+GF GTX 280: התשובה של NVIDIA • HWzone
מחשבים

+GF GTX 280: התשובה של NVIDIA

בעקבות ה-HD 4870 X2. שמועות מרחבי הרשת מצביעות על כוונתה של NVIDIA להחזיר לידיה את כתר הביצועים.

עם השקת ה-Radeon HD4870 X2, איבדה NVIDIA באופן רשמי את כתר הביצועים בשוק הגרפיקה, ממנו נהנתה מזה כמעט שנתיים. עם זאת, עושה רושם שההשקה לא גרמה לחבר'ה בירוק לשקוע בהלם מוחלט, שכן שמועות מרחבי הרשת מצביעות על כוונתם להשיב מלחמה, לפחות לחלק מהקלפים החדשים של AMD.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עם השקת ה-HD3870 וה-HD3850, שעד השקת ה-9600GT היו מלכי שוק הביניים, שיחקה AMD על קלף אחד חזק במיוחד, והוא המעבר משימוש בתהליך ייצור של 90 ננו-מטר, לשימוש בתהליך ייצור זול יותר ויעיל יותר של 55 ננו-מטר. על פי השמועות ברשת, מתכוונת NVIDIA להסב את הכרטיס החזק ביותר שיש ברשותה, ה-GeForce GTX 280, לתהליך ייצור זהה, ובכך לשיג מספר מטרות: להוזיל את ליבת ה-GT200, היקרה יחסית לייצור, ובאותו הזמן להעלות את מהירויות השעון של הכרטיס, בדומה למה שנעשה עם כרטיס ה-GF 9800GTX+. שמועות אלו טוענות כי NVIDIA השתמשה ב-GF 9800GTX+ כניסוי כלים, כשהביצוע על רטוב יהיה ה-GTX 280+ וה-GTX 260+.

GTX 280 – בקרוב מהיר יותר?

אם השמועות אכן נכונות, מדובר באחת מהתחרויות הכי מעניינות שזכה לראות שוק כרטיסי המסך מזה שנים, כששתי החברות מנסות להחזיק ביד את הכרטיס החזק בעולם, ובזמן לתקופת החזרה ללימודים – אותה התקופה בה רבים רוכשים מחשבים, ועליה יכולות שתי החברות להרוויח לא מעט.

לדיון על הנושא בפורום VR-Zone
לדיון על הנושא בפורום Madshrimps
לדיון על הנושא בפורום שלנו


תגיות

24 תגובות

 1. כן בטח
  ה-1 בספטמבר מצויין בגרפי התכנון של כל חברות הענק כדוגמת נוידיה ו-AMD. הילדים חוזרים לביצפר, יש לנו הזדמנות להרוויח עוד! בוא נוציא כרטיסים חדשים!!!1

 2. כמו שאמרתי
  אכן אנוידיה לא תוותר על כרטיס כזה
  מה שכן ישחק פה משחק המחיר של הכרטיס

 3. תשובה? התחמקות מוחלטת מהשאלה!
  שיוציאו כבר ליבה חדשה במקום לטחון אותה ליבה למשך שענתיים ולהוסיף עוד פלוסים ועוד פלוסים

 4. זה לא יהיה ברמה של HD4870X2
  זה אפילו לא בר השוואה שכרטיס חזק לבדו יהיו פחות חזק שהוא כפול בליבה מכרטיס שרק עבר המהרה רצינית והורדת גודל ייצור ליבה

 5. כנסו P:
  אם NVIDIA יקטינו ל45 או 55 ננו כמה שפחות יותר טוב ויעברו לGDD5 וכמובן יתנו מחיר שווה ל4870X2 יהיה משתלם יותר כי 4750X2 זה תנור שלוקח 480W ואנשים שוככחים את זה CF של שתי כרטיסים זה יותר מכוח סוס שלא נדבר על זה שצריך לקנות ספק שעולה כמו כרטיס ככה שזה דפוק עדיף SLI של שתי כרטיסים יעלים נקווה שNVIDIA יהו חכמים עד ששתי החברות יכנסו זה בזו תבוא INTEL אם התכנולוגיה החדשה שלה לכרטיסי מסך ותהפוך את שתי החברות לפושטות רגל חח

 6. רגע, זה אומר ש-GTX260 יהיה במחיר סביר?
  כי לאחר שהופיע 9800gtx+ במחיר של 1000ש"ח (במקום 1300-1400ש"ח על GTX רגיל) אני בהחלט שוקל לקנות אחד, יש כאן הוזלה של לפחות 300ש"ח.
  אבל אם כיום 260 עולה 1600ש"ח, זה אומר שיש סיכוי שנוכל לרכוש אותו ב1200-1300ש"ח ?
  אם כן, זה יהיה אחד הכרטיסים המשתלמים.

