GIGABYTE - מרוב חומרה לא רואים את היער • HWzone
מחשבים

GIGABYTE – מרוב חומרה לא רואים את היער

אין ספק שכשחושבים על יצרנית לוחות אם, שהיא גם מובילה טכנולוגית בתחום, השם GIGABYTE עולה. אם בעבר הייתה זו ASUS ששמה היה שגור בפיו של כל מומחה מחשבים, היום זו GIGABYTE. בשנים האחרונות החברה העבירה את מלוא כובד משקלה לקטגוריית לוחות האם, כשהיא משיקה לוחות חדשים כל הזמן ומקפידה להיות ראשונה, או לכל היותר השנייה, שמשיקה לוח אם אשר מבוסס על ערכת שבבים חדשה שזה עתה הוכרזה. בארץ, למשל, GIGABYTE חלפה על פניה של ASUS לפני מספר שנים והיום היא שנייה רק לאינטל. במדינות אחרות בעולם, בהן חזקה הרבה פחות בקטגוריית לוחות האם, היא כבר ממזמן מובילת השוק. על כן, את סיורנו בין שלל המוצרים של התחלנו עם לוחות האם החדשים שלה.
 
USB 3.0 (כמעט) בכל לוח אם
 
ב-GIGABYTE החליטו לרתום את טכנולוגיית ה-USB 3.0 לטובתם בכדי להפוך למובילי השוק בקטגוריה של לוחות אם, ולהתבסס על ההצלחה בכדי למכור עוד לוחות, כמובן. קמפיין ה-USB 3.0 של GIGABYTE החל בסוף השנה שעברה, כאשר החברה השיקה לא פחות מ-7 לוחות אם שונים ובכך הפכה ליצרנית הלוחות הראשונה שמשיקה לוחות עם טכנולוגיה זו. בחודש מרץ השנה פרסמה החברה כי היא הגיעה לציון דרך חשוב מבחינתה, לאחר שמכרה מיליון לוחות אם עם טכנולוגיית 3.0. היעד הבא של החברה הוא להגיע ל-5 מיליון יחידות, ומעלה, עד סוף 2010.
רק כדי להדגיש עד כמה GIGABYTE מרגישה מחויבת לקמפיין ה-USB 3.0 שלה, חשוב לשים לב למוטו "333 Onboard Acceleration" שהמשמעות שלו היא שהלוח תומך ב-3 הטכנולוגיות הבאות: 3.0, SATA 3.0 ו- Power 3x. המשמעות של האחרונה היא שכל חיבור בלוח יכול לספק זרם חשמל של עד פי 3 יותר מהתקן. זה חשוב כשאתם משתמשים בכבל ארוך במיוחד או מאיכות נמוכה, כך שהזרם שמגיע להתקן שמחובר בקצהו השני נמוך מזה שנכנס אליו, מה שיכול להביא למצב שההתקן לא יפעל כמו שצריך או לא יפעל בכלל.
אין ספק שלוח האם המעניין ביותר של החברה הוא גם זה היקר ביותר שלה ומדובר ב-GA-X58A-UD9. הוא הושק שבועות בודדים בלבד לפני Computex ויכולנו לראות אותו בפעולה, לראשונה, במהלך התערוכה. מדובר על לוח אם ענק, מבחינת מימדים שכן הוא בתקן EATX (ר"ת Extended ATX) או כמו שב- קוראים לו, XL . התקן EATX אומר שהגובה לא משתנה אולם הרוחב של הלוח עומד על 33 ס"מ, בהשוואה ל-24.4 ס"מ בתקן . אין ספק שמדובר בלוח שלא יתאים לכל מארז, דבר שחשוב לשים לב אליו.

ה-X58A-UD9 כולל לא פחות מ-24 פאזות (שני סטים של 12 פאזות) שמטרתן לספק למעבד מתח בצורה הכי טובה והכי יציבה שאפשר. בזמן שכל 24 הפאזות עובדות, הן יכולות לספק עד 1,500 וואט למעבד, אם כי זה לא באמת משנה הרבה שכן שני חיבורי 8 פינים יכולים לספק, באופן תיאורטי, עד 480 וואט בלבד. אז מה המטרה? ב- רוצים להמחיש שגם אם תיקחו את המעבד הכי חזק ותמהירו אותו הכי גבוה שאפשר, הפאזות יעבדו רק בשליש מהיכולת שלהן, וזה חשוב, שכן ככל שרכיב חשמלי עובד ברמת ניצול גבוהה יותר, אורך החיים שלו מתקצר.
 
בזמן שהמערכת לא דורשת מהמעבד את מירב הביצועים, רק סט אחד עובד, מה שמספק די והותר חשמל לכל מעבד שקיים בשוק. אולם כן הכניסה מעניינת נוספת שמאפשרת מיתוג בין הסטים כך שבכל פעם שאתם מפעילים את המחשב הוא יעבור מסט אחד של פאזות לשני. המטרה היא כמובן להכפיל את אורך החיים של הפאזות.
 
ומה לגבי SLI או CrossFireX? ב- בחרו להשתמש בלא פחות משני שבבי nForce 200 אשר מאפשרים להריץ לא פחות מ-4 ב- או CrossFireX, כאשר כל אחד מהם מחובר ל-16 נתיבי PCIe 2.0. בסך הכול, יש על הלוח 7 חיבורי PCIe 2.0 פיזיים.
 
ומהלוח הגדול ביותר אנחנו עוברים ללוח הקטן ביותר של GIGABYTE, שהוא ה-GA-H55N-USB3 החדש, שהושק שבוע לפני Computex. זהו לוח ה-Mini-ITX הראשון של החברה אי פעם וכמו שאתם יכולים לנחש מהשם שלו, הוא מבוסס על ערכת H55 החדשה של ותומך ב-USB 3.0. הלוח מיועד למחשבי בידור ביתיים קטנים וחזקים והוא כולל לא מעט טכנולוגיות חדשות כולל ה-DualBIOS המוכרת של .
 
בקטגוריה של AMD יכולנו לראות את ה-GA-890FXA-UD7 שהושק מוקדם יותר השנה וזו הפעם הראשונה שהחברה משיקה גרסת UD7 לפלטפורמת המעבדים של .
כמו-כן, גם GIGABYTE הצטרפה לגל החברות שמאפשרות להטעין את ה-, iPod או iPad באמצעות לוח האם שלה, בין אם המחשב דלוק או כבוי. בחברה קוראים לטכנולוגיה בשם On/Off Charge והיא קיימת רק בחלק מהלוחות, אלו שיש להם חיבור שנקרא On/Off Charge USB Port. ואם כבר במוצרים אלה אנחנו עוסקים, השיקה בתערוכה אפליקציה בשם Cloud OC, שתהיה זמינה ב-AppStore, ותאפשר לעשות לנטר נתונים אודות המתחים, טמפרטורות ועוד, וגם לעשות ללוח אם.


1 2 3העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close