ביקורת: זכרונות Corsair Vengeance Pro DDR4 • HWzone
מחשביםזיכרוןביקורותכתבות נבחרות

ביקורת: זכרונות Corsair Vengeance Pro DDR4

לקחנו לביקורת את מה שמתיימר להיות מוצר ה-RGB המתקדם ביותר בעולם הזיכרון הדינאמי – ה-Vengeance Pro של Corsair, בתקן כמובן. האם יש הצדקה למחיר?

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


נורות LED לאט לאט הופכות לרכיב הנפוץ ביותר במחשב גיימינג מודרני. אי אפשר להתחמק מהן כאשר מדברים על חומרה מתקדמת כיום. לוחות האם, ועפילו ספקי כח נדבקו במחלה הזאת. יש כמה וכמה דרכים לעשות היום . חלק בוחרים בזווית מעט יותר אלגנטית וצנועה בזמן שאחרים הולכים על האורות הבוהקים ביותר שיש.

בביקורת היום נמצא שנבנה ושופץ במיוחד עבור חווית מושלמת. עד כמה היא טובה באמת? תדעו בהמשך. כעת, זה זמן להכיר את יסודות המוצר

Corsair Vengeance Pro RGB

כך נראית אריזת המוצר. ספציפית אנו קיבלנו את ערכת ארבע הערוצים המתאימה למערכות קצה עליון דוגמת X299 של אינטל ו-X399 של . מחירם של זיכרונות אלו כיום עומד על כ-340 דולר או כ-1600 שקלים ביבוא פרטי.

מדובר במחיר משתלם למדי, שכן ערכות דומות שלא מכילות יעלו כ-200 שקלים פחות בדרך כלל.

המפרט הטכני של ערכת הזיכרון הזאת הינו:

  • סוג זיכרון: DDR4
  • מהירות זיכרון: 2666Mhz
  • תזמונים: CL16-18-18-35
  • מתח פעולה: 1.2V
  • נפח: 4X8GB (סה"כ 32GB)

גובה הזיכרון הינו גבוה מהרגיל, ולכן צריך לשים לב לתאימות קירורים. קירורי אוויר דוגמת D15 של Noctua יתאימו ללא בעיה, כמו גם כל ערכת מים סטנדרטית.

כך נראה חלק הזיכרון העליון כאשר ישנה פיסת פלסטיק חלבית מעל לנורות ה-. מדובר בטרנד שאני מאוד מחבב כי הוא יוצא תחושה של מסך על גבי הזיכרון ואין אור בוהק מדי כתוצאה מהנמכת העוצמה הישירה.

זיכרון זה מכיל כמובן גוף קירור העשוי סגסוגת אלומיניום צבועה. על אף ששבבי ה- מודפסים על צד אחד בלבד של הלוח המודפס, מטעמי נוחות ישנו גוף המתפרש על שני צדדי הזיכרון. השבבים עצמם הם תוצרת ונחשבים לאיכותיים במיוחד.

תוכנת השליטה – iCUE

זו היא התוכנה לשליטה בכל אביזרי למיניהם כמו מקלדות, עכברים, אוזניות ואפילו . ה-iCUE מאפשרת סינכרון מלאה ותצוגה מקדימה של אפקטים בזמן אמת.

במשך השימוש בתקופה לא הבחנתי בדברים חריגים כלל. אין שימוש מופרז במשאבים ותגובות התוכנה לשינויים מהירים מאוד. כבונוס התוכנה גם נותנת פרטים כמו טמפרטורת הרכיבים.

כיוונון והגדרת נורות הזיכרון מתבצעת באופן מאוד ברור ופשוט. ישנה ויזואליזציה מלאה של מיקום וצבע המקלות במערכת. בחירה באפקט מחלה אותו באופן מיידי. מגוון האפקטים מרשים למדי ולמעשה מאפשר לזיכרון ה-Vengeance Pro לבצע ויזואליזציה שלא קיימת בהרבה מוצרים כלל:

האנימציה, עוצמת התאורה וכמות האור בזיכרונות הללו היא משהו שלא ראינו שני לו. ניכרת ההנדסה והמחשבה שהשקיעה בזיכרונות הללו ובאפקטים המלווים אותה. כמובן לחוויה מושלמת מומלץ להשתמש בכל ממשקי הזיכרון הפנויים בלוח האם אך בהתחשב במחירי הזיכרון כיום זו לא בקשה קלה כלל. יש גם כמובן.

