הזכוכית בטאבלטים ובסמארטפונים עושה דיאטה

המכשירים הניידים נלחמים על כל מאית מילימטר שיקוצץ מהעובי, וגם הזכוכית לא מקבלת הנחות

המאבק של יצרניות הסמארטפונים והטאבלטים למיניהם בעובי ובמשקל המכשירים הוא מאבק ממשי ורציני למדי, כאשר לא פעם נראה שהמימדים הפיזיים הללו מעסיקים את המתחרות אפילו יותר מהחומרה הפנימית (דוגמא טובה לכך תהיה התגובה של סמסונג ל-iPad 2 הדקיק של אפל, שהביא אותה להחזיר מלחמה עם מכשירים שעוצבו מחדש בכדי להיות דקים וקלים יותר). המאבק והתחרות הלא פשוטה בתחום כבר הביא לנו טאבלטים בעובי פסיכי של כ-8.5 מילימטרים בלבד, וסמארטפונים דקים אפילו יותר (7.7 מילימטרים ליתר דיוק, רק אל תצפו למצוא אותו בארץ, או בכל מקום אחר חוץ מיפן).
עושה רושם שכל הרכיבים של המכשירים הללו נרתמים למשימה, ואנחנו שומעים בכל פעם על תהליכי ייצור וטכנולוגיות חדשות שמטרתן להפוך את הרכיבים לדקיקים וקלילים יותר ויותר – וכעת מגיע גם תורה של הזכוכית.

כאן מתבצע הקסם נקווה שלא מדובר בסתם מטבע נורא עבה

Asahi Glass, החברה היפנית שהרשימה את כולנו עם משטח ה-Dragontrail העמיד שאמור להפוך את הטאבלט או הסמארטפון שלכם לחסון וחסין במיוחד, מציגה כעת זכוכית דקה וקלה יותר לשימוש במכשירים ניידים.
משטח הזכוכית שבו נעשה שימוש הוא ה-soda-lime והוא אינו הציפוי שמגן עליה, אלא אותו משטח שעליו החיישנים מזהים את מגע היד ו/או הסטיילוס, אשר נמצא מתחת לציפוי. AGC, חברת בית של Asahi, מציגה כעת משטח זכוכית שכזה בעובי של 0.28 מילימטרים בלבד, דק בכ-15 אחוז מהמשטחים הזמינים כיום בצורה מסחרית, שעוביים המינימלי עומד על 0.33 מילימטרים, ובנוסף, משטח הזכוכית החדש גם קל בכ-15 אחוז מהמשטחים האחרים. כל אלו עשויים להישמע כמו הבדלים זערוריים, אך נראה שמדובר בשיפור מהותי, לפחות ביחס למימדי התחום.
ב-AGC מקווים להתחיל ייצור המוני של המשטחים החדשים עוד החודש, כשהצפי הוא להגיע למחזור עסקים של 120 מיליון דולר עד לשנת 2013.
ב-AGC מצהירים שיציגו את המשטח החדש בתצוגה של ה-SID (ר"ת Society for Information Display) שתתקיים בלוס אנג'לס החל מה-15 במאי, ולא שוכחים כמובן להזכיר את משטח ה-Dragontrail של החברה, שאמור להתחרות ב-Gorilla Glass של חברת Corning שצוברת עוד ועוד תאוצה בתחום.

לנו אין ספק שה-Dragontrail והזכוכית החדשה והדקיקה יהיו שותפים נהדרים במכשירים השונים בעתיד, ונותר לנו רק לקוות שה"עתיד" הזה יהפוך כמה שיותר מהר ל"הווה", ויגן על המסכים של מכשירינו היקרים מפז מפני השריטות הרצחניות והסדקים מטילי האימה.