Computex 2012: קונספטים מעניינים מ-AMD

בין אינספור המכשירים המבוססים על שבביה של אינטל מצאנו גם טאבלט היברידי המבוסס על מעבדי ה-Trinity החדשים מבית , לצד מחשב מדיה מדליק וקטן במיוחד מבוסס מעבד Brazos

גם השנה, בתערוכת קומפיוטקס שליטתה של אינטל בשוק המעבדים הייתה ניכרת – בעוד שמכל עמדה ודוכן קרצו מגוון מחשבי 'Wintel' (שילוב של Windows ו-Intel), מוצרים המבוססים על מעבדיה של היו מועטים, וגם אלו שהיו לא זכו לראות יותר מדי את אור הזרקורים.
אנחנו כאן כדי לספר לכם על זוג מוצרים מעניינים מ-, שאולי חלפו קצת מתחת לרדאר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Compal הטאיוונית, מרכיבת המחשבים הניידים השניה בגודלה בעולם, הציגה בתערוכה דגם רפרנס של טאבלט היברידי (טאבלט ותחנת עגינה/מקלדת מתחברת א-לה משפחת ה-Transformer של אסוס) המצוייד במסך 11.6 אינץ' ברזולוציה של 1366×768, מערכת חלונות 8 וכמובן – שבב Ultra Low Voltage ממשפחת ה-A6 של דור ה-Trinity החדש אותו השיקה לפני פחות מחודש.

ב-Compal טוענים כי עמדת העגינה לא תציע רק חיבורים נוספים,
אלא גם תאפשר לטאבלט להציג משופרים תודות לקירור הנוסף שבה

דגם ה-ULV היחיד ממשפחת ה-A6 (והיחיד בכלל, לעת עתה) עליו הכריזה הוא ה-A6-4455M שכולל מודול Piledriver בודד (זוג ליבות x86) בתדר בסיס של 2.1GHz ותדר מירבי של 2.6GHz, ובנוסף ליבה גרפית מובנית מדגם HD 7500G עם 256 יחידות בתדר בסיס של 327MHz ותדר טורבו של 424MHz, מטמון L2 בנפח 2MB ומעטפת תרמית מירבית של 17 וואט.
אין אישור לכך שזהו אכן הדגם שנמצא בטאבלט של Compal, ועצם היותו של המכשיר דגם רפרנס מצביע על אפשרות שדגמים סופיים מבית יצרניות "אמיתיות" יהיו שונים ממה שאנו רואים עתה – אך בינתיים נראה כי ה-A6-4455M הוא החשוד העיקרי.

פרטים נוספים על המפרט או הביצועים של הטאבלט אין לנו, כמו גם פרטים על ביצועיו של מעבד ה-A6-4455M, אך כידוע נקודות החוזק העיקריות של אל מול עשויות להיות הביצועים הגראפיים של הליבה הגרפית המובנית – והמחיר.
אנחנו משוכנעים שתחרות היא טובה תמיד, על כן נשמח לראות עוד היברידיים מבוססי Trinity יוצאים אל האור בקרוב.

מכשיר מסקרן נוסף אותו הציגה בתערוכה היה ה-LiveBox Mini – מיני מחשב חביב וקטן במיוחד (יכנס בכף יד ממוצעת) שאינו מתפשר על פונקציונליות עם כונן מובנה בנפח 64GB, זוג חיבורי USB 2.0, חיבור Ethernet חוטי, חיבור HDMI, חריץ לכרטיסי SD, קישוריות Bluetooth 4.0 ואפילו חריץ לכרטיסי SIM עבור סלולרי.

חסרונות מרכזיים של המיני מחשב הם זכרון RAM בנפח צנוע למדי של 1GB בלבד, חוסר קישוריות Wi-Fi מובנית ושימוש בשבב C-60 (זוג ליבות Bobcat במהירות בסיס של 1GHz, ליבה גרפית מובנית מסוג Radeon HD 6290) מדור ה-Brazos הראשון, אם כי גם הפעם כדאי לזכור שמדובר במכשיר קונספט בלבד ולא מן הנמנע שגירסאות סופיות יתבססו על מפרט טכני משופר ומעבד מדור ה-Brazos 2.0.

תוספת מדליקה ב-LiveBox Mini היא תקע שמובנה במכשיר,
כי מי מאיתנו מעוניין להתעסק עם חוטים וספקי כח חיצוניים?

ה-LiveBox Mini אינו שונה מהותית ממחשבי אחרים שזמינים בשוק כרגע, חלקם מבוססים גם כן על מעבדי Brazos, אך עם זאת גודלו המזערי והעיצוב המפתיע לטובה הצליחו לתפוס את תשומת הלב שלנו.
ה-LiveBox Mini לא יתחרה כנראה במיקרו מחשבים הזולים במיוחד שראינו בעת האחרונה ברמת המחיר, אבל עושה רושם שהוא כן יוכל לספק תחרות למיני מחשב שהציגה היריבה המרה אינטל, אם וכאשר נראה את זוג המכשירים נוחתים בחנויות.

לקינוח, הנה תיעוד של נייד דקיק מבוסס Trinity (גם הוא נוצר על ידי Compal) מפעיל שלושה מסכים בו זמנית תוך שימוש בטכנולוגיית ה-Lightning Bolt של AMD, תהנו.