בדרך לניידים זולים במיוחד: AMD משיקה מעבדי Ryzen ניידים חדשים

דגמי ה-Ryzen 3 הניידים החדשים יכוונו למחשבים במחירים של 700 דולר ומטה – ויש גם דגמי Pro ראשונים מסוגם

AMD הביאה איתה ארסנל גדול של הכרזות לתערוכת CES, ולצד דגמי ה-G הנייחים סיפקה לנו התרחבות משמעותית בגזרה הניידת – עם צמד דגמי 3 וגם שלושה דגמי Pro שיצטרפו אל הצמד שהוצג לפני כמה חודשים, ועדיין ממתין להזדמנות שלו להתחיל לצבור תאוצה ממשית.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הדגם הראשון הוא ה-Ryzen 3 2300U, שיכלול ארבע ליבות עיבוד פיזיות ללא טכנולוגיית ה-SMT להכפלת מספר ערוצי העבודה הלוגיים, בתדר בסיסי של 2GHz שיגיע עד ל-3.4GHz במצב טורבו, וליבה גראפית מובנית צנועה יותר מסוג 6 שכוללת 384 יחידות פעילות בתדר של 1.1GHz, שיפעלו יחד ב"תקציב" הספק של 15 וואט, אותו יוכלו יצרניות המחשבים להתאים לצרכים הספציפיים שלהם עם צריכה של בין 12 וואט ל-25 וואט.

קטנים, אבל מבטיחים

דגם זה אמור להציע רמת ביצועים דומה ל-Core i5-8250U המרובע הפופולרי של , בעלות שתהיה נמוכה יותר לכאורה, ותאפשר לנו לראות מחשבים עם ארבע ליבות במחירים של פחות מ-600 דולר – אנחנו מקווים.

דגם ה-Ryzen 3 2200U יהווה הצעה בסיסית אף יותר, שתתחרה כנראה בדגם ה- i3-7100U שממשיך להיות זמין בניידים עכשוויים בתור תצורת בסיס תקציבית. הוא יכלול זוג ליבות פיזיות ו-4 ליבות לוגיות בתדר בסיסי של 2.5GHz אשר יואץ עד ל-3.4GHz במצב טורבו, וליבה גראפית צנועה ביותר מסוג 3 עם 192 יחידות פעילות בתדר 1.1GHz שלא תשבור שום מוסכמות בכל הנוגע לביצועים בעולם הנייד.

הדגמים החדשים עם הליבות הגראפיות המצומצמות יוכלו לשמש בסיס לניידים קומפקטיים יותר מבעבר, למרות שטכנית מעטפת ההספק שלהם אינה שונה

אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיה תג המחיר המיועד של השבב הזה, אך רוצים להאמין שהוא יהיה זמין בניידים בעלות של 500 דולר ואף פחות, ולא במוצרים יקרים ויוקרתיים יותר שללא ספק ירוויחו מהעדפתם של דגמי ה-Ryzen המשוכללים יותר. צפו לראות מחשבים ראשונים עם ה- 3 הניידים במהלך החודשים הקרובים.

שלושת דגמי ה-Ryzen Pro הניידים הטריים של יכוונו לעולם של מחשבים עסקיים וארגוניים ושל תחנות עבודה קומפקטיות, ויהוו גירסאות זהות כמעט לחלוטין לדגמי ה-Ryzen 7 2700U, ה-Ryzen 5 2500U וה-Ryzen 3 2300U "הביתיים" – אך עם תוספת של תמיכה ביכולות הצפנת כונני האחסון, הצפנת הזכרון הדינאמי במערכת ותמיכה בכלי ניהול ואבטחה ייעודיים מ- שקיבלו את השם GuardMI.

המקבילה של למעבדי ה-vPro של , שמלווים אותנו כבר זמן מה גם בשוק הנייח וגם בשוק הנייד

מוצרים אלה יהיו זמינים בשוק במהלך הרבעון השני של השנה, ויגיעו אחרי תהליכי אימות ובקרת איכות ארוכים וקפדניים במיוחד, לפי הגדרתה של המפתחת.

צפו לעוד שלל חדשות מרעישות ישירות מתוך תערוכת CES 2018 הגדולה בימים הקרובים!