adplus-dvertising

ioSafe SoloPRO – כונן קשוח

הקדמה
 
כיום, כשרוב המידע שלנו שמור בצורה דיגיטלית על-גבי כוננים קשיחים, חשוב לנו לוודא שכל המידע שלנו יישאר שלם ובטוח בין אם מדובר בתמונות וסרטים משפחתיים ובין אם מדובר במסמכים ועבודות חשובות. בתקופה האחרונה אנו עדים לאסונות טבע גדולים כגון השריפה הגדולה ביערות הכרמל, ההצפות באוסטרליה, רעידות האדמה והצונאמי ביפן ורובנו היינו מעוניינים שמידע שלנו ישרוד גם את אסונות הטבע האלו. כאן נכנסת לתמונה חברת ioSafe, חברה המתחמה בפתרונות אחסון עמידים במיוחד. בסקירה זו נבדוק את הכונן החיצוני שלהם העונה לשם ioSafe SoloPRO המכיל כונן-קשיח בנפח של טרה בייט אחד. כמו כן, הכונן מתחבר בעזרת חיבור USB2.0 או eSATA לבחירתנו. הגרסאות החדשות ביותר של הכונן כבר תומכות בחיבור USB3.0 בעוד שגרסת ה-Solo אינה כוללת חיבור eSATA. את המחירים המדויקים לדגמים השונים תוכלו למצוא באתר היצרנית.
 
מה באריזה?
 • הכונן החיצוני עצמו
 • כבל USB
 • כבל eSATA
 • ספק מתח
מה מיוחד בכונן?
 
ioSafe מציעה מגוון רחב של כוננים החל מכוננים מכאניים בנפחים הנעים בין חצי טרה-בייט ל-2 טרה-בייט וכן כונני מצב מוצק (SSD) המגיעים לנפח חצי טרה-בייט. הנושא המרכזי במוצר הוא למעשה המארז של הכונן עצמו. בתוך המארז נוכל למצוא כונן קשיח של אחת החברות המובילות בתחום, ובמקרה שלנו המארז מכיל כונן קשיח של חברת היטאצ'י. סדרת הכוננים המכאניים מסוגת לעמוד בפני שריפה בטמפרטורה של עד 840 מעלות צלסיוס במשך חצי שעה וכן בפני מים בעומק של שלושה מטרים למשך 72 שעות. בנוסף סדרת כונני ה-SSD מסוגלת לעמוד בפני זעזוע בתאוצה של עד 1000 ג'י וכוח ריסוק של עד 2.2 טון. מכיוון החברה כל כך בטוחה במוצר שלה ושמה לעצמה במרכז את חשיבות שרידות המידע, היא מעניקה אחריות למידע שבכונן למשך כל השנה הראשונה לרכישתו. בגרסת ה-SoloPRO ניתנת אחריות של עד 2500 דולרים במידה ויש צורך לבצע שיחזור למידע במעבדה. בארץ המעבדה המטפלת בכוננים אלו היא מעבדת Tic Tac.
מבנה הכונן
 
הכונן בנוי ממעטפת מתכתית קשיחה, ולדעתנו לפחות, העיצוב של הכונן נראה טוב כך שניתן לשים אותו גם בסביבת עבודה מעוצבת. בקדמת הכונן נוכל לראות תאורת לד כחולה שתורמת עוד יותר למראו הכללי. בחלקו האחורי ניתן לראות לולאה שבעזרתה ניתן לקבע את הכונן לרצפה או לארון ובכך להקשות על גניבה של הכונן. חברות ביטוח דורשות מבעלי משרדים לקבע שרתים ואמצעי אחסון חשובים מפני גניבה כך שפתרון זה בהחלט נותן מענה גם לדרישה זו. בחלקו האחורי נוכל לראות את חיבורי הכונן שהם כאמור USB 2.0 ו-eSATA, מתג ההפעלה ומאוורר המקרר את תכולת המארז. לאחר פתיחת הכונן (שמסירה את האחריות ממנו) ניתן לראות את הלוחות הקרמים המגנים על הכונן מפני שריפה. רוב משקלו של הכונן הוא הלוחות המאסיביים האלו. בין שתי הלוחות נמצא הכונן כשהוא ארוז בתוך אריזה אטומה למים אשר ממנה יוצאים רק הכבלים של המידע והמתח.

1 2 Next

 1. יניב

  מצחיק…
  מצחיק שבתמונה הראשונה כשמוציאים אותו מהקופסא..כולו עטוף בספוג

  31/05/2011 בשעה 22:36
 2. homerJS

  מפתיע שלא בדקתם ביצועים

  01/06/2011 בשעה 07:25
 3. gabriel6

  עדיין – הבעיה המרכזית היא בכונן המכני – וברגישות של כל כונן לוירוסים ומחיקה

  01/06/2011 בשעה 08:53
 4. Pure-Gold

  אין צורך בבדיקת ביצועים. הדיסק עצמו לא הנושא פה.

  01/06/2011 בשעה 17:13
 5. DARK-SPIRIT

  אומרים שלושה מטר

  01/06/2011 בשעה 18:02
 6. Yakim Peled

  אני לא מבין
  לא זרקתם אותו ממנוף של 30 מטר? לא יריתם עליו עם פגז של טנק? אתם לא רציניים. מה, אתם לא רואים brainiac?

  02/06/2011 בשעה 11:24
 7. n_aviv1

  נראה דיי מיותר…
  אני לא מוצא שימוש הגיוני לכונן כזה…
  כאילו נניח ואני עובד על תוכנה מהפכנית בחברת הייטק או שאני מנהל בנק עם מידע שאני חייב להגן עליו (אחרת על איזה מידע עוד יש לי לשמור?) ובמקרה גם פרצה שריפה במשרד, מי מבטיח לי שהלהבה תגיע רק עד 840 מעלות צלזיוס? וחצי שעה זה לא כ"כ הרבה זמן אם מתחשבים בעובדה שעד שמכבי האש מגיעים ועד שהם מכבים את השריפה עובר לא מעט זמן…

  לגבי העמידות במים, זה קצת overkill עמידות ל72 שעות אבל זה לא מזיק.

  רעיון נחמד ביותר אבל יש הרבה מקום לשיפור.
  אם מתחשבים בעובדה שהיום יש מצלמות קומפקטיות מספיק עמידות כדי לצלם מתחת למים אז העמידות במים קצת פחות מרשימה פתאום…

  02/06/2011 בשעה 13:09
 8. Shay0600

  מספק בהחלט.. אבל צריך להעמיד אותו בכל המבחנים

  06/06/2011 בשעה 01:06