Radeon HD 7000: כעת משתלמים מתמיד • HWzone
מחשבים

Radeon HD 7000: כעת משתלמים מתמיד

ל-AMD הולך קלף לאחרונה, וכולנו מרוויחים מזה. חדשים משפרים משמעותית את ביצועי סדרת ה-7000, וכעת הם מגיעים גם עם משחקים חדשים ומצופים – בחינם
 
לפני כמה ימים הושקו המעבדים החדשים של AMD, אלו שבמקרים מסוימים מתחרים באינטל הן במחירם המשתלם והן בביצועים אותם הם מציעים, וכעת AMD מכה גם בחזית כרטיסי המסך. אין כל צורך בכרטיס מסך נפרד למשחקים במידה ואין כוונה באמת לשחק על מערכת המחשב משחקים, ובדיוק לשם מכוונת AMD בשני אמצעים: דרייבר חדש שמבטיח לשפר משמעותית את ביצועי סדרת ה-7000 במשחקים, ועל ידי הענקת אותם משחקים במתנה לרוכשים חלק מכרטיסי הסדרה.
מבטיחים שיפור עצום. גם יקיימו?
נתחיל בדרייברים. ב-AMD קוראים לשילוב בין הדרייברים החדשים לבין המשחקים שבמבצע "Never Settle" ("לעולם אל תתפשר", בתרגום חופשי, אבל זה נשמע פחות טוב בעברית), ומבטיחה שיפור של עד 15 אחוזים בכותרים עכשוויים ופופולאריים דוגמת: Battlefield 3, Dirt Showdown, Medal of Honor Warfighter, Sleeping Dogs ועוד. בהמשך נגלה האם אכן יש אמת בדברים, או שמדובר בהגזמה נוספת.
 
תוספת שטרם נראתה כתוצאה מעדכון דרייבר
באתר החומרה Techpowerup לקחו על עצמם לבדוק האם שיפור הביצועים הוא משמעותי כפי ש-AMD מציגה אותו. כפי שניתן לראות בגרפים, ישנו שיפור משמעותי בביצועים במשחקים. אולי לא משמעותי כפי שהציגה אותו AMD, אבל בסיכום הביקורת טרחו ב-Techpowerup לציין כי הם מעולם לא ראו שיפור כזה לסדרת (להזכירכם, AMD הצהירה כי רק בעלי כרטיסי סדרת ה-HD 7000 יהנו משיפורים אלו) כתוצאה מעדכון הדרייברים בלבד.
 
שיפור זה ניכר במיוחד, כפי שהבטיחו ב-AMD, בכותרים Battlefield 3, Sleeping Dogs, Star Craft 2, ו-World of Warcraft. בנוסף, שמו לב ב-Techpowerup לשיפור משמעותי בביצועי הכרטיסים בשילוב עם המשחק Dragon Age 2. לא מדובר במשחק חדש במיוחד או פופולרי במיוחד, ומכאן ניתן להסיק כי הפעם עבדו ב-AMD קשה על מינת לודא כי ביצועי כרטיסי המסך שלה יהיו אופטימליים בכלל המשחקים.
 
הכרטיס שנהנה הכי הרבה משדרוג הדרייברים, הוא ה-HD 7870. ברוב המקרים, נראה שיפור של עשרה אחוזים. כמובן, בכל רזולוציה זה מתבטא בכמות שונה של פריימים נוספים לשניה, אבל כך או כך ניתן לומר כי כעת הכרטיס ב-10 אחוז משתלם יותר. ניתן אפילו להפליג ולומר כי דרייבר חדש זה מערער מחדש את משוואת הביצועים בין NVIDIA ל-AMD בדור הנוכחי.
 
