תשכחו את כל מה שידעתם: ארכיטקטורת ה-Volta של NVIDIA בהופעת בכורה בשוק הביתי • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

תשכחו את כל מה שידעתם: ארכיטקטורת ה-Volta של NVIDIA בהופעת בכורה בשוק הביתי

כרטיס ה- V החדש כולל את הליבה המלאה הגדולה החדשה של מפתחת השבבים,וגם תג מחיר עצום

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


היינו בטוחים שעונת השקות החומרה של 2017 הגיעה לנקודת הסיום שלה, אך ל- היו תוכניות אחרות – והיא החליטה להנחית עלינו ללא אזהרה את הכרטיס הגראפי שאמור להפוך בקלילות לעוצמתי ביותר בשוק שאותו ניתן לחבר בתחנת עבודה ביתית – ה- V, עם ליבת GV100 מלאה בליטוגרפיית 12 ננומטר שכוללת לא פחות מ-5,120 יחידות CUDA.

ה-Titan V יציע עוצמה דומה לזו של מאיצי ה-Tesla V100 אשר הושקו לפני מעט יותר מחצי שנה בתור הסיפתח המוקדם לארכיטקטורת ה-Volta מהדור החדש, שגולת הכותרת המרכזית בה היא הגדלה משמעותית של כמות יחידות העיבוד (מ-3,840 יחידות ב-Pascal ל-5,120 יחידות, כאמור) תודות למעבר לתהליך ייצור חסכוני אף יותר ואף תוספת של ליבות טנזור ייעודיות לחישובי למידה עמוקה ויישום של בינה מלאכותית – כאשר ההבדל המרכזי הוא קיצוץ מפתיע משהו של ה-HBM2 המובנה לנפח של 12 ג'יגה-בייט ולעורק של 3,072 ביט במקום 4,096 ביט, שמעניק רוחב פס אפקטיבי של 653 ג'יגה-בייט בשנייה אשר בכל זאת גדול יותר מכל יחידת עיבוד גראפי אחרת לצרכנים הביתיים.

חסר תקדים ביכולותיו

עיצוב ה-Titan V דומה מאוד לזה של דגמי ה-Titan הקודמים, עם התבססות על מאוורר בודד ותא אידוי (בהשוואה לקירור פאסיבי עבור דגמי ה-Tesla שמבוססים על אותה הליבה), כאשר הפעם ישנו גוון מוזהב לחיפוי היחידה, אשר יבטיח כי ניתן יהיה להבדיל כראוי בינה לבין ל-Titan X וה-Titan .

מתאים גם לגיימינג וגם ליישומים מקצועיים תובעניים – אם כי במחיר שידבר אל אחדים בלבד

עם תדר עבודה בסיסי של 1,200MHz ותדר טורבו מירבי של 1,455MHz, הביצועים המתקבלים עומדים על 13.8TeraFLOPS בדיוק 32 ביט סטנדרטי, 6.9TeraFLOPS בדיוק 64 ביט – ועוד 110TeraFLOPS של חישובי טנזורים תלת מימדיים בדיוק 4 ביט עבור תחום הלמידה החישובית. כל אחד מהנתונים האלו יהיה רלוונטי לנישה אחרת של צרכנים – אך בשורה התחתונה מדובר בתוספת עצומה של כמעט 50 אחוזים ביחס לטוב ביותר שהציעה לנו ארכיטקטורת , כך שיש כאן סיבה טוב מאוד להתעניין, הן ליוצרים ואנשי מקצוע, הן לגיימרים והן למדענים ומפתחים של סביבות .

עיצוב מעודכן ונאה בהחלט

המחיר של התענוג הזה יהיה גם הוא שובר שיאים – 3,000 דולר, שיתאימו בעיקר למי שעדיין לא מצאו מענה עם ביצועים ראויים בשוק העכשווי. ה-Titan V אמור להיות זמין לרכישה כבר עתה, מטעם שותפות השיווק השונות של שיבחרו להצטרף אל החגיגה.

אם לשפוט לפי שלושת דורות כרטיסי המסך הקודמים מבית , יכולה לעבור תקופה של בין פחות משלושה חודשים למעט יותר מחצי שנה בין השקה של כרטיס Titan יוקרתי ויקר עד מאוד להשקה של דגם שיהיה דומה לו ביכולות ויעלה שבריר מן המחיר, לשיווק בהיקפים המוניים הרבה יותר לאלו שמעוניינים בראש ובראשונה בביצועי הגיימינג – כך שאנחנו בהחלט יכולים לצפות להשקת דגמי נוספים לצרכנים במהלך חצי השנה הראשונה של שנת 2018, אי שם עד איזור תערוכת Computex 2018 בחודש יוני.

יש לכם 11,000 שקלים זמינים? תוכלו לנסות ולהשיג את היצירה האימתנית כבר עכשיו

במקביל להמתנה הזו, אנחנו בהחלט נשמח לראות את הביקורות של ה-Titan V שיציגו גם את ביצועי הגיימינג שלו – ולו רק בכדי לקבל טעימה וסדר גודל של אשר מחכה לנו במורד הדרך, עם השקת היחידות ה- התחרותיות יותר. זה עומד להיות מעניין מאוד.


תגיות
Back to top button
Close
Close