חלונות 10: תמיכה מובנית בקבצי אודיו ללא איבוד מידע מסוג FLAC

לאחר שמיקרוסופט הודיעה על תמיכה מובנית בקבצי וידאו מסוג MKV בגרסה הבאה של חלונות, דיווח חדש מראה לנו את כוונותיה של מיקרוסופט לתמוך טבעית גם בקבצי אודיו בדחיסת lossless מסוג FLAC במערכת ההפעלה החדשה

תמונה מנגן המדיה WMP שבמערכת ההפעלה חלונות 10, אשר מנגן קבצי FLAC

כמו מוסיקה לאוזנינו: לאחר ההכרזה שמיקרוסופט תתמוך בקבצי וידאו מסוג MKV, ציוץ של גבריאל אול, האחראי לחדשות מוקדמות על מערכת ההפעלה החדשה חלונות 10 מראה לנו תוספת חדשה למשפחת התמיכה הרשמית של המערכת – קבצי אודיו מסוג FLAC. לכל חסרי הידע בנושא, FLAC הוא ראשי תיבות של "קודק חופשי לשמע ללא איבוד נתונים", או בפשוט קודק חופשי לדחיסת שמע ללא איבוד נתונים, לעומת קבצי MP3 שמכווצים את המידע בכדי לחסוך בזיכרון ובכך נאבדים נתונים רבים.

בתמונה שאול מעלה, עם הכיתוב "משתתפים להוטים מתוכנית ה-Windows Insiders (תוכנית של החברה שמספקת למשתמשים מסויימים גרסאות מוקדמות מאוד של המערכת החדשה) ישימו לב למשהו מגניב בתמונה הזאת. זה משהו לצפות לו בשנה החדשה!" נראת תוכנת ה-Windows Media Player מנגנת קבצי FLAC, הוכחה לכך ניתן לראות גם לפי סוג הקובץ שמצויין וגם לפי גודלם של השירים. כשנשאל אם התמיכה נעשית רק באמצעות תוכנת ה-WMP, אול השיב כי התמיכה היא ברמה של הפלטפורמה עצמה, כך שכל אפליקציית חלונות תוכל לנגן קבצי FLAC בצורה טבעית לחלוטין.

תמיכה בקבצי MKV בחלונות 10
תמיכה בקבצי MKV בחלונות 10

אילו שיפורים ושידרוגים נוספים הייתם רוצים לראות בגירסה הבאה של חלונות? שתפו אותנו.