Thermalright - קונספט היא לא מילה גסה • HWzone
Computex 2008מחשבים

Thermalright – קונספט היא לא מילה גסה

הקונספטים החדשים של Thermalright

Thermalright הציגה מגוון עצום של מוצרים, החל ממאווררים, קירורי ענק ומארזים שמציגים יכולות קירור מהפכנית, וכמובן שהיא לא שוכחת לחשוף את תוכניות העתיד. כן ניחשתם נכון, הולך להיות קר מהרגיל!

אנו שמחים לספר כי הדוכן של החברה בתערוכת Computex השנה היה מהמעניינים והחדשניים ביותר מכל מה שראינו עד כה בתחום הקירור. אמנם חלק גדול מהמוצרים שהוצגו הינם מוצרי קונספט בלבד, וצפויים להגיע אל השוק רק בעתיד (אם בכלל), אך דווקא מסיבה זו מצאנו הרבה עניין ובעיקר שנינות בכל הנוגע למגוון החידושים של החברה.

בבכורה עולמית הציגה החברה סדרת מאווררים ראשונה מתוצרתה, כאשר הייחוד בה הוא בשימוש בציר מסוג Fluid Dynamic Bearing או בקיצור FDB, מה שמציין כי בשונה ממיסב ה-Ball Bearing הסטנדרטי, בו הציר המרכזי של המאוורר בא במגע עם כדורים קטנים ממתכת, מיסב ה-FDB מבוסס על ציר מרכזי שנע בתוך תבנית ייעודית, כאשר בזמן הסיבוב אין כל מגע בין שתי המתכות (הציר והתבנית). מה שמפריד בין החלקים הוא שמן מיוחד, שמקטין עד כמה שאפשר את החיכוך שנוצר בזמן העבודה של המאוורר. השימוש בציר ייחודי זה מעניק למאווררים יתרונות רבים, ביניהם אורך חיים גבוה במידה משמעותית (היצרן מצהיר על 60,000 שעות), היכולת להתמודד עם טמפרטורות גבוהות של עד 90 מעלות והיתרון הבולט מכולם הוא דחיפת אוויר גבוהה ועוצמת רעש העומדת על 21dBA בלבד במקסימום. החברה מתכננת להשיק דגמים בעלי מהירות סיבוב הנעה בין 1,000 ל-2000 סל"ד.

חידוש מרענן נוסף מבית החברה הוא גרסאות צבועות לקירור העל שלהם, הלא הוא ה-Ultra 120 eXtreme, אותו סקרנו בעבר. הגרסאות שהוצגו הינן בצבעי נחושת ושחור, מה שלטענת החברה לא פוגע בהובלת החום. הגרסה "השחורה" זכתה לכינוי TRUE Black Ultra-120 eXtreme, והיא כבר נמכרת לקהל הרחב. מיותר לציין כי מדובר רק בשכבת צבע שונה, שכן אין אפשרות בפועל לייצר גוף קירור כה מסיבי (שמשקלו כיום כבר עומד על 790 גרם) מנחושת טהורה, שכן הדבר יעלה את משקלו בצורה מוגזמת שלא תאפשר את התקנתו מבלי להעמיד את לוח האם בסכנה ממשית.

שימו לב לגוף הקירור לכרטיסי המסך, אותו מכנה החברה T-Rad2, שכן הוא דומה בצורתו לרדיאטור. ניתן לראות כי ל-T-Rad2 ישנם לא פחות מ-6 צינורות חום (Heat-Pipes), ואפשרות להתקנת שני מאווררים בגודל של 90 מילימטרים, או מאוורר בודד בגודל 120 מ"מ, אך לא כאן העיקר. הנתון עליו החברה שמה דגש הוא עובי גוף הקירור, שכן רבים מהמשתמשים רוצים ליהנות מקירור יעיל גם בעת שימוש במערך של שני כרטיסי מסך (ויותר) – אשר מגביל מאוד את המקום הפנוי בין הכרטיסים (דבר שמרבית גופי הקירור כיום מתקשים לספק, שכן גודלם לא מאפשר להתקין יותר משני כרטיסי מסך במקביל).
כאן נכנס לתמונה ה-T-Rad2, שמגיע בעובי של פחות מ-3 סנטימטרים (ושומר על מגבלות הגודל של קירור הסטוק של כרטיסי המסך) אך משקלו קרוב ל-400 גרם, כך שככל הנראה מדובר בגוף קירור שביצועיו לא יאכזבו אף אחד. לצערנו Thermalright לא ציינה מועד השקה ל-T-Rad2, אך רמזה כי הוא נמצא כעת בשלבי פיתוח אחרונים וככל הנראה כרטיסי המסך העתידיים של ATI ו-NVIDIA (אלו של האחרונה אף הושקו אמש) יזכו להנות ממנו.

כמו כן השיקה החברה גרסאות מוקטנות (Mini) של גופי הקירור המוכרים שלה, המיועדות למערכות Mini-ITX ואמורות לספק את המענה העיקרי של המשתמשים במערכות אלו – יכולות גבוהות תחת שמירה על מימדים קטנים במיוחד.

1 2העמוד הבא
תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close