CES 2018 לאס וגאס – סיקור חי

תערוכת המחשוב והאלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם תיפתח השבוע בלאס וגאס, ארה"ב – אנחנו כבר שם!

גלגלי עולם המחשבים נעים לאורך השנה בין מספר תערוכות ענק, בהן החברות העולמיות מציגות את ליין המוצרים שלהן, מכריזות על מוצרים חדשים ומתחרות בינן לבין עצמן מי יוצרת יותר רעש והמולה תקשורתית. מזה מספר שנים אנו שולחים את כתבינו להביא לכם, הקוראים, את כל המידע ישירות מתערוכות הענק הללו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעבר ביקרנו מספר פעמים בתערוכות שונות מסביב לעולם – בתערוכת CeBIT המתקיימת בכל חודש מרץ בגרמניה, בתערוכת Computex כמובן שהינה תערוכת החומרה הגדולה בעולם המתקיימת בכל חודש יוני בטאיוון, ולחובבי הגאדג'טים והטכנולוגיה – גם בתערוכת CES המתקיימת בכל חודש ינואר בלאס וגאס, ארה"ב.

תערוכת CES (ר"ת עבור Consumer Electronics Show) היא תערוכת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם, והיא מתקיימת בכל שנה בחודש ינואר ברחבי העיר לאס וגאס שבארה"ב. התערוכה מתרכזת במרכז הקונגרסים של לאס וגאס, אבל לאור התרחבותה לאורך 51 השנים בהן היא קיימת, כיום החברות המציגות משתלטות כמעט על כל בתי המלון (ויש הרבה כאלו) ועל מרכזי כנסים נוספים בעיר, וכל העיר גועשת בתקופה הזו.

התערוכה מושכת אליה בממוצע מעל 150 אלף מבקרים מידי שנה, ומציגה את תוצרתן של אלפי חברות. גם השנה יציגו בתערוכה מעל 4,000 חברות אשר מגיעות מכל רחבי העולם, שיתפרסו על שטח תצוגה עצום של כ-240 דונם.

לאורך השנים, מוצרים רבים ששינו את העולם המודרני הושקו ב-CES, כמו למשל מכשיר הוידאו המקליט בתערוכה של 1970, כונן ה-Compact Disk הראשון בשנת 1981, ה-DVD ב-1996, מכשיר ה-Xbox המקורי של מיקרוסופט וטלויזיית הפלזמה הראשונה ב-2001. מאז ומידי שנה מוצגות בתערוכה הטכנולוגיות החדשות ביותר, כאשר בשנים האחרונות בולט במיוחד תחום ה-IoT (ר"ת of Things), המבטיח לשלב את הטכנולוגיה במהלך החיים של כולנו, וגם כמובן כל תחום הסלולר, הפנאי, הרכב ומה לא.

כל החברות, גדולות כקטנות, מציגות ב-CES, וכל המנכ"לים, הנשיאים ויושבי ראש מועצות המנהלים עושים את דרכם ללאס וגאס כדי לנאום בכנסים השונים. אחד מהנושאים הבולטים שאנו צפויים לראות בתערוכה השנה הוא המשך מגמת ההתפשטות של טכנולוגיות האינטליגנציה המלאכותית (AI) שהיתה "Buzz-word" ב-2017 וממשיכה איתנו גם לשנה החדשה, בכל מה שנוגע לזיהוי קולי, computer vision ו-machine learning. המחשבים והטכנולוגיה בדור הנוכחי כבר לא סתם "עושים מה שאומרים להם", אלא חושבים ומבינים דברים "לבד" ופועלים בהתאם – ממש צעד אחד או שניים לפני השתלטות הרובוטים על פני כדור הארץ 🙂

בנוסף, כמובן שמידי שנה נוכל לראות את כל הפיתוחים החדשים והטכנולוגיות הבאות בעולם ה-IoT עם המחשוב הלביש, החכם והמחובר לענן, את כל העדכונים בעולם ה-VR (וה-AR שעושה רושם שמחליף אותו ברמת ההתעניינות, כי למה לא לשלב את המציאות המדומה יחד עם חלקים מהמציאות האמיתית?), וכמובן כל הטכנולוגיה הסטנדרטית יותר – טלוויזיות גדולות ועתידות פיקסלים, רחפנים, , טלפנים, מצלמות, מחשבים ומה לא.. תערוכת CES היא גן עדן (גדול במיוחד) לכל חובב טכנולוגיה!

התערוכה השנה תיפתח לקהל הרחב ב-9 לינואר ועד ה-12 לינואר 2018 (שעון ארה"ב), אך כמו תמיד כבר יומיים לפני כן התערוכה תיפתח לעיתונאים, שם יקיימו החברות השונות את מסיבות העיתונאים וההכרזות הראשוניות שלהן – ויאפשרו לנו (ולכם!) הצצה לעתיד – רגע לפני כולם. שני הימים המקדימים הללו נקראים Media Days, ואתם בהחלט יכולים לצפות שרוב ההכרזות המעניינות – יוכרזו כבר שם – למעשה עוד לפני שהתערוכה נפתרת רשמית לקהל הרחב, שם הוא יוכל לפגוש (ברוב המקרים) את ההכרזות החדשות במו עיניו וידיו.

אנחנו ב-HWzone כבר נמצאים בלאס וגאס ומחכים לעדכן אתכם בכל מה שקורה בזמן אמת!
המסע השנה היה ארוך במיוחד, וכלל עיכוב לא מתוכנן בניו יורק בעקבות סופת השלגים הגדולה שהיתה בחוף המזרחי של ארה"ב, אך כמובן שקצת שלג לא יעצור אותנו – הגענו בבטחה ליעד ואנו מחכים יחד אתכם ליריית הפתיחה!

מומלץ בחום לעקוב אחרינו גם בעמוד הפייסבוק וגם בעמוד היוטיוב שלנו – שם נפרסם בזמן אמת תכנים בלעדיים מהדוכנים, מההכרזות וממסיבות העיתונאים – כולל עדכונים חיים בתמונות ובוידאו ישירות מהתערוכה! כולל תכנים ייחודיים שיופיעו רק שם – אל תפספסו!
רוצים להרגיש את החוויה כפי שמעולם לא חוויתם? להישאב לתוך האווירה ממש כאילו שאתם שם מסתובבים בין הדוכנים? זו ההזדמנות שלכם! עשו לנו לייק והישארו מעודכנים:
מייסד האתר, חי ונושם מחשבים וטכנולוגיה