  איך אני אוהב מלחמות ענקים, סוף סוף גם הצרכן מרוויח.

 7. מה יש להתלהב
  NVIDIA רק משנה את הכרטיס הישן שלה עם שם חדש לא ממליץ כיהם משלמים הרבה כסף לחברות המשחקים בשבילה שהם לא ישפרו את המשחקים ואתם משלמים ביוקר פעמיים הכרטיס של ATIהרבה יותר משוכלל עם טכנולגיה יותר חדשה ולכן למפתחי המשחקים עדיף לא לשפר את המישחקים כי זה הרבה כסף וגם לקבל כסף מNVIDIA בלי להתאמיץ ומי שמפסיד זה רק הצרכן חבל ובושה לNVIDIA אני לא קונה מהם רק מATI שבהמת דואג ללקוח ובלי שיטות מלוכלכות כמו שעושה NVIDIA ביגלל זה אתם משלמים ביוקר בושה תודה

 8. איך אנשים לא מותרים פה לרגע על Nvidia ?
  זה לא יאומן כמה אתם מכורים .
  זה מצחיק לראות משפטים כמו "זה מצחיק לראות כמה אתם מכורים ל- NVIDIA ", או "פאנבויז" וכו .
  כי זאת כולה חברה .
  למה שלא תקחו את המוצר ששוה יותר ? למה להיתקע על חברה מסויימת "בתקווה" שהיא תוריד מחירים?
  יש לכם מוצר זול וטוב יותר על פים תרשימים (כפי שראיתם בסיקורים אחרים ) ואתם מחכים להורדת מחירים של מוצר אחר וטוב פחות העיקר לא לקנות ATI ?<
  אלו פאקינג כולה חברות אתם מתנהגים כמו לאדע מה. תפתחו איגוד "חולי כרטסת המסכים "

 9. ל-4
  אתה צודק לגמרי, לא שגם ככה הכרטיסים חמים ככה ש"המהרה רצינית" לא נראה לי בכלל תקרה ושלא נדבר שיכסח את הX2, יש מקרים שהX2 משתווה לGTX 280 SLI וברוב המקרים CROSSFIRE של HD 4870 X2 מכסח ב200% 3WAYSLI של GTX 280. אין ספק שATI עשו עבודה נהדרת בתקשורת בין הליבות והכרטיסים ואנוידיה הפסידה במערכה הזאת אפילו עם הGTX 280+..

 10. כולכם טמבלים? שכחתן שהן מתאמות מחירים?
  כולכם שכחתם את הכתבה שהיתה פה על תביעה שמתנהלת נגד AMD ATI ונגד NVIDIA על כך שתיאמו מחירים ביניהן,שתיאמו השקות,ושכל התחרות ביניהן היתה מזויפת?
  המחירים עדיין בשמיים לעומת מה שתחרות אמיתית יכולה להביא לנו-אז מה זה הבולשיט הזה? זה גם כל כך נראה מבויים-זאתי מוציאה את הכרטיס הזה,אז השניה מחזירה לה,ואז היא באה ומוציא עוד סדרה חדשה,והשניה מוציאה סדרה חדשה שהראשונה לא מצליחה להתגבר עליה ……(וכו')- וכל הקטע של האנדרדוג שעוד פעם מצליחה,זה כמו עלילה לסרט

 11. תחרות זה אדיר בשבלינו (הצרכן)
  התחרות מורידה את המחירים וגורמת לשחרור טכנולוגיות חדשות. אם NVIDIA תציח זה אדיר כי זה אומר פחות מתח וחום, ואולי איזה X2 במחיר תחרותי כי תהליך הייצור זול משמעותית!

 12. כנסו כנסו!!!!
  תקראו את תגובות 9 ו5 … ממתי התחילו להגיב פה אנשים שלא יודעים לאיית ולהשתמש בסימני פיסוק? אני בקושי מבין למה הם מתכוונים!!!!

 13. עובדים עליכם בעיניים.
  לא ייתכן שבתקופה של חצי שנה (מאז ה8800GT), יצאו 20 כרטיסי מסך בערך. זה פשוט לא הגיוני.. זה מספר עצום לשתי חברות. ככה"נ החברות כל כך שקועות בתחרות, שכל שיפור מזערי שיגרום לכרטיס להיות טוב יותר בקצת מהכרטיס של החברה המתחרה, גורם לחברה להוציא אותו ישר, רק כדי לשלוט בפלח השוק. זה מצב אבסורדי, כי אנחנו מגיעים לתחרות שלא מאפשרת יציבות בשוק, דבר שגורם למוצרים לא מוגמרים ואנשים מוצאים את הכרטיסים שלהם גמורים אחרי כמה חודשים. בנוסף, זה רק מראה שלא חושבים עד הסוף בחברות הללו, (בAMD דווקא חושבים יותר הפעם וצריך לציין את זה) ושפשוט כל אחד שתוקע גרעפס הופכים את זה לרעיון גאוני. הם צריכים להתעשת ולהתחיל להוציא כרטיסי דגל לתקופה ארוכה. בינתיים, הוציאו מאז תקופת הDX 10 כ-30+ כרטיסים, ועד עכשיו מספר המשחקים שתומך בזה בצורה מלאה, הוא לא עולה על 10 אני חושב.. זה נראה כמו מירוץ אחרי השעון, מי מצליח להוציא כרטיס מסך שיפעיל את Crysis על הגדרות מלאות..

 14. 13 אין מה להתעצבן חכה שאינטל תיכנס לשוק
  ואז תראה תחרות אמיתית

 15. ל-5
  הצריכה הכוללת של מחשב עם ספק 550W היא צריכה של 5.5 מנורות שיש לך בבית =]

 16. כנסווו
  תשמעו, מהניסיון עם NVIDIA הם בהחלט יכולים להתעלות על ATI בקלות… הם חברה ממש טובה… ולמה הם לא עושים כבר 280X2? זה יביס את R700 בקלות..

 17. שטויות כל התחרות הזאת
  כל זה שטויות. מי צריך תכרטיסים האלו. נכון שהכרטיסים האלו בעלי עוצמה אדירה. אבל בשביל מה ? בשביל CRYSIS המשחק הכי עלוב שקיים ? לדעתיINTEL צריכה כבר לתכנן תמעבדים האלו עם הכרטיסים המובנים ואז לא תיהיה תחרות יהיה פשוט מעבד בעל מאיץ גראפי אשר מריץ כל משחק על הכי גבוה שיש ולדעתי עד שזה לא יגיע אין טעם ליקנות תשטויות האלו.

 18. תגובה ל-10
  זה לא עניין של פאנבוי…
  אחרי מספיק שנות שימוש במחשב ומעבר מNVIDIA לATI ובחזרה ואחרי מעבר מINTEL לAMD אני חייב לאמר שבגדול אני סומך יותר על NVIDIA…פשוט לא מסוגל לראות את ATI מוציאים מוצר איכותי באמת…

 19. ל19 ול21
  19: לשאלתך, קרא את המאמר על ה4870X2, בו מצויינת הסיבה בגללה כנראה לא יצא 280 כפול ליבה.

  21: אתה רציני? אתה לא מצליח לראות את ATI מוציאה מוצר "איכותי באמת", למרות הסדרה החדשה, שהיא הצלחה בכל קנה מידה? בבקשה אל תדקלם לי על חום ועל דרייברים, כי יש מספיק גיימריים- בעולם ובישראל (בקר בפורום כ. מסך) שיכולים לומר לך עד כמה הכרטיסים איכותיים.

 20. ל-1
  כן, כי תלמידים שחוזרים לבי"ס ב-1 בספטמבר בישראל ואין גרוש על התחת, שלא נדבר על להוציא 1000-2000 ש"ח על כרטיס מסך, זה שוק היעד האמיתי שלהם. קונספירציה.

 21. כנסו דחוף לפה
  לפי דעתי שתי החברות מתמודדות זו מול זו ששתיהן אינן חושבות פה בהיגיון כלל, דבר ראשון זה סתם הורס להם את השוק והם מפסידות מיליארדים בקטע הזה במיוחד nvidia שמנסה להתחרות ב ati ומוציאה כל יום כרטיס במקום לעבוד על כרטיס מוזל שיהיה פי 4 יותר טוב לטווח הארוך !!

  ומי שאמר פה שאינטל יכנסו לתמונה בסוף יצדוק לפי דעתי חחח הם יוציאו כרטיסים עם ddr5 ו 4 ליבות על כל כרטיס חחח

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close