי סוללה משופרים (ואולי אפילו מחיר נמוך יותר) של האייפד 3 עשוי להוות תשובה נאה לבואם הקרב של הטאבלטים הראשונים שיתבססו על חלונות 8 וחלונות 8 RT – גם אם אפל תבחר שלא להכריז על השדרוג בקול רם ובאופן רשמי.

אפל מתכננת לשים סוף לבעיות ולתלונות שמלוות את האייפד החדש מאז הושק?

תיאור מדוייק של מה שעתיד לבוא או עוד אחת מאינספור השערות שאין בה ממש? בשבוע הבא נגלה. אולי.