2.5 טרה-בייט ב-2010 • HWzone
מחשבים

2.5 טרה-בייט ב-2010

על פי מפת הדרכים של חברת TDK, רף הקיבולת עלה תודות לצמצום גובה העבודה של ראשי הקריאה/כתיבה.

על פי מפת דרכים טרייה שהוצגה על ידי חברת TDK, יצרנית של ראשי קריאה/כתיבה עבור ספקי כוננים קשיחים, מסתמן כי כוננים שולחניים בנפח של 2.5 טרה-בייט יהיו זמינים בסביבות חודש ינואר 2010. עד כה היצרניות Western Digital, Seagate ולאחרונה גם Hitachi מספקות כוננים קשיחים בנפח של 2 טרה-בייט.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת TDK כרגע מייצרת ראשי קריאה/כתיבה בצפיפות גבוהה של 250 ו-500 גיגה-בייט לפלטה עבור כונני 2.5 ו-3.5 אינצ'ים בהתאמה. מכל מקום, מפת הדרכים מציינת שראשי הקריאה/כתיבה שבכוננים יובילו לצפיפות של 320 גיגה-בייט לפלטה בכונני 2.5 אינץ' (אשר כידוע כבר בשימוש על ידי חברות ה-OEM) ו-640 גיגה-בייט לפלטה בכונני 3.5 אינץ'.

כונני ה-3.5 אינץ' בעלי ה-4 פלטות צפויים להיכנס ליצור המוני בנובמבר ולצאת בחודש ינואר. כונני ה-2.5 אינץ' בעלי ה-2 פלטות, מאידך, יכנסו ליצור המוני בחודש זה ויכנסו ליצור המוני מלא בחודש דצמבר. ספקי כוננים קשיחים אמורים להתחיל להכריז על כונני ה-2.5 אינץ' החדשים בסמוך לסוף השנה ועל כונני ה-3.5 אינץ' לכל המוקדם בפברואר 2010.

נפח הפלטה
גודל הפלטות שבכונן הקשיח הוא הגורם המכריע על הגודל הכולל שלו ובאופן כללי גם נקרא "גודל תקן" הכונן או Form Factor. כשמשתמשים בטרמינולוגיה כמו "כונן קשיח 3.5 אינץ" אז הכוונה היא לגודל תקן הכונן ואילו גודל תקן הכונן עצמו מבוסס על גודל הפלטה. גודל הפלטה שבכונן קשיח הוא בדרך כלל זהה בכל הכוננים אשר תחת אותו גודל תקן, אך למעשה לא מדובר בעובדה חד משמעית. כונן 3.5 אינץ' יכול להכיל פלטות של 3.6 אינץ', אך הרגלים הם הרגלים והשמות ה"מוערכים" הם גם המקובלים.

האם Hitachi תקיים את הבטחתה?
זה עדיין אפשרי, בהתבסס על מפת הדרכים, הספקים אפילו עשויים לספק בשנה הבאה כונני 3.5 אינץ' בנפח של 3.2 טרה-בייט בשימוש ב-5 פלטות.


2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close