תמונות ראשונות של ה-XO? • HWzone
מחשבים

תמונות ראשונות של ה-XO?

על פרויקט OLPC של פרופסור ניקולאס נגרופונטה בוודאי כבר שמעתם. עיצוב פלסטיק סופי, ללא חומרה, של המחשב הוצג מזה מספר פעמים, בפעם האחרונה בתחילת השנה. מאז יצא לחברה להציג גם מערכות פיתוח עובדות, אולם לא הוצג המחשב עצמו, עם החומרה שבתוכו, כאשר הוא עובד. השבוע התקיימה פגישה של ראשי הפרויקט עם כוח משימה של שבע המדינות הראשונות בהן יושק פיילוט ראשון של המיזם. מהפגישה הגיעו מה שנראות כמו תמונות ראשונות של המחשב עובד ויש גם וידאו שצילם אחד המשתתפים.

הדגם החדש שהוצג לנציגים שונה במעט מהעיצוב הירקרק האחרון שהציג נגרופונטה. ככל הנראה הדגם יוצע במספר צבעים שונים, לפי בחירה של המדינות שירכשו אותו, אולם המפרט והמבנה יישארו זהים. המערכת שהוצגה כוללת צג בעל רזולוציה של 840×480 אולם ייתכן והגרסה שתיוצר תהיה בעלת רזולוציה של 1290×900. זה שונה מהרזולוציות עליהן דיבר נגרופונטה לאחרונה וסביר להניח שהמספרים ימשיכו להשתנות בחודשים הקרובים, כל עוד נמשך התכנון. והתכנון בהחלט נמשך ויש כל הזמן עדכונים, למשל, צוות שעובד על מערכת ההפעלה הצליח להקטינה מ-400MB ל-250MB. כמו-כן, 15 דגמים ראשונים של המחשבים העובדים הורכבו ונבדקו בהצלחה כשמערכות בדיקה מלאות ועובדות יופצו מפתחים לקראת אמצע יוני.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הפרויקט המדובר צבר תומכים רבים ולא פחות מ-9 חברות מסחריות והאו"ם עומדים מאחוריו ותומכים בו. אולם כמו כל דבר אחר גם כאן יש ספקנים ומתנגדים לרעיון. חלק מן הספקנים מגיעים מהמדינות עצמן אליהן מיועדים הניידים. חלקם טוענים כי תקציבי החינוך של אותן מדינות גם כך נמתחו יתר על המידה ואותם מנהיגים צריכים כעת להמר על הקריירה שלהם, לקחת סיכון ולהשקיע כסף ברכישת אותם ניידים.


מחשב ה-XO עובד ומריץ לינוקס


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close