10 ג׳יגה-ביט בשניה ללא חוטים: הדור הבא של ה-Wi-Fi מתחיל לקרום עור וגידים • HWzone
מחשביםכתבות נבחרות

10 ג׳יגה-ביט בשניה ללא חוטים: הדור הבא של ה-Wi-Fi מתחיל לקרום עור וגידים

שבב ראשון שתומך בתקן ה-802.11ax העתידני זמין להטמעה בציוד מסוגים שונים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ה-Wi-Fi, אותה גישה אלחוטית לרשת האינטרנט בהתבסס על שהפכה לחלק בלתי נפרד מהחיים ומהמכשירים של כולנו, עתידה לעבור הרבה שינויים ושידרוגים בעתיד הקרוב – עם הפיכתו של תקן ה-802.11ac כפול הערוצים המהיר לברירת המחדל המוחלטת החדשה עבור כל מוצר, עם צבירת תאוצה לתקן ה-802.11ad שיספק מהירויות גבוהות במיוחד למרחקים קצרים, עם תקן ה-HaLow 802.11ah החדש שיספק חסכונית וזולה למאות מיליוני מוצרי מחשוב מסוגים חדשים, וגם עם תקן ה-, שאמור להפוך ליורש המתקדם אפילו יותר עבור ה-802.11ac.

העבודה על תקן ה-802.11ax עדיין נמצאת בעיצומה (ויש מי שיגידו בחיתוליה), עם הערכות לפיהן נראה אותו צובר תאוצה ממשית רק בסוף העשור – אבל בחברת ההזנק הצנועה מעמק הסיליקון Quantenna לא ממתינים, ומשיקים כבר עכשיו ראשון שתומך בטיוטה 1.0 של התקן, לקפיצת מדרגה ביכולות ובביצועים.

טכנולוגיה חדשה מתחילה לצבור תאוצה
חדשה מתחילה לצבור תאוצה

שבב ה-QSR10G-AX החדש של החברה מציע תמיכה בחלק מהמאפיינים הבולטים של התקן החדש, אשר נוצר במטרה לספק לא רק מהירויות העברה מירביות גדולות יותר, אלא לעשות זאת עם ניצול יעיל יותר של הספקטרום האלחוטי החופשי ובשיטה שתוכל לשמש מספר גדול יותר של צרכנים (או מכשירים) באופן אפקטיבי: תמיכה בקידוד QAM1024 מתקדם עם 5 ביטים של מידע מתוך כל שישה ביטים שנשלחים (היתר הינם למיעון ותיקון שגיאות), תמיכה במערכי MIMO של שמונה ערוצי שידור ושמונה ערוצי קליטה, תמיכה בטכנולוגיית OFDMA לגישה לתווך האלחוטי בדומה לטכנולוגיית ה- שתאפשר לשרת צרכנים שונים באותו ערוץ, תמיכה באגירת ספקטרום של עד 160 מגה-הרץ להגדלת המהירות ועוד.

cn5
השבב החדש יהיה זמין ליצרניות מוצרי הרשת במהלך השנה הבאה

החזון הוא שתקן ה- יאפשר לקבל מהירויות של כמעט 10 ג'יגה-ביט בשנייה (!!) לצרכן במצב מיטבי, אם כי השבב של Quantenna יתמוך במהירויות מירביות תיאורטיות של עד 3.9 ג'יגה-ביט בשנייה לערך, לפחות בתחילת הדרך – מה שלא ממש מפתיע בהתחשב בכך שכרגע אין אפילו מכשירי קצה מסחריים שתומכים בטכנולוגיה.

בעתיד הלא רחוק אנו עשויים לראות נתב תומך תקן ה-802.11ax ותומך תקן 802.11ad, שיוכל להעניק מהירויות העברה כוללות של כ-17 או 18 ג'יגה-בייט בשנייה!
בעתיד הלא רחוק אנו עשויים לראות תומך תקן ה- ותומך תקן 802.11ad, שיוכל להעניק מהירויות העברה כוללות של כ-17 או 18 ג'יגה-ביט בשנייה!

השבב החדש מהווה וריאציה של ה-QSR10G שכבר מוצע בשוק עם תמיכה בתקן ה-802.11ac, ומציע תמיכה מלאה בו לאחור – כך שיצרניות הנתבים השונות יוכלו לאמץ את ה-QSR10G-AX בדגמים חדשים שכבר פותחו למעשה עבור הדור הקודם, בהשקעה כספית מינימלית – מה שבהחלט אמור להפוך את ההצעה למעניינת ומשתלמת יותר עבורן.

שבב שניתן להתאים בקלות יחסית למוצרים קיימים - נותר רק להמתין למוצרים נוספים שיתמכו בתקן
שניתן להתאים בקלות יחסית למוצרים קיימים – נותר רק להמתין למוצרים נוספים שיתמכו בתקן

אין הרבה מוצרים מסחריים בשוק שעושים שימוש בשבביה של חברת Quantenna, אך סביר בהחלט להניח שהכרזתה על זמינות מסחרית קרבה למוצרים תומכי 802.11ax תהווה יריית פתיחה גם עבור מתחרות גדולות יותר כגון , מארוול, Realtek ועוד להציג מוצרים מתחרים משלהן, שיקרבו אותנו במהירות ליום בו תמיכה בטכנולוגיה הטריה הזו יהיה תוספת חשובה ומשמעותית מאוד.

ההתעניינות בתקן ה-802.11ax היא גדולה, ועכשיו יתכן שהיא תגדל עוד יותר
ההתעניינות בתקן ה- היא גדולה, ועכשיו יתכן שהיא תגדל עוד יותר

אנחנו בהחלט בעד תוספת מהירות ותוספת יכולת לשרת מספר גדול יותר של מכשירים, ואתם?


תגיות

2 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close