ויש גם משחקים. הרבה משחקים
החצי השני של חבילת ה-"Never Settle" הוא חבילה של משחקים, שתקבלו בחינם מעכשיו לכשתרכשו באנדלים מסוימים של משחקים עם כרטיסי המסך. עם רכישת כרטיס מסדרת ה-HD 7000 החל מה-HD 7770 GHz Edition, תקבלו במתנה את המשחק המצופה 3 ו-20 אחוז הנחה על רכישת המשחק Medal of Honor: Warfighter.
כמובן, ככל שתרכשו יותר כרטיסים מבית AMD או כרטיס יחיד יקר יותר, תקבלו יותר ערך מוסף בדמות משחקים נוספים. רכישת צמד של כרטיסי HD 7770 GHz Edition או צמד של HD 7800, תקבלו בנוסף למה שתקבלו עם כרטיס יחיד גם את המשחק Hitman: Absolution.
החבילה המשתלמת ביותר תתקבל במידה ותרכשו כרטיס מסדרת ה-HD 7900. במקרה כזה, תקבלו בחינם גם את Far Cry 3, גם את Hitman: Absolution, גם את Sleeping Dogs, וגם הנחה של 20 אחוז בעת רכישת Medal of Honor: Warfighter. כמובן, יש לודא כי הכרטיס אותו אתם רוכשים אכן מכיל את המשחקים (זה יהיה כתוב על האריזה).
 
באנדלים משתלמים אלו הם כנראה תוצאה של שיתוף פעולה מתהדק בין AMD לבין מפתחות ומפיצות המשחקים השונות. בדומה לתוכנית ה"The way it meant to be played" של NVIDIA, גם תוכנית ה-Gaming Evolved מבית AMD דוגלת בתמיכה ביוצרי המשחקים, בנוסף להתאמת המשחקים לכרטיסי המסך של AMD והבטחת תמיכת המשחקים בתכונות ייחודיות ל-AMD דוגמת Eyefinity ו-HD3D.
 
בכלל, לאחרונה צוברת התוכנית תאוצה, מכיוון שב-AMD החליטו להשקיע בה תקציב כפול מעתה. זה מתבטא בכותרים נוספים, דוגמת Medal of Honor: Warfighter, Dishonored, Sleeping Dogs, Far Cry 3, BioShock Infinite, ו-Tomb Raider Reboot. אלו כותרים שלרוב תצפו שכשתשחקו בהם, תיראו במהלך המשחק פרסומת לתוכנית ה-The Way It Meant To Be Played מבית NVIDIA, ואנחנו שמחים לראות ש-AMD התחילו לעבוד גם על הזווית הזאת.
 
איננו זוכרים תקופה בה התחרות בשוק כרטיסי המסך הייתה חמה כל כך. שיפור הביצועים כתוצאה מעדכון הדרייבר בלבד מערערת את שיווי המשקל שנוצר בין AMD ל-NVIDIA, וכעת גם כל כרטיס מכיל בתוך מחירו את מחירם של משחקים חדשים ומצופים. כנראה שעונת חגים זו חשובה במיוחד ל-AMD, וכעת יותר מתמיד משתלם לרכוש מהם כרטיס מסך או שניים.

תגיות

5 תגובות

 1. המלצה
  קודם כל אם אתם רוצים לקנות משהו למחשב תנסו לקנות דרך newegg זה אתר שמוכר הכל למחשב…הכל ממארז עד מעבד החיסרון היחיד שאתם חייבים מישהו בעל כרטיס אשראי אמריקאי כי אז לא תוכלו לרכוש דרך האתר. אני לאחרונה רכשתי פעם ראשונה כרטיס מבית amd ואני ממש מרוצה מהדרייברים שלהם שביבר לא יכולתי להגיד את זה ולגבי המחיר הכרטיס נקנה ב470 דולר לפי שער 4 תעשו חישוב כמה חסכתי לאומת הארץ וכן הביאו לי אותו משם כך שעלויות משלוח גם חסכתי כמו שאמרתי זה החיסרון היחיד באתר

 2. 2012-10-26 17:32:24

 3. לפי מה שהבנתי מהכתבה אין תוקף למבצע הזה?
  זאת אומרת שמי שיקנה מהיום כרטיס מסך מסדרת HD7000 יקבל את המשחקים האלה?
  הגיב:

  2012-10-26 22:18:51

 4. דרייבר ועדכון BIOS לGigabyte 7950 Winforce OC 3GB, GDDR5
  זה מתאים לכרטיס מסך שלי -Gigabyte 7950 Winforce OC 3GB, GDDR5 אם אני יעשה לו עדכון BIOS זה יהרוס את הOC שבא מהמפעל ? הכר
  הגיב:

  2012-10-27 19:26:48

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close