NVIDIA סוגרת שנה עם שיאים חדשים • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

NVIDIA סוגרת שנה עם שיאים חדשים

מפתחת השבבים מציגה שיפורים בכל המדדים שלה, ורק מקווה שהמגמה הזו לא תיגמר לעולם

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אפל מציעה תחרות צמודה על התואר, אבל גם ללא ספק נמצאת גבוה מאוד ברשימת חברות הטכנולוגיה שחוו הצלחה וצמיחה מרשימות מאוד בשנה החולפת, כפי שניתן לראות ללא קושי בדיווח הפיננסי הטרי שלה.

המשך המכירות המוצלחות בתחום כרטיסי המסך לשוק הביתי תודות להשקה של דגמים נוספים לנייחים ובעיקר לניידים, המשך שיפור מעמדה בתחום שרתי המידע תודות למשפחת מוצרי ה-Tesla והמשך צמיחתו המהירה של עולם הרכבים החכמים – כל אלו יחד סייעו ל- לרשום רבעון סופי שובר שיאים לשנת 2016 (או שנת הכספים 2017, לפי השיטה הפנימית של החברה) עם הכנסות כוללות של יותר מ-2.1 מיליארד, ורווח נקי של 655 מיליון דולר, זאת בהשוואה להכנסות של 1.4 מיליארד דולר ורווח של 207 מיליון דולר "בלבד" ברבעון האחרון של שנת 2015. עלייה של 183 אחוזים, שלא רואים כמותן לעתים קרובות בתחום החומרה והשבבים.

נתונים מטורפים מצד החברה של ג׳ן-סון הואנג

המדד המוביל של החברה מסנטה קלרה, בהפרש ניכר, הוא תחום כרטיסי ה-GeForce הביתיים, שרשם עלייה מרשימה נוספת ואחראי על כמעט שני שליש מסך ההכנסות. תחום מוצרי השרתים תרם כמעט 300 מיליון דולר משלו למשוואה, תחום כרטיסי ה-Quadro לעיבוד גראפי מקצועי נוסיף כ-244 מיליון דולר, ואילו תחום הרכב החם עדיין מהווה חלק צנוע יחסית במאזן עם 128 מיליון דולר, אם כי אין ספק שפעולותיה של בשנתיים האחרונות זורעות את הפוטנציאל פירות רווחיים הרבה, הרבה יותר בעוד מספר שנים, כשרכבים חכמים רבים יעברו משלב הפיתוח והבדיקות לשלבי הייצור המסחרי ההמוני.

שנה שלמה של שבירת שיאים היא לא משהו שפוגשים בו לעתים קרובות

למעשה, המדד הבודד של שרשם ירידה קלה ברבעון החולף היה זה שנוגע לעסקי התאמת הפתרונות והמוצרים הייעודית לחברות צד ג', כאשר גם כאן הצלחה פוטנציאלית של קונסולת ה-Switch החדשה של נינטנדו (שכוללת Tegra) תוכל לשנות את המצב בעתיד הלא רחוק.

"חלוקת השלל" בין החטיבות השונות בחברה – ה- ממשיך לשלוט ביד רמה, למרות כל ההתפתחויות בתחומים הנוספים

עבור 2017 כולה רשמה הכנסות שיא של 6.9 מיליארד דולר, ולצידן באופן חשוב לא פחות – תוספת מינימלית להוצאות התפעוליות, שהביאו לרווח נקי ענק של 1.6 מיליארד דולר, שהוא שיפור של 171 אחוז לעומת הרווח הנקי הכולל אשתקד, כשכל זה גם הביא את מניית החברה לקפוץ לערך חסר תקדים עבורה של 120 דולר ליחידה (שמאז כבר הספיק לעבור תיקון לרמה של כ-108 דולר).

מפתחת השבבים נמצאת בתנופה נהדרת, ויהיה מעניין מאוד לגלות מה הפעולות בהן היא תנקוט על מנת לשמור על הצמיחה – בייחוד בשוק כרטיסי המסך הביתיים בו AMD וליבות ה-Vega שלה עתידות לספק תחרות מחודשת בתחום הגבוה, בו נהנתה מעדיפות מוחלטת ומלאה במשך קרוב לשנה שלמה, מאז השקת דגמי ה- הראשונים.

ליבת ה-GP100 במלוא הדרה. האם ההצלחה תגרום ל- להאיץ את הגעתו של דור ה-Volta הבא, או דווקא תשכנע אותה לפעול על מנת לסחוט את מירב ההכנסות וההצלחות מדור ה- העכשווי?

אנשיה של חוזים המשכיות להצלחה גם ברבעון הנוכחי, עם הכנסות צפויות של 1.9 מיליארד דולר שיהיו גם הן שידרוג גדול בהשוואה להכנסות של כ-1.3 מיליארד דולר בתחילת שנת 2016, ואנחנו מאחלים לחברה להמשיך להרוויח – אך במקביל מקווים שגם המתחרה תחווה 'רנסנס' דומה משלה, על מנת להבטיח שלא תיווצר תחושת בטחון עודף שתביא להאטה בלתי נדרשת בקצב החדשנות ובתחרותיות הכוללת.

מה אתם חושבים ש- צריכה לעשות ולהשיק בשנה הקרובה על מנת לשמור על המעמד היוקרתי שלה? שתפו אותנו בתגובות.


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close