Plextor M6S בביקורת: ה-SSD התותח שזקוק למחיר מוצלח

הגרסה המקוצצת של מוצר הדגל מבית פלקסטור הגיעה אלינו לביקורת – הכירו את כונן ה- מדגם M6S

חברת פלקסטור (Plextor) ידועה בעיקר בכוננים האופטיים ואמצעי האחסון שלה. הותיקים יותר בשוק המחשבים זוכרים את פופולריות מוצריה הודות לאמינות הגבוהה ואיכות הרכיבים בה השקיעה היצרנית.


לא מזמן נכנסה פלקסטור גם לשוק כונני ה-. לאחר כמה כוננים שלא זכו להצלחה גדולה במיוחד, הגיעה סדרת ה-M5 שהרימה את פופולריות השימוש בכונני פלקסטור לגובה חדש. רבים שזוכרים את אמינות המוצרים רכשו את הכוננים החדשים וכתוצאה מכך זכו להינות מביצועים מהמובילים בשוק לצד הידע שהמידע שלהם על גבי הכונן נמצא בידיים טובות.

אחרי שנה מוצלחת בשוק, משיקה פלקסטור סדרה חדשה של כוננים, סדרת M6. בסדרה, כונן אחד הוא ה-M6 Pro שמהווה ספינת דגל חדשה לחברה בצורת כונן בגודל 2.5 אינצ', השני הוא כונן ה-M6e המיועד לממשק ה-M.2 וה-PCI-Express והשלישי הוא ה-M6S, אח קטן תקציבי ל-M6 Pro שמיועד לקהל הרחב שרוצה גבוהים לצד טכנולוגיות ואמינות שקיימות ב-M6 Pro.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בביקורת זאת תיווכחו להיראות איפה עומד M6S בתחרות הצפופה ועד כמה רכישה שלו משתלמת.

m6spr

תעודת זהות – M6S 256GB


  • גודל: 2.5 אינצ'
  • עובי: 7 מילימטרים
  • בקר שבבי זיכרון: Marvell כפול- מדגם 88SS9188
  • שבבי זיכרון: מתוצרת בתהליך 19 ננו-מטר
  • ממשק: SATA3
  • תקופת אחריות: שלוש שנים

בין מתחריו של ה-M6S נמנים:

  • Crucial M550 256GB
  • Intel 530 240GB
  • Samsung 840 EVO 250GB

קשה להגדיר מיהם המתחרים של ה-M6S שכן זה כונן שמיועד לאלו שביצועי קריאה רציפה הם לא הדבר החשוב ביותר להם (קהל היעד לכוננים דוגמת ה-MX100 של קרושל).

תג המחיר בו ה-M6S מוצע הוא 845 שקלים לצרכן, והמחיר הזה מעט גבוה מהממוצע בו כוננים בעלי נפח דומה מוצעים, שזה בדרך כלל סביב 750 שקלים. זה הזמן לראות מה ה-M6S וכיצד הוא עומד מול התחרות.

אריזה ותוכן

IMG_3858 IMG_3859

IMG_3860

באריזת ה-M6S מקבלים ספר הדרכה לצד הכונן. לצערי הכונן לא כולל תוכנות גיבוי דוגמת Arconis TrueImage HD בשווי 50 דולר, תוכנה אותה רואים עם כונני רבים לאחרונה.

מבט חיצוני

IMG_3861 IMG_3862

מראה הכונן עצמו פשוט למדי. המעטפת עשויה כולה מאלומיניום במראה מוברש ומצד אחד מלבד לוגו החברה ודגם הכונן אין כיתוב נוסף. המדבקה בגב הכונן מכילה מספר סידורי, תאריך יצור ושאר מידע חשוב אודות הכונן שישמש במידה וישנו צורך במימוש אחריות.

מה בפנים?

IMG_3863

צד אחד של לוח המעגל המודפס בכונן ריק לגמרי. בגרסת ה-512 גיגה-בייט של כונן זה יהיו מודפסים בצד הזה שבבים בנפח של 256 גיגה-בייט.

IMG_3865

בצד השני של הלוח המודפס ישנם כל רכיבי הכונן.

IMG_3866

שבבי הזיכרון האלו של טושיבה מיוצרים בתהליך המתקדם של 19 ננו-מטרים. ישנם שמונה שבבים וכל אחד מהם בנפח של 32 גיגה-בייט. שבבים אלה מיוצרים בטכנולוגיית ה-MLC (ר"ת Multi-Level Cell) והיא נחשבת לאמינה ולמהירה שבטכנולוגיות ה- הזמינות למשתמשים ביתיים. תהליך היצור בשילוב פיתוח טכנולוגי של מאפשר צריכת חשמל של 0.25 וואט בלבד לשבבים בעת מנוחה וזה הישג מרשים ביותר.

IMG_3867

בקרא הזיכרון ששולט על השבבים האלו הוא ה-88SS9188 של מארוול. מדובר בבקר זיכרון מתקדם כפול-ליבה אותו ניתן למצוא כיום בכונני ה-SSD הקרים ביותר, ועצם קיומו ב-M6S היא מבורכת. הבקר הזה מחובר אל שבב זיכרון בנפח 512 מגה-בייט מבית HynixSK והוא פועל ב-1600 מגה-הרץ. להזכירכם, בקרי פשוטים יותר משתמשים בדרך כלל בזיכרון ב-800 מגה-הרץ.

עד כה השילוב של שבבי ובקרי מארוול עבד מעולה לפלקסטור ונראה שהיא לא מתכוונת בקרוב לשנות זאת.

IMG_3864

כדי לשמור על חייו של הבקר ולהפחית את טמפרטורת הפעולה שלו, משמש מכסה האלומיניום כגוף המוצמד עם פד תרמי אליו.

זה הזמן לבדוק כיצד מכלול הרכיבים הזה עומד במבחני הביצועים.