מבחני הביצועים ואוברקלוקינג

מערכת בחינת הזיכרון כוללת את הרכיבים הבאים:

מבחן מהיר במהירות 2666Mhz על מערכת הבדיקה מביאה למהירות קריאה רציפה של קרוב ל-70GB לשניה וכתיבה של 64GB לשניה. תזמון הגישה הראשוני בין המעבד למקלות הזיכרון הוא 81.3 ננושניות שגבוה במקצת. סך הכל התוצאות הללו תואמות את המאפיינים הטכניים. מה דעתכם שננסה ולשפר זאת?

עם הכלים שהתוכנה Aida64 נותנת לנו וכיוונון הגדרות בביוס, אלו הן תוצאות האוברקלוקינג שהגענו אליהם עם הזיכרון. המטרה היא בעיקר לקצץ במעט מזמן הגישה אל הזיכרון ואם אפשר להרים את מהירויות הקריאה הכתיבה וההעתקה – למה לא.

תדר הזיכרון הסופי במה שאנחנו קוראים לו "אוברקלוקינג קונבנציונאלי" הורם ל-3000Mhz במקום 2666Mhz. התזמונים שוחררו מעט ל-CL17-18-18-39. מתח פעולת הזיכרון הועלה מ-1.2V ל-1.35V שעדיין נמצא בטווח הבטוח והתקין.

מהירות הקריאה שופרה ב-11.5%, מהירות הכתיבה שופרה ב-12.3% ומהירות ההעתקה בתוך הזיכרון שופרה ב-10.6%. גם מהירות הגישה אל הזיכרון ירדה מ-81.3 ננושניות ל-75.3 ננושניות. לא רע, לא רע בכלל. עם טמפרטורת סביבה של 27 מעלות צלזיוס, מקלות הזיכרון לא עברו את קו 45 מעלות הצלזיוס במהלך הבדיקה. תוצאה מכובדת מאוד.

סיכום

בזיכרון הזה הייתה לי הזכות להשתמש בחודש האחרון לצורכי בדיקות. אין ספק שב- מעלים את הרף לכולם בכל הנוגע למראה ולאופן ביצוע השליטה בנורות הללו. מה שמדהים הוא גם שכל הסיפור הזה לא יקר כמו שהוא עלול להיראות. הפרימיום גם לערכה של 4 מקלות הוא צנוע מאוד וכל מי שבונה מחשב בדגש למראה מסויים בהחלט יוכל להוסיף מעל ולשכלל את אופי המחשב.

ברור שלא מדובר בזיכרון לכל רוכש. כאשר תקציב עומד על הפרק, גם 40 הדולרים הללו שמהווים חתיכה קטנה מתקציב הזיכרון הכולל יוכלו ללכת לרכיב אחר חשוב יותר ולאו דווקא לנורות לד.

תוכנת ה-iCUE עברה אבולוציה של שנים רבות עד שהיא הגיעה למצבה היציב והשופע כיום, פשוט כי היא אחת מהותיקות ביותר בתחום השליטה על רכיבי חומרה. תוכנה זאת היא כיום המשוכללת והנוחה ביותר לטעמי לשליטה בנורות של רכיבי חומרה. היא לא מרגישה כמו עבודה מהירה של מתכנת שרק אמרו לו שעומדים להשיק בבהלה מוצר חדש ושחייבים לשגר תוכנה תומכת, כי ראיתי גם כאלה.

בחירת העורך והעיצוב הטוב ביותר

Vengeance Pro DDR4

הבחירה בפרסים היא קלה. יש טוב ויש מעולה, וכשמשלבים מחיר ראוי, איכות בניה מדהימה ותוכנה יציבה ונוחה לשימוש מגיעים למוצר כמו ה-Vengeance Pro RGB. אלו הם בין זיכרונות ה- המומלצים ביותר לבוני המערכות שרוצים גם מחשב עם אופי. הם יגנבו את ההצגה בזכות שליטה מתקדמת ויחודית בנורות שבמקלות הזיכרון.

גם יש. אמנם לעיתים אותו הסט במהירות 3000Mhz יהיה זמין במבצעים כאלה ואחרים, אך גם סט ה-2666Mhz מצליח להגיע באוברקלוקינג לתוצאות מכובדות שיכולות לחסוך כמה עשרות דולרים ללא מאמץ.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close