CES 2015: כונן SSD מתקדם שהולך איתכם לכל מקום • HWzone
CES 2015מחשביםאחסון

CES 2015: כונן SSD מתקדם שהולך איתכם לכל מקום

סמסונג מכריזה על גירסה חיצונית, ניידת ומעוצבת לכונן ה-EVO 850 הטרי והמוצלח שלה. אלטרנטיבה אמיתית לקשיחים החיצוניים? תלוי בעומק הכיסים שלכם

 אחרי שהביאה את טכנולוגיית ה-V-NAND התלת מימדית אל מה שמוגדר כשוק הביתי עם ה-EVO 850, מתפנה סמסונג להנחית את הטכנולוגיה המתקדמת גם בשוק בו לא שיחקה עד כה – כונני SSD ניידים. המוצר הראשון של הענקית מקוריאה לתחום זה מבוסס על ה-EVO 850 המדובר, קיבל את השם T1 ומציע נפחי של 250GB, 500GB ו-1TB במעטפת זעירה ונאה שאפשר פשוט להחליק לכיס ולקחת לשימוש בכל מקום.

כונני SSD חיצוניים אינם דבר חדש בשוק, אך עד היום ראינו מעט מאוד מהם, וכאלה שאופיינו לרוב בגודל פיזי לא מחמיא יחסית ותגי מחיר גבוהים שקרצו רק לנישה צרה של צרכנים. בסמסונג ללא ספק מקווים שה-T1 יביא לשינוי בסיסי בגישה לכוננים מסוג זה, והקדישו חלק נכבד ממסיבת העיתונאים שלהם ב-CES בכדי לספר על מימדיו הסופר קומפקטיים של הכונן, תמחורו התחרותי ויכולותיו העדיפות משמעותית על הכוננים הקשיחים הניידים שאותם רובנו מכירים.

מחיריו של ה-T1, אגב, עומדים על 180 דולר לגירסה בנפח 250GB, כ-300 דולר לגירסת ה-500GB וכ-600 דולר לגירסה בנפח 1TB – מחירים לא זולים כלל ביחס לכונני פנימיים, אך באותו זמן די תחרותיים עבור שוק הכוננים החיצוניים והתחרות הדלילה שבו.

smst1

באופן טבעי, הביצועים של ה-T1 סופגים מכה קשה בשל הצורך בהתבססות על תקן ה-USB 3.0 לעומת ממשק SATA 3 פנימי – ביצועי קריאה וכתיבה אקראיים מירביים עומדים על 8,000IOPS ו-21,000IOPS בהתאמה. כבר פגשנו בכונני חיצוניים וגם בכונני שטוענים לביצועים גבוהים יותר ואפילו כפולים מאלו של ה-T1, אך לפני שנראה השוואת 'ראש בראש' מעשית נעדיף שלא לצאת בהצהרות מרחיקות לכת על היכולות – בהתבסס על מה שראינו מה-850 Evo "הסטנדרטי", יש לו את כל הכלים לנצל בצורה מירבית את מה שחיבור ה- 3.0 מסוגל לספק.

ה-T1 יגיע לחנויות לקראת סוף החודש הנוכחי כשהוא מציע אחריות בת שלוש שנים, תמיכה בהצפנת AES של 256 ביט, פורמט exFAT שמתאים הן לחלונות והן ל-Mac OS וגם הגנה בשם Dynamic Thermal Guard שאמור להגן על הכונן והמידע שעליו בעת חשיפה לטמפרטורות קיצוניות.

smst11
מוצר מהפכני או סתם התפרצות לדלת פתוחה בקטגוריה שעוד לא ממש הבשילה עבור המיינסטרים?

האם זה הוא הכונן שיצליח להביא את בשורת ה- הנייד להמונים? לא בטוח – אבל הוא בוודאי ידרבן תחרות בקטגוריה הזו מצד השחקניות הגדולות האחרות בשוק האחסון.

https://www.youtube.com/watch?v=uXaAdVVNOYo

רוצים עוד חדשות וחידושים היישר מתערוכת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם? לחצו כאן

תגיות

8 תגובות

 1. KAKADU999

  תהיה קצת יותר חכם. תחשוב גלובלי, תחשוב מכירות, תחשוב אנשים שצריכים לקנות. לבעלי הכסף בעיקר, אין ידע ועניין במחשבים נתחיל מזה. זה שלך אין כסף למעבד חדש ולכרטיס מסך חדש להריץ THE WITCHER 3 או משהו כזה, ואתה מבין סופר תותח במחשבים, אבל לא יהיה לך הכסף לרכוש אתה כונן ידידי.

  אוקיי לעיקר הנקודה, ממשק יותר מהיר? מדובר כאן על USB 3, ממשק אוניברסלי, אתה יודע מה זה אומר נכון? זה אומר שאפשר למכרות עשרות ומאות אלפי מוצרים בכיף.
  אתה רוצה SATA EXPRESS מיוחד וממשקים מיוחדים שרק בודדים יוכלו לרכוש? או מתאמים לגב המארז שלבודדים יש אם בכלל?
  תשמע…. רציני אתה. בבדיחות.

 2. אלירן אברהמוב

  אז אתה כנראה לא יודע מחירים של DOK מהירים של USB3 שיכולים להגיע ל 60-70 וחלקם גם ל 100$ ויותר עבור 128GB. אז איזה שטויות אתה פולט.
  700 שקל קונים לך כונן SSD נייד ! זה לא DOK !. בחייך.

 3. borat1924

  נו? רשום במפורש 240GB יעלה כ 660-700 שקלים וזה בחו"ל.

  מי ממלא? בוא תזכור משפט זריז לחיים, משהו שילווה אותך תמיד, מוכן? הצע וביקוש וכמו כן בנוסף לזה, יש שימושיות? ייעשה בזה שימוש.

  מה הכוונה? תציע DOKים של 128,240GB ובמחירים עוד איכשהו עממיים ואנשים יעשו בזה שימוש. מי ממלא 240GB? בחייך… בא לי לקחת שליש מחשב איתי, סרטים, משחקים, מוזיקה תמונות ועוד.
  מי שמצלם הרבה, שומע המון שירים, סרטים, הכל היום חביבי תופס נפח עצום. תיקיית שירית של אדם ממוצע יכולה להיות 10-20-30-40GB בכיף שלא נדבר על 100GB כמו כלום. תלוי באיכות.
  תמונות משפחתיות המצולמות במצלמה ביתית איכותית סבירה, תוך מספר שנים זה גדל ל 40-50-60GB.
  עושה סרטים במצלמת וידאו? בכיף עשרות גי'גה.

  במידה ואתה רוצה לגבות? להעביר למחשב אחר? ללכת לחבר עם 100GB של תוכן כלשהו, לקחת משלך עוד 100GB יש לך מקום.

  לי אישית יש DOK של 64GB USB אקסטרים של סאנדיסק, מהירויות של 200+MB עושה את העבודה אבל רוצה מהר יותר.

  כיום, כאשר לאנשים יש אפשרות לקנות SSD של 250-512GB במחירים סבירים, אין סיבה שלא לעשות שימוש.

  כונן קשיח טוב כיום, יכול להעביר קבצים גדולים ל DOK ב USB3 במהירויות של 150-170MB בכיף.

 4. mmemorex
  על ענן, שמעת?
  על סאונד קלוד, הפלייליסט של יוטיוב, שמעת?

 5. א כן, אני הולך להעלות 10-20-30-40 גי'גה לענן מדי שבוע או חודש לגיבוי, אתה רציני או שמנסה להצחיק?
  כשיהיה כאן 10-20 מגהביט אפלוד אני אשקול את זה, כרגע אפילו לא בצחוק.

  גיבוי ענן אמור להתבצע על בסיס יומי, אני ממש לא הולך לבצע נפחים של גי'גות ביום יום עם 2 מגהביט אפלוד, או שאתה גר בשוויץ ואני בעזה?

  יותר חמור, להעלות קבצים אישיים ודברים אישיים או בכללי, חומרים אישיים לרשת? תעשה לי טובה.

  סאונד קלאוד? תן לי שניה לגבות 200 ג'יגה מוזיקה, בחייך. אפילו 50 ג'יגה מוזיקה ב FLAC נו בחייך.

  או 50 ג'יגה תמונות משפחה + 30 גי'גה תמונות חברים + 40 ג'יגה סרטוני FHD ממצלמה מקצועית.

  בעבודה אולי כשיש לי גי'גהביט ( כן, גי'גהביט ) אפלוד בכיף, למה לא אבל ככה? ממש לא.

  שמעתי על הרבה דברים, שמעתי על להפסיק להיות מצחיק כשהעובדות נגדך. ובוודאי שלא להעלו תתוכן של מוזיקה לענני שרת שונים, לא משנה מה הן הסיבות.

 6. מסכים איתך בהחלט.
  לא אמרתי להעלות קבצים אישיים לענן, איפה אתה רואה שאמרתי את זה? ראינו מה קרה לכוכבות שהעלו את התמונות שלהן לענן.
  שירים וסרטים אפשר להעלות לענן.
  בעתיד הלא רחוק לכל בית בישראל כבר יהיה 1GB אינטרנט.
  אבל בכל מקרה, 700 שקל זה יקר לכונן של 240, גם הכונן שהראתי קודם של ה240 עולה כ660, נגיד בארץ יעלה 750? הכונן של סמסונג יגיע ל 850-900.
  לכן צריך לשקול את זה, כל אחד ודעותיו האישיות